Як включити нічний режим (налаштувати температуру кольоровості монітора), щоб не втомлювалися очі

Налаштування температури кольоровості монітора

До речі, крім програмних засобів (про які піде мова нижче) – можна придбати спеціальні “помаранчеві” окуляри (або їх ще називають захисними). Вони також допоможуть знизити синій спектр випромінювання (правда, у них є недоліки: їх не можна регулювати, і їх потрібно носити з собою …).

Захисні окуляри (як приклад)

Через параметри Windows 10

Чим особисто мене підкуповує Windows 10 – це постійними доробками системи під різні потреби користувачів (раніше розробники Microsoft не «опускалися” до розробки калькулятора валют, нічного режиму тощо. Корисних штук). А тепер будь ласка!

Щоб налаштувати нічний режим в Windows 10, потрібно:

 1. відкрити параметри Windows (можна через меню ПУСК, можна за допомогою поєднання Win + i);
 2. далі відкрийте розділ “Спец. Можливості -> дисплей “ і оберіть пункт “Розширені установ. Дисплея” (Див. Скрін нижче);

  Спец. можливості – дисплей

   

 3. після чого включіть “Нічне світло” і відкрийте його параметри;

  Параметри нічного світла

   

 4. потім, пересуваючи повзунок, що відповідає за колірну температуру – ви зможете детально підлаштувати монітор під “свої” очі (До речі, багато хто недооцінює цей параметр і спочатку думають якась дурниця);

  налаштовуємо кольоровість

   

 5. взагалі, передати зображення в скріншоті (як буде змінюватися кольоровість) – практично нереально. Тому я зробив парочку фото і поставив їх разом (звертаю увагу, що фото зроблено на межах пересування повзунка – природно, до таких кардинальних значень регулювати не потрібно).

  Зміна параметрів нічного світла

За допомогою утиліти f.lux

F.lux – скрін настройки програми

Одна з кращих утиліт в своєму роді. Призначена для регулювання колірної гами монітора відповідно до поточним часом користувача. Завдяки цьому вдається знизити навантаження на очі (особливо в нічний час).

До речі, деякі вчені пов’язують кількість синього в освітленні з рівнем секреції мелатоніну в організмі людини. Тобто використовуючи утиліту і знижуючи синю кольорову гамму – ви поліпшите свій сон і засипання. Утиліта отримала досить високі оцінки серед звичайних користувачів: як за кордоном, так і в нашій країні.

особливості:

 1. можливість ручного і автоматичного калібрування колірної гами в залежності від часу доби;
 2. для перегляду фільму, роботи з фото та ін. – можна на час відключити роботу F.lux;
 3. утиліта використовує не тільки поточний час, а й ваше географічне положення для більш точного регулювання;
 4. проста настройка і легке використання (напевно, навіть ніяких інструкцій наводити не буду …).

За допомогою вбудованого ПО (не для всіх виробників)

Деякі виробники техніки (ноутбуків, моніторів) стали випускати спец. ПО і режими роботи своєї техніки, так, щоб вона не тільки передавала якісну картинку, але і дбала про ваші очі. Наприклад, подібними технологіями захоплюється ASUS (довелося рекламувати).

Вельми непогано виглядає їхня технологія “Eye Care” (в перекладі на російську: турбота про очі).

Режим EYE Care (скрін з офіц. Сайту ASUS)

При включенні цього режиму на 20-30% знижується кількість синього спектра (випромінюваного екраном монітора). Завдяки чому, при активній роботі на ПК (таблиці, текст, читання та ін.) Очі менше втомлюються (причому, нічого не заважає відключити цю функцію, якщо раптом ви вирішили попрацювати в звичайному режимі).

Різниця з вкл. і викл. режимом турботи про очі (скрін з офіц. сайту ASUS)

Зазначу, що ПО для включення / відключення подібного режиму, зазвичай, йде разом з драйверами для вашого ноутбука / монітора.

Доповнення! Як автоматично оновити драйвера (в т.ч.

Ссылка на основную публикацию