Як включити камеру на ноутбуці з Windows 10 і записати відео

Десятка сама поставить драйвер, потрібно лише підключення до мережі. На вінчестері разом з операційною системою в завантажувальному секторі має лежати вже якесь ПО. Воно забезпечить початковий функціонал, а далі вже ОС почне все налаштовувати на свій смак і зможе включити Втроенная камеру на ноутбуці з Windows 10. Сектор відновлення затертий? Скачайте драйвери з офіційного сайту виробника. Так, і по більшій частині настройка камери не потрібно на десятці. Після поновлення на ювілейну все функціонує без сучка і задирки.

Зрозуміло, знайдуться ті, хто не погодиться з цим твердженням. Ми в курсі, що багато власників ноутбуків постраждали при переході на десятку. Але з кожним оновленням незадоволених стає все менше. Ми вважаємо, що Біллі Гейтс не просто так випустив сирий продукт. Бути може, корпорації були потрібні гроші, або причина зовсім в іншому. Гадати марно. Але одним з основних критеріїв є безпека. Зламані системи можна було скачати повсюдно. У десятки зовсім інший принцип захисту, так що в кінцевому рахунку ми повинні бути вдячні за свої муки піратам.

Де шукати веб-камеру

Якщо вбудоване ПЗ не працює, насамперед йдемо в Диспетчер пристроїв.

  1. Win + X.
  2. Вибираємо потрібний рядок.
  3. Веб-камеру складно знайти, але можна. У нашому випадку вона затесалася в самий кінець списку. Де і була виявлена.

Ми бачимо, що пристрій працює нормально. Для цього навіть не потрібно дивитися властивості. Якби щось було не так, стояли б позначки графічного характеру. Знаки оклику, питання і так далі. Що робити, якщо не працює камера? Качати драйвер.

Де взяти драйвер?

Устаткування зазвичай не працює через відсутність необхідного програмного забезпечення. Мало того, що на ноут вже повинен стояти драйвер, там ще й додаток спеціальне прописується. Розробники виходять з архітектури бери-і-грай. Тобто продукт з прилавка вже повинен бути готовий до вживання. Це основна запорука успіху, але з Windows вічно трапляються якісь неприємності. Так наприклад, один розгніваний клієнт заявив, що це останній продукт від Майкрософт, куплений ним. Наступного разу буде Apple.

Виною всьому стала неможливість відправляти електронні листи. Отже, ще до вибору ноутбука потрібно вирішити, де саме взяти драйвери. Для цього обстежуються офіційні сайти компаній. Прикладом хорошого тону є підтримка продукції при оновленні операційних систем. Ось приклад з сайту Lenovo.

Зверніть увагу, що десятка не підтримується зовсім, але хоча б є потрібний драйвер. Від себе зауважимо, що після поновлення цей екземпляр відчуває себе прекрасно. На ювілейній версії немає ніяких проблем. Так що Lenovo, м’яко кажучи, не обдарує увагою, але при бажанні драйвери знайти можна, а значить, ПК чи не перетвориться на купу металобрухту при першому ж оновленні ОС.

Скачайте драйвер, поставте і подивіться, що з цього вийде. Це проста інструкція, з якої потрібно починати, якщо Диспетчер пристроїв не розпізнає обладнання. Якщо дрова взагалі не поставлені, то деякі пристрої ПК і не розпізнає. Порядок установки ПО на новий ПК приблизно наступний:

  • Материнська плата.
  • Процесор (якщо є ПО).
  • Графіка. Спочатку вбудована (в даному випадку Intel), потім зовнішня (NVidia).
  • Периферія йде на останньому місці. Поки не з’являться USB хаби, велика частина заліза буде металобрухтом.

Після установки пакета можна спробувати оновити дрова. Майкрософт для цього надає не тільки свій Центр, а й можливість виконати процедуру вручну через Диспетчер пристроїв.

комплектне ПО

У кожному ноутбуці є програма, що йде в комплекті, яка розширює, і часто вельми сильно, можливості пристроїв введення графічної інформації. У нашому випадку це YouCam.

Багато хто думає, що виробники переносних ПК самі розробляють ПО. Навіть з скрін видно, що це не так. Зовсім ні. Виробники ноутбуків тісно зав’язані з постачальниками ПО. Так наприклад, в комплекті набагато дешевше брати Windows 10. У точності те ж саме і з цією програмою. Можна купити її поліпшену версію на офіційному сайті CyberLink.

Ще раз повторимо: не обов’язково користуватися тим ПО, яке стоїть за умовчанням. Скачайте будь-яке інше.

приклад програми

Якщо подивитеся на драйвер вебки, то побачите, що в комплекті йде якийсь ящик, ледве-ледве показує зображення. При вигляді усього цього напрошується слово, яке ми тут не будемо озвучувати. І це при ціні конструкції в 1000 гривень (до-кримськими) і наявності барвистого диска. Lenovo підходить більш гнучко. Напевно укладений якийсь рекламний договір, завдяки якому:

  1. Виробник ПК розміщує безкоштовно ПО.
  2. Надає цим самим рекламу постачальнику ПО.

Взаємовигідно. Ось інтерфейс програми.

У центрі красуються кнопки для виготовлення скріншотів, зйомки відео, переходу в галерею. Медіафайли можна редагувати, видаляти, посилати друзям в фейсбук і викладати на Ютуб. Але найголовніше, що інтерфейс дозволяє додавати купу спецефектів, а також захоплювати зображення. Завдяки останньому, стає можливою робота в режимі стеження. При появі будь-якого руху в поле зору пристрій починає запис. Дуже зручно, якщо хочете за чимось поспостерігати. Галерея ефектів знаходиться на другому вікні, яке за замовчуванням притулилося трохи правіше першого.

Ви бачите, що в період спілкування з друзями по Скайп (або запису відео) замість зображення може передаватися «фотографія». Зроблений сюжет кожен має право урізноманітнити на свій лад. В даному випадку, однак, є обмеження: підтримується лише мале дозвіл.

Без цього установка красивою заставки неможлива. Уявіть собі, яке буде подив знайомих, якщо налаштувати спецефекти. Наприклад, зробити фото з камери на тлі падаючих сніжинок або птаха, що летить (текст писався під Різдво).

Крім цього ПО дозволяє намалювати небачений візерунок і навіть зафарбувати фон.

Додаток Камера Windows 10

Додаток «Камера» на Windows 10 багато в чому поступається названим вище в своїх можливостях. Ми вирішили перевірити його, але було видано повідомлення наступного роду.

Тоді через Диспетчер пристроїв були оновлені драйвери.

Але це нічого не дало. Складно сказати, що саме перешкоджає включенню. Знаємо лише одне: лише після поновлення Windows 10 до збірки 1607 заробив BlueTooth. Мабуть, фахівці компанії в роботі над несправностями. Інтерфейс програми досить мізерний. Розглядати його докладно не бачимо сенсу.

По-хорошому треба було б ще оновитися з перезавантаженням. Хоча ОС цього і не вимагала, практика показує, що в цьому випадку вирішуються багато проблем. Ну ладно, зробимо. Почекаємо-ка включення і подивимося, чи зміниться щось.

Ссылка на основную публикацию