Як включити або відключити Контроль облікових записів UAC в Windows 10

Як і попередні версії операційної системи, Windows 10 підтримує використання двох основних типів облікових записів: звичайну і адміністратора.

Обліковий запис адміністратора, зазвичай створюється для власника комп’ютера, дозволяє робити на комп’ютері всі, що заманеться. На противагу адміністратору звичайним користувачам не дозволяється виконувати дії, які можуть завдати комп’ютера або зберігається на ньому даними непоправної шкоди.

Незалежно від типу облікового запису ви рано чи пізно познайомитеся з вбудованою в Windows 10 функцією контролю облікових записів, які забезпечують захист даних на самому базовому рівні. Якщо одна з запускаються на комп’ютері програм намагається отримати доступ до важливих даних Windows 10, то на екрані з’являється запит, подібний показаному на малюнку нижче.

Користувачі зі звичайною обліковим записом побачать на екрані дещо інше вікно, в якому міститься поле для введення пароля адміністратора, без якого продовжити виконання поточної операції не представляється можливим.

Звичайно, якщо подібні повідомлення з’являються занадто часто, то вони порядком дратують і перестають звертати на себе належну увагу – користувачі автоматично підтверджують операцію, без особливого розбору клацаючи на кнопці Так. Така практика дуже небезпечна, оскільки дозволяє проникнути в комп’ютер будь-якого шкідливого програмного забезпечення.

Виходячи з вищесказаного, намагайтеся ніколи не втрачати пильність і у вікні запиту на продовження виконуваної операції звертайте увагу на назву програми, яка намагається отримати доступ до комп’ютера. Якщо ви впевнені в тому, що запускається вами програма не може завдати комп’ютера шкоду, то сміливо клацайте на кнопці Так. Якщо ж повідомлення з’являється на екрані в довільний момент часу і ви не знаєте походження і призначення зазначеної в запиті програми, то припиніть її запуск, клацнувши на кнопці Скасування або Ні. Тим самим ви вбережете комп’ютер від потенційної небезпеки.

Якщо ви мало турбує безпека даних комп’ютера, покладаючись на спеціальні засоби захисту, то взагалі можете відключити функцію контролю облікових записів, щоб запобігти відображення на екрані запитів на підтвердження запуску програм.

Як відключити контроль облікових записів

Щоб відключити контроль облікових записів в Windows 10, відкрийте пошукове вікно (значок лупи поруч з меню Пуск) і введіть в поле пошуку скорочення UAC.

У результатах пошуку виберіть пункт “Зміна параметрів контролю облікових записів”; Відкриється Панель управління Windows, в розділі “Параметри керування обліковими записами користувачів”. За замовчуванням, в Windows 10 селектор встановлений в положенні “Завжди повідомляти”. Якщо ви хочете повністю відключити UAC в Windows 10, встановіть селектор в крайнє нижнє положення «Ніколи не повідомляти».

Включити контроль облікових записів

Якщо захочете включити контроль облікових записів, то селектор потрібно перемістити і встановити його на другому з верху рівні “Чи не повідомляти, при зміні параметрів Windows користувачам” (за замовчуванням).

Ссылка на основную публикацию