Як включити середню кнопку миші на тачпаде ноутбука

Використовувані в новітніх моделях ноутбуків тач-панелі мають широкі можливості кастомізації різноманітних жестів, що полегшують взаємодію користувача з гаджетом. Середній клік мишею, будучи досить затребуваним, найчастіше задіяний за замовчуванням. Але в деяких випадках може знадобитися виконати включення цієї функції в панелі налаштувань сенсорної панелі або додатково встановити необхідні драйвери.

Як це працює

Натискання на сенсорну панель тачпада одним пальцем відповідає кліку лівою кнопкою миші, двома пальцями одночасно – правою кнопкою, а трьома пальцями відразу – кліку середньою кнопкою миші. У всякому разі, це ідеальна ситуація.

На практиці дана функція працює «з коробки» на одних сенсорних панелях, відключена за замовчуванням на інших і зовсім недоступна на третє. І в залежності від типу встановленого на пристрої тачпада, може знадобитися просто натиснути на сенсорну панель правильним кількістю пальців одночасно.

Включення «середнього кліка»

Якщо після натискання трьома пальцями на сенсорну панель необхідного ефекту не було, можливо потрібно включити підтримку даного жесту в панелі управління тачпадом. Є два можливі способи зробити це:

  • використовувати сторонній драйвер сенсорної панелі з розширеними можливостями кастомізації жестів, найчастіше виробництва Synaptics – підійде для Windows 7, а також Windows 10 на пристроях без точної сенсорної панелі;
  • правильно налаштувати точну сенсорну панель в Windows 10.

Для ПК з Windows 7 і ПК з Windows 10 без точної сенсорної панелі

Щоб знайти і включити потрібну опцію, необхідно в панелі управління Windows вибрати категорію «Устаткування і звук», А потім в підкатегорії«Пристрої та принтери»Параметр під назвою«миша». У верхній частині нового вікна перейдіть на вкладку «параметри пристрою»Із зображенням логотипу Synaptics, щоб отримати доступ до налаштувань тач-панелі.

Точні наступні кроки можуть відрізняться на різних пристроях. Але в будь-якому випадку потрібно буде знайти опцію, що відповідає за жест натискання трьома пальцями на сенсорну панель. Необхідно переконатись, що настройка активна (якщо немає – задіяти) і привласнити їй дію «Середня кнопка».

Якщо сенсорна панель додатково обладнана двома фізичними кнопками, можна за допомогою опції контролю їх дії закріпити необхідну функцію за одночасним натисканням обох клавіш.

Для пристроїв під управлінням Windows 10 з точною сенсорною панеллю

Якщо на ноутбуці, що працює під управлінням Windows 10 відсутня панель Synaptics, є шанс, що пристрій оснащений точної тач-панеллю. В цьому випадку для включення і настройки необхідних жестів можна скористатися вбудованими засобами операційної системи.

Відкрийте програму “налаштування», Виберіть пункт«пристрої», А потім в лівій частині вікна підкатегорію«Сенсорна панель». У правій частині вікна серед інших налаштувань знайдіть пункт «Жести з трьома пальцями»І під схематичним зображенням жесту за допомогою меню, що випадає задайте потрібну дію. За замовчуванням натискання трьома пальцями налаштоване на виклик голосового помічника Cortana.

У разі відсутності додаткових опцій у вікні налаштувань «миша»В Windows 7 або необхідних параметрів на екрані«Миша і сенсорна панель»В Windows 10 проблему може вирішити установка коректного для даного пристрою драйвера. Відвідайте сайт виробника вашого ноутбука, знайдіть драйвери для тачпада, скачайте і встановіть їх. Після чого з’явиться можливість виконати вищеописані дії.

Я не можу ввімкнути підтримку натискання середньої кнопки миші

Якщо жоден з розглянутих способів не допоміг, можна спробувати скористатися спеціальними сторонніми додатками, але в даному випадку велика ймовірність невдачі.
Можна розглянути альтернативні жести. Наприклад, клацання середньою кнопкою миші використовується найчастіше для відкриття посилань в новій вкладці браузера. В цьому випадку можна натискати на посилання лівою кнопкою, додатково затиснувши клавішу Ctrl.

В кінцевому підсумку, якщо налаштувати сенсорну панель не вийшло, або трехпальцевий жест незручний у використанні, можна задуматися про придбання компактної бездротової миші, досить комфортною в використанні поза домом, під час поїздок і подорожей.

Ссылка на основную публикацию