Як включити перевірку орфографії в Ворді

Працюючи в найпоширенішому і могутньому MS Word часто можна зіткнутися з підкресленими словами. Як же перевірити чи правильно було написано те чи інше слово? Паралельно дивитися в словник або шукати правильність написання слів через пошуковий рядок вашого браузера? Погодьтеся, що це дурна трата часу. Навіщо це робити користувачеві, якщо є під рукою потужний текстовий редактор, який в своєму функціоналі має можливість перевіряти вашу грамотність.

Включаємо перевірку орфографії в Ворді

Нижче буде розглянуто кілька способів як активувати перевірку правопису і декількох функцій для допомоги при написанні тексту.

Спосіб 1: Активуємо засоби перевірки орфографії і граматики

Здійснюючи перевірку граматики, ваш Word видає повідомлення «Перевірка правопису завершена» або «Засоби перевірки орфографії для мови не встановлені». В цьому випадку слід виконати кілька кроків, описаних нижче.

 1. В «Панелі управління» перейдіть в «Видалення програми».
 2. Знайдіть у списку програм встановлений на вашому комп’ютері Microsoft Office, клікніть по ньому правою кнопкою миші і перейдіть в «Змінити».
 3. Відкривається вікно програми, де з чотирьох запропонованих змін вам потрібно вибирати перше і натиснути «Продовжити».
 4. У списку діємо таким чином:
 • розкриваємо вкладку «Загальні засоби Office», де з’являться різні компоненти для роботи Офісу (мови, інтерфейс, теми, фільтри, перевірка правопису).
 • Слідом перейдіть в «Засоби перевірки правопису», включають в себе всі мови, встановлені з Microsoft Office на вашому комп’ютері.
 • При роботі з текстом російською мовою виберете «Засоби перевірки правопису для російської мови», відкривають для нас програмні установки текстового редактора.
 • І хоча вкладкою нашого шляху до активації залишається «Перевірка орфографії та граматики».
 • Натискаємо на стрілку вниз біля останнього пункту і в меню вибираємо «Запускати з мого комп’ютера» і натискаємо «Продовжити».

Після цих дій установча програма самостійно змінить конфігурації текстового редактора. Але для того, щоб всі зміни заробили, вам потрібно буде перезавантажити ваш MS Office.

Спосіб 2: Включаємо автоматичну перевірку правопису

Для того, щоб активувати потрібну вам функцію необхідно:

 1. Натиснути на «Файл» в лівому верхньому кутку екрану.
 2. Потім клікнути на «Параметри».
 3. Перейти в «Правопис».
 4. У вікні, поставте галочки в необхідних вам полях і збережіть вибрані зміни, натиснувши на кнопку «ОК».

Будьте уважні! Можливо, весь текст, що ви надрукували програма Word підкреслить помилкою, якщо ви використовуєте білоруську або українську розкладку для клавіатури.

Спосіб 3: Перевірка орфографії для певної мови

Якщо ви володієте не тільки російською мовою, а й друкуєте в Ворді на іноземних мовах, то контроль правопису може не функціонувати. Для того, щоб текстовий редактор виконував цю дію, вам буде потрібно:

 1. На нижній панелі натиснути на діючий мову тексту. У нашому випадку «Русский».
 2. Знайдіть потрібний вам мову, приберіть галочку з рядка «Не перевіряти правопис» і тисніть «Ок».

Після цього перевірка орфографії буде працювати в штатному режимі, як і при роботі російською мовою. Також слід приділяти увагу вживається вами в тексті розмовної мови – словами, які можуть бути відсутніми в словниках MS Word. Не забувайте додавати їх в словники.

Спосіб 4: Навчаємо словник нових слів

Починаючи з Microsoft Office 2007 року, в редакторі включили функцію додавання нових слів. Дія нехитре і вимагає всього лише пару кліків мишею. Знаходьте правильне слово, виділене редактором червоним підкресленням, натискаєте на нього правою кнопкою миші і вибираєте
«Додати в словник».
Все, більше це слово вас «не потурбує». Якщо натиснете на «Пропустити», то слово більше «Не подсветится».

Застосувавши ці чотири пункти в роботі свого текстового редактора MS Word, можна на 95 відсотків бути спокійним за грамотне написання слів. Але при написанні сленгових або недавно з’явилися в побуті російської мови слів не забувайте додавати їх в словник вручну. Це все-таки комп’ютерна програма, а не жива істота.

Ссылка на основную публикацию