Як відновити пошкоджений документ word?

Що сидить за комп’ютером людина друкує великий документ в текстовому редакторі, якщо йому раптом необхідно відлучиться, він зберігає його і спокійнісінько йде робити свої справи. Але повернувшись, користувач ПК не може відкрити свою роботу і бачить повідомлення про пошкодження файлу. Думаю, в такій ситуації виявлялися не мало людей. Про те, що відчуває людина втратив таким чином роботу декількох днів або особливо значимий документ – думати навіть страшно. Як діяти при пошкодженні документів Word?

Не можна бути впевненим на всі 100%, що вийде повністю відновити ваші дані, але спробувати варто. Далі будуть наведені приклади найпоширеніших помилок і методи їх виправлення.

Не впадайте в паніку побачивши повідомлення про пошкодження документа Word. Ця помилка видається при, коли документ дійсно пошкоджений. Для текстів, розмір яких перевищує 300 кілобайт і в них є таблиці або малюнки, елементи форматування – пошкодження не рідкість. Що робити? Потрібно, для початку, спробувати «вийняти» з файлу друкований текст. Тут можуть допомогти спеціальні програми, наприклад R-Word, Office DocumentsRescue. Застосувавши їх, може вийде «дістати» з майже втраченого файлу, текстову частину. У всіх версіях Windows є звичайний блокнот, він дає можливість читати файли Word, в яких є пошкодження. Безпосередньо, сам редактор Word має другорядні функції для відновлення документів.

Редактор містить відмінну функцію, здатну відновити пошкоджені файли. Її назва «Відкрити і відновити», відновити і прочитати цим способом можливо надрукований текст. Ви не побачите в ній незнайомі ієрогліфи або знаки. Частини документа розпізнані Word, як текст можна витягти таким чином. Однак, цілком можливо втратити деяку частку тексту, зокрема, картинки.

Відновлювати документи в ручну, теж можливо. Шанс відновити весь документ досить великий. У ньому, швидше за все, буде присутній багато непотрібних елементів: різні знаки, ієрогліфи, код документа. Знадобиться підкоригувати документ в ручну.

Отже, щоб відновити документ Word 2003-2007 потрібно:

1. У лівому верхньому кутку знаходимо кнопку «Office», натискаємо. Вибираємо «Відкрити» і знаходимо файл, який потребує відновлення.

2. На екрані з’явиться меню, шукаємо невеликий трикутник праворуч від кнопки «Відкрити». Далі, натискаємо на «Відкрити і відновити».

От і все. Нехай не вся інформація буде відновлена, але хоча б щось.

Щоб відновити будь-який файл Word по максимуму, необхідно поміняти настройки в самому редакторі. Робимо це, включаючи функцію «Підтвердження перетворення формату файлу під час відкриття». Знайти її потрібно в «Параметрах», потім в лівій частині «Додатково» і «Загальні», це вже в кінці правого боку меню. Можна, також зайти в меню розташоване вище «Збереження» і вибрати «Завжди створювати копію». Так збережуться відразу два однакових документа – копія та оригінал.

Візьміть на замітку, тимчасові файли Word будуть збережуться в певну папку за умови, що настройки правильні. Знадобиться вони можуть, якщо пошкодиться документ створений за останню добу (в залежності від того, як налаштована система) не відкривається.

Ссылка на основную публикацию