Як відстежити IP-адреса відправника електронної пошти

Бувають такі випадки, коли ви потрапляєте на підозрілий сайт або отримуєте по електронній пошті дивний лист, і вам хочеться стати детективом, щоб дізнатися, де знаходиться ховається за ними компанія. Таку інформацію можна отримати з IP-адреси відправника.

Простежити IP-адреса веб-домену можна, перейшовши в меню Пуск і набравши в пошуку cmd. У командному рядку, яка з’являється, введіть команду «tracert» (трасування), за якою слідує ім’я домена. Трасування буде відстежувати всі етапи підключення між вами і сайтом, а фінальні рядки будуть містити його IP-адресу, яку можна перевірити на сервісі ip-adress.com або visualroute.visualware.com.

Крім того, можна скористатися програмним забезпеченням, таким як ZoneAlarm, яке ще й захищає від кейлоггеров і шпигунських програм, а також забезпечено антифішингових фільтром і перевіряє облікові дані для кожного сайту, який ви відвідуєте.

Для того щоб відстежити IP-адреса електронної пошти відправника, вам доведеться відкрити заголовок повідомлення, який зазвичай прихований поштовим клієнтом. Цей метод відкриття варіюється між електронною поштою і веб-клієнтами електронної пошти. У Gmail натисніть стрілку поруч із кнопкою «Відповісти на повідомлення» і виберіть «Показати оригінал».

Деякі додатки відображають Тема над головним повідомленням, Gmail відкриває його як окремий текстовий документ. Щоб знайти IP-адресу відправника повідомлення, знайдіть розділ, який починається з «Розміщено: від» і подивіться на набір цифр, між якими ставлять крапку, наприклад, 192.168.2.1.

Для того, щоб знайти фізичне розташування сервера, з якого було відправлено лист, використовуйте трасуючі програми, такі як VisualRoute. Існують різні версії, які можна скачати, в тому числі безкоштовна Lite. Крім того, ви можете запустити програму за допомогою Java-аплета.

Цей аплет знаходиться в нижній половині екрану. В поле поруч з «Перевірка можливості підключення до інтернету і трасування IP-адрес» введіть IP адресу, який ви хочете відстежувати, і виконайте тестування з’єднання з VisualRoute сервера або з комп’ютера. Коли ви ввели адресу, натисніть кнопку Пуск.

Трасування займе якийсь час, оскільки вона проходить різні сполуки між вами і поштовим сервером, з якого було відправлено повідомлення. Програма також контролює ефективність зв’язку. В кінці цього процесу ви побачите візуальну посилання на джерело, яка відображається на карті в головному вікні.

Безкоштовна і платна версії програмного забезпечення пропонують безліч інструментів для аналізу вашого з’єднання. А також на збільшеній карті VisualRoute відобразить список пунктів між вами і віддаленим IP і зведені дані. У платній версії пропонується детальніша інформація.

Ссылка на основную публикацию