Як включити блютуз на ноутбуці (ориг .: Bluetooth)

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, як включити блютуз на ноутбуці ASUS. Справа в тому, що у мене немає взагалі ніяких значків в треї поряд з годинником! На клавіатурі теж немає функціональної клавіші для включення. Полазив-полазив, розумію всю абсурдність: блютуз є, а включити його не можна …

Доброго часу доби.

Я думаю, що не все так плачевно, і включити блютуз навіть на вашому ноутбуці можливо. У цій статті розгляну послідовно все основне, що потрібно перевірити, і виправити.

І так …

Доповнення!

До речі, при вирішенні проблеми з Bluetooth, може знадобитися математична модель вашого ноутбука (наприклад, для пошуку драйвера). Якщо ви не знаєте її, то рекомендую ось цю статтю:

Включення Bluetooth: що потрібно перевірити

1) Перевірка драйвера, чи встановлений він

Мабуть, перше, з чого слід почати розбиратися з проблемою непрацездатності Bluetooth – це перевірити чи встановлені драйвера. До речі, вкрай рекомендую ваші поточні драйвера (які встали за замовчуванням разом з установкою ОС Windows) оновити на ті, що завантажені з сайту виробника вашого ноутбука!

Щоб подивитися, чи немає конфлікту драйверів, і чи є вони в системі – відкрийте диспетчер пристроїв (Або натисніть Win + Pause і в меню зліва побачите посилання, або зайдіть в панель управління, і відкрийте розділ “Обладнання і звук” – там теж буде посилання на його запуск).

Далі розкрийте вкладку “Bluetooth” – якщо у вас з драйвером все нормально, ви повинні побачити, пристрій, назва якого щось на кшталт “Wireless Bluetooth”. Якщо таких пристроїв немає, або навпаки них горять жовті знаки оклику – значить вам необхідно оновити драйвера (Також не зайвим буде перевірити вкладку “Інші пристрої” – в ній відображені пристрої, для яких немає драйверів).

Диспетчер пристроїв – драйвер встановлений

Драйвера немає // Як приклад

Про те, як оновлювати драйвера на комп’ютері (ноутбуці) у мене на блозі досить багато статей. Наведу нижче пару посилань, там знайдете всю вичерпну інформацію з цього питання.

Кращі програми для автоматичного оновлення драйверів –

Як встановити драйвера на комп’ютер, ноутбук –

2) Чи ввімкнено пристрій, включений адаптер

Далі, після того, як драйвер буде встановлений і пристрій з’явиться в розділі “Bluetooth” в диспетчері пристроїв, перевірте, щоб воно було включено! Примітка: на вимкненому пристрої горить “стрілочка” (див. Скрін нижче).

Взагалі, я порекомендую вимкнути і включити пристрій після оновлення драйвера!

Пристрій вимкнено – вимикаємо його

Далі необхідно зайти в “Мережеві підключення” і перевірити, чи включений адаптер Bluetooth (він повинен з’явитися після установки драйвера).

Універсальний спосіб входу в “Мережеві підключення”:

  1. натиснути одночасно кнопки Win + R, щоб з’явилося вікно “Виконати” (Або зайти в диспетчер задач і натиснути файл / нове завдання);
  2. ввести команду ncpa.cpl і натиснути Enter.

У мережевих підключеннях повинні відображатися (в більшості випадків) кілька адаптерів: Ethernet, Бездротова мережа (Wi-Fi), Bluetooth і ін.

Зверніть увагу на блютуз адаптер: клацніть по ньому і включіть (не завжди він включається автоматично після установки драйвера).

Перевіряємо, чи працює адаптер

Користувачам Windows 10 також рекомендую зайти в меню ПУСК, відкрити параметри: розділ “Пристрої / Bluetooth і ін. Пристрої” (Як на скріншоті нижче). Далі перевірити, що Bluetooth включений!

Windows 10 – включаємо Bluetooth

3) Перевірте параметри, не натиснута кнопка вимкнення чи значок

Після чого, рекомендую зайти в панель управління Windows і в пошуковий рядок написати “blue …” (як в прикладі нижче). Ви повинні побачити кілька посилань, нам потрібна “Зміна параметрів Bluetooth”.

Зміна параметрів Bluetooth

Далі перевірте, щоб стояли такі галочки:

  1. дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей ПК;
  2. сповіщати мене про підключення нового пристрою;
  3. відображати значок в області повідомлень.

Задаємо основні настройки блютуз

Також рекомендую відкрити вкладку “Обладнання” та подивитися стан роботи пристрою (якщо з ним все в порядку, має бути написано, що воно працює нормально!).

Перевіряємо, що пристрій працює нормально

4) Спробуйте додати пристрій (в т.ч. включити Bluetooth за допомогою клавіатури)

Власне, якщо все перераховане вище перевірено, драйвера є і працюють, то прийшов час пробувати підключити який-небудь пристрій!

спосіб 1

В треї поряд з годинником у вас повинен бути значок Bluetooth – клацнувши по якому, можна додати новий пристрій, прийняти або відправити файл, переглянути поточні з’єднання.

Значок блютуз в системному треї

спосіб 2

Зверніть увагу на клавіатуру: на деяких ноутбуках є спеціальні функціональні клавіші для включення бездротової мережі. Наприклад, нижче представлений ноутбук, у якого включається блютуз по поєднанню кнопок Fn + F8.

Доповнення!

Нерідко проблема непрацездатності блютуз адаптера пов’язана з тим, що ви його просто не можете включити, тому що кнопка Fn не реагує на ваші натискання. Чому таке може бути, розказано тут:

Кнопка для запуску початку роботи Bluetooth

До речі, зверніть увагу на індикатори (світлодіоди) на корпусі ноутбука (у деяких моделей є окремий світлодіод, який відповідає за Bluetooth). Якщо з адаптером все в порядку, він включений і працює – ви повинні побачити, як горить (або моргає) світлодіод.

Індикатори роботи жорсткого диска, Wi-Fi, Bluetooth на корпусі ноутбука

спосіб 3

Ще один спосіб додати пристрій блютуз – це зайти в панель управління Windows, вписати в пошуковий рядок “blue” і вибрати пункт “Додавання пристрою Bluetooth” (Приклад наведено нижче).

Ще один спосіб додати пристрій Bluetooth

5) Якщо раптом не запрацює …

Якщо все вищеперелічене не допомогло, і адаптер не подає ознак життя – можливо він просто зламаний. Таке теж могло трапиться …

Однак, зараз переживати через це не варто – в китайських інтернет-магазинах можна купити мікро-адаптер Bluetooth буквально за 50-100 руб. (Коли вставите в USB-порт – його просто не буде помітно на корпусі ноутбука).

Ссылка на основную публикацию