Як відсканувати документ з принтера на комп’ютер

Як відсканувати документ з принтера на комп’ютер за допомогою допомоги майстра роботи зі? Сканування документів за допомогою спеціального ПО і Paint.

Перенесення інформації з МФУ або принтера на ПК можливий декількома способами, що відрізняються між собою використанням різного програмного забезпечення і додаткових файлів. Загальний принцип роботи всіх методів майже ідентичний, за винятком ряду нюансів. Знаючи їх, можна отримати максимально можливу якість підсумкового зображення з можливістю коригування тексту чи фото по заданих параметрах.

Майстер роботи зі сканером

Після підключення принтера будь-якого виробника, в ПК проводять установку драйверів. Для цього виконують такі маніпуляції:

 1. В апаратах багатьох виробників застосовується технологія Plug and Play. Вона допомагає Windows розпізнавати обладнання і автоматично встановлювати його. Якщо зазначена функція присутня, після підключення сканера на екран буде виведено повідомлення «Знайдено нове обладнання». Напис висвічується в нижньому правому куті панелі задач.
 2. Подальша установка проводиться автоматично. Якщо цього не відбулося, МФУ (MFP) не підтримує зазначену технологію або ОС не знаходить драйвера для пристрою. Необхідно клікнути мишкою на вікно «Знайдено нове обладнання»І продовжити установку драйвера.
 3. В іконі пошукача натисніть на «Так, тільки зараз», Потім активуйте розділ«далі». Варто зазначити, що вказане вікно буде працювати тільки в тому випадку, якщо включити автоматичне оновлення операційної системи через центр оновлень.

У разі використання дисків з драйверами, його необхідно вставити в привід і клікнути на вікно «далі». Після цього Windows сам знайде потрібні драйвера і встановить їх.

Після підключення універсального принтера DeskJet або аналога до комп’ютера, проведення зазначених налаштувань по установці драйверів виконують вхід через «Пуск» в «Панель управління». У розділі пошуку вводять поняття «Сканер». На екрані з’явиться кілька посилань, з яких вибирають «Перегляд камер і сканерів».

Найпростіший спосіб відсканувати документ з принтера (МФУ)

 1. Переходять в «Панель управління», вибирають розділ «Устаткування і звук»,«Пристрої та принтери». Активують вікно з відображенням наявного принтера, вибирають пункт «почати сканування».
 2. Після позначення необхідних параметрів для копіювання клацають іконку «Попередній перегляд». Якщо підсумковий результат влаштовує, натискають «сканувати». Отриману інформацію зберігають на ПК або друкують.

Початок сканування за допомогою Paint

Найпростіше для перенесення файлів з принтера на ПК навчитися користуватися цією програмою. Paint входить в штатний набір опцій операційної бази Windows. Покрокова інструкція наведена нижче:

 1. Запускають програму Paint можна через «Пуск» або іншим зручним способом. На дисплеї відобразиться пусте вікно зі значками. Необхідно вибрати білий прямокутник, розміщений у лівому кутку зверху. У Windows 7 це віконце носить найменування «Файл».
 2. Натискають пункт «З камери і сканера». Це дає можливість перенести матеріал в робочу базу програми за допомогою одиночного кліка.
 3. Спливе ще одне віконце, що пропонує кілька можливостей для копіювання документа. Найшвидший і простий спосіб – вибрати кольоровий або чорно-білий варіант без додаткових налаштувань.
 4. Входять в розділ «Сканування» або «Перегляд». Якщо представлена ​​версія влаштовує за всіма параметрами, активують клавішу «сканувати».
 5. Отриманий результат завантажиться на робоче вікно Paint, що дасть можливість оперативно оцінити якість виконаної роботи. Для збереження обраного матеріалу необхідно повторно натиснути на кнопку в верхньому лівому кутку, вибрати позицію «Зберегти як».

Даний алгоритм актуальний для «Віндовс 7».

Використання спеціального ПО

Будь-принтер або МФУ комплектується диском з драйверами і софтом, спеціально розробленим для певної моделі апарата. Установка таких програм дає можливість отримати максимально ефективну взаємодію з пристроєм поряд з високими якісними параметрами.

Дії при використанні спеціального ПО:

 1. Після установки устаткування і софта відкривають перелік програм.
 2. Знаходять додаток для використовуваної версії принтера і запускають його.
 3. Натискають на кнопку Scan (Сканування).
 4. Серед запропонованих параметрів вибирають тип, формат, кольоровість і дозвіл.
 5. За допомогою Провідника вказують шлях для кінцевої папки, де зберігаються файли. Для зручності пошуку і зчитування документа бажано відразу задати йому ім’я.
 6. В якості зберігача може виступати знімний носій.
 7. Після предпросмотра файлу коректують недоліки і проблемні ділянки, після чого клацають на клавішу «сканувати».
 8. Після фіксації даних апаратом підтверджують наступну дію натисканням кнопки «Зберегти».

рекомендації

Деякі штатні додатки оброблені сторінки не зберігають. Вони лише відкривають їх в розділі перегляду зображень. У цьому випадку правильно налаштувати процес допоможе поєднання клавіш «Ctrl» і «S», після натискання яких вибирають папку для зберігання документа.

Щоб спростити операцію, потрібно вибирати софти з автоматичним збереженням інформації, перевірені часом і користувачами (Adobe Reader або DjvuReader). Вони дають можливість вивести формат для зображення і вибрати сховище. Прилад може скопіювати заданий файл з чорним обрисом, який перед збереженням на ПК необхідно в обов’язковому порядку обрізати, використовуючи редактор. Оптимальна роздільна здатність – 150 точок на один дюйм, для офіційної документації – 300. На конфігурацію кінцевого файлу впливає формат збереження ськана (jpg, bmp, tif).

Ссылка на основную публикацию