Як відсканувати фото на комп’ютер зі сканера. Інструкція і корисні поради

Нерідко люди, у яких скупчилася велика кількість старих фотографій, шукають відповідь на питання про те, як сканувати фото так, щоб результат був максимально схожий з оригіналом. В цілому сканування фотографій на комп’ютер є досить простою процедурою, яка, однак, вимагає серйозного і грамотного підходу. Головне в цій справі – це послідовність дій, в іншому випадку, відсканований малюнок не виправдає ваші очікування.

Налаштування сканера

Отже, вирішувати питання, пов’язане з тим, як сканувати фото на комп’ютер з принтера, потрібно з настройки самого сканера. Для початку вам потрібно переконатися в тому, що і ПК, і девайс працюють в нормальному режимі. Якщо ж принтер, оснащений сканером, не працює, то перевірте його з’єднання з електромережею, включаючи ДБЖ і розетку. Також переконайтеся в тому, що роз’єм, куди підключається кабель сидить досить щільно. Перевірте, чи вставлений USB-шнур в справно працює порт і про всяк випадок уважно прочитайте цей посібник з експлуатації вашого багатофункціонального пристрою.

Щоб зображення вдалося відсканувати, знайдіть програмне забезпечення, розроблене спеціально для даного процесу. Натисніть на «Пуск» і викличте список з встановленими програмами. Якщо ж спеціального ПО немає, і ви не можете знайти інсталяційний компакт-диск, то скачайте перевірену програму з будь-якого надійного веб-ресурсу або скористайтеся простими вбудованими утилітами. В ОС Windows є програма під назвою «Факси й сканування Windows» – знайти її можна за допомогою пошукового рядка, яка знаходиться в меню «Пуск».

Відкрийте програму, яка допоможе вирішити вам задачу типу «як відсканувати фото на комп’ютер зі сканера». Запустити її можна за допомогою подвійного клацання по відповідній іконці або шляхом натискання кнопки сканування, яка розташована на вашому девайсі. Після цього вам буде запропоновано помістити на поверхню сканера необхідний оригінал – в нашому випадку це фотографія.

процес сканування

Візьміть і помістіть фотографію обличчям вниз на поверхню пристрою, попередньо відкривши його кришку, після чого акуратно вирівняйте її. В цьому випадку орієнтуйтеся на розмітку, яка вказана на девайсі. Після цього закрийте кришку і натисніть на кнопку, що відповідає за сканування на самому пристрої немає або запустивши даний процес безпосередньо зі спеціального ПО.

Але щоб відповісти на питання про те, як сканувати фотографії, звичайного запуску процесу сканування буде недостатньо. Тому після того як ви поставите зображення на сканер, вам буде потрібно встановити оптимальні опції. Серед режимів сканування зазвичай представлені наступні:

 • призначений для користувача
 • відтінки сірого
 • чорно-білий
 • кольоровий

Крім того, визначитеся з цифровим форматом, в якому вам бажано зберегти відскановане зображення, наприклад, це може бути JPEG.

В кінці вам буде потрібно відповідно до інструкції зберегти відскановану фотографію в будь-яку папку. При необхідності перейменувати її відразу, але якщо зображень, які потрібно відсканувати у вас дуже багато, то краще не витрачати на це час.

Корисні поради

 • Якщо ви хочете дізнатися про те, як правильно сканувати фотографії, щоб результат справді вражав, то приділіть цьому процесу побільше часу. Для цього ознайомтеся з подальшими порадами.
 • Якщо є можливість, намагайтеся сканувати безпосередньо з фотоплівки. Якість зображення в такому випадку буде дійсно вражаючим, проте тут потрібен спеціальний сканер, який коштує не так вже дешево. Його покупка буде доцільною тільки тоді, коли вам необхідно оцифрувати велика кількість всіляких фотографій.
 • Намагайтеся сканувати в такому варіанті, як 24 Біта – встановити даний параметр можна в списку налаштувань кольоровості. Даний варіант вважається найбільш підходящим для якісного сканування будь-яких зображень.
 • Не рекомендується перевертати оцифроване зображення за допомогою спеціальних програм. Справа в тому, що подібна дія негативно позначиться на якості тільки що відсканованої фотографії. Отже, сканувати фото в потрібній орієнтації необхідно спочатку – тільки так можна максимально зберегти його якість.
 • По можливості намагайтеся зберігати готове зображення в таких форматах, як PNG або TIFF. У всіх інших форматах зображення може втратити в якості, особливо в JPEG, який, як правило, займає порівняно небагато місця на диску.
 • Обов’язково користуйтеся налаштуваннями, що дозволяють виставляти насиченість і рівні. В іншому випадку, якщо ви вирішите скористатися такими параметрами вже після того, як фото буде оцифровано, ви можете погіршити його якість. В цілому за допомогою насиченості і рівнів можна змінювати кольори картинки і навіть відновлювати вицвілі фотографії.
 • Щоб відновити відскановане фото, вдамося до графічних редакторів, наприклад, «Фотошоп». Тобто використання автоматичної корекції для вирішення даного завдання не рекомендується.

Ссылка на основную публикацию