Як відновити карту пам’яті

Карта пам’яті – носій компактний і швидкий, але не завжди надійний. Буває, що в ній виникає збій, і потрібно відновити працездатність носія. Розглянемо алгоритм вирішення даного завдання.

Процес відновлення карти пам’яті

SD-карта може перестати працювати в результаті появи помилок або інших збоїв. Тому починати відновлення потрібно від простого, використовуючи сканування і виправлення неполадок файлової системи. Розглянемо цей процес поетапно, переходячи до подальших варіантів, якщо виправлення помилок накопичувача не допоможе.

Крок 1: Перевірка карти пам’яті на помилки

Буває, що карта пам’яті – SD, microSD або USB флешка (по суті, аналогічне виріб, що відрізняється від SD-карт тільки підключенням до ПК), відмовляється коректно працювати тільки тому, що в ній присутні некритичні помилки на рівні файлової системи.

При цьому, як правило, зберігається принципова можливість працювати з картою пам’яті (копіювати на неї або з неї файли, вставляти в різні носії – комп’ютер, мобільний гаджет, фотоапарат). Головна незручність в даному випадку – постійне вискакуванню повідомлення на екран про помилку.

Разом з тим, якщо помилки, виявлені системою, ігнорувати, вони можуть стати причиною набагато більш серйозних проблем в роботі карти пам’яті. Таким чином, якщо Windows після вставки карти пам’яті в слот видає повідомлення про те, що з носієм виникли складності – необхідно запустити перевірку SD-карти на помилки. Для цього можна скористатися дуже простим вбудованим інструментом Windows – консольної програмою Checkdisk.

Щоб перевірити SD-карту на помилки за допомогою даного інструменту:

 1. Подивіться, яка літера (латинська буква) присвоєна карті пам’яті в гілці “Мій комп’ютер”.
 • Відкрийте «Командний рядок», знайшовши її в «Пуск». Альтернативний спосіб запуску – натискання клавіш Win + R і введення команди cmd в поле вікна «Виконати».
 • Введіть в командний рядок рядок нижче:chkdsk f: / f (замість f вкажіть ту букву, яка їй присвоєно операційною системою).
 • натисніть Enter. Дочекайтеся перевірки диска.
 • Якщо консоль повідомить, що у користувача недостатньо прав на виконання завдання, то потрібно запустити її вручну з правами адміністратора. Для цього:

  1. Перейдіть в меню «Пуск».
  2. У пошуковий рядок введіть cmd.
  3. Натиснувши правою кнопкою миші на назві програми “Командний рядок”, виберіть опцію «Запустити від імені адміністратора».

  Консоль відкриється в режимі адміністратора.

  Якщо проблема з картою пам’яті полягала саме в помилках файлової системи, консольна програма виправить їх автоматично. Після цього ви можете перевірити роботу карти і якщо все буде в порядку, продовжити користуватися нею.

  Але може виявитися так, що Checkdisk в принципі відмовиться працювати, видавши повідомлення про те, що її застосування є неприпустимим.

  Це означає, що справа серйозніша, ніж у випадку з помилками в файлової системі. Може йтися:

   • Про пошкодження самої файлової системи.

  Як наслідок, файли, записані на ній, стають нечитабельним (як для користувача, так і для програм, подібних Checkdisk). Але можна спробувати відновити їх, використовуючи спеціальні програми для відновлення даних з SD-карт. Потім відновити і працездатність карти пам’яті.

   • Про пошкодження (частковому або повному виході з ладу) карти пам’яті.

  Даний сценарій найменш бажаний для нас. Якщо саме він має місце, то SD-карту доведеться лагодити в спеціалізованому сервісному центрі: загальнопоширені, доступні для рядового користувача способи тут, швидше за все, не допоможуть. Доведеться задіювати різні низькорівневі рішення для відновлення файлів.

  Основний критерій, за яким карті слід ставити «діагноз» за другим сценарієм – неможливість реалізації першого. Розглянемо далі, що він являє собою.

  Крок 2: відновлення файлів

  Отже, ми в надії, що непрацездатність карти пам’яті обумовлена ​​пошкодженням її файлової системи. Це само по собі, до речі, досить серйозна проблема – далі в статті ми розглянемо докладніше, чому. Спробуємо відновити файли, раніше записані на карту.

  Для цього є багато різних програм. До числа найбільш ефективних можна віднести програму RecoveRx. Її основні переваги в тому, що вона повністю безкоштовна і розроблена фірмою-виробником карт пам’яті, одним з лідерів ринку – компанією Transcend.

  При цьому програма, зрозуміло, підходить не тільки для тих карт, що випускаються під зазначеним брендом, але і, в принципі, для будь-яких інших носіїв. Тут немає нічого дивного: SD-карти випускаються, так чи інакше, за єдиними стандартами, і відновлення даних з них здійснюється, в цілому, за одними і тими ж алгоритмами.

  Для відновлення файлів за допомогою програми RecoveRx:

  Завантажити RecoveRx з офіційного сайту

  1. Скачайте ПО, використовуючи посилання вище і відкрийте її.
  1. Відразу ж відкриється вікно для вибору диска для відновлення. Вибираємо той, що позначений знайомої нам літерой.Возможно, що внаслідок пошкодження файлової системи «всередині» диска буде виявлено ще один – як правило, він позначається як «Unknown». Якщо це так, то вибираємо даний «внутрішній» диск.

   натискаємо «Далі».

  2. Вибираємо формати файлів, які підлягають відновленню. На жаль, в запропонованому переліку форматів програми RecoveRx відсутні багато популярних розширення. Наприклад, такі як XLS, WAV, HTML. Разом з тим, підтримується велика кількість інших затребуваних форматів – наприклад, майже всі поширені графічні розширення (включаючи JPG, GIF, BMP), відео (MOW, MPG, ASF).
  1. У тому ж вікні вказуємо шлях до відновлених файлів.

   Тобто, суть відновлення в даному випадку полягає в виявленні файлів, доступних в рамках пошкодженої файлової системи на SD-карті, і копіюванні їх у безпечне місце на жорсткому диску комп’ютера.

  2. натискаємо «Далі». Чекаємо, поки програма знайде і відновить файли з пошкодженої файлової системи.
  1. Процедура в залежності від обсягу диска може зайняти від декількох секунд до декількох годин. В середньому, на обробку наполовину заповненою SD-карти на 16 ГБ йде приблизно 20-30 хвилин (але це дуже орієнтовний показник, на ділі може бути як набагато більше, так і набагато менше – все залежить від фактичної кількості та типів файлів, записаних на карту пам’яті).
  2. На даному етапі роботи програми стане зрозуміло, чи дійсно справа в пошкодженні файлової системи, або ж проблема серйозніша і полягає в пошкодженні носія. Як правило, в першому випадку основна частина файлів, раніше записаних на карту пам’яті (або всі файли, що не рідкість) успішно розпізнається програмою і записується в вказане місце на жорсткому диску. У другому випадку програма інформує про те, що їй не вдалося знайти будь-які файли для відновлення. Чи залишиться нести SD-карту фахівцям з низкорівневому відновленню даних.
  1. По завершенні роботи програми обов’язково натискаємо кнопку «Вихід». Програма закриється. Якщо цього не зробити, то відновлені файли в цій папці відкрити не вийде.
  1. Після цього можна перейти в каталог з відновленими файлами і спробувати відкрити їх.
  1. Відзначимо, що в багатьох випадках у відновлених файлів губляться оригінальні назви. Тому програма їх замінює на свої, в даному випадку з індексом TS.
 • Можливо, доведеться пристойно посидіти за комп’ютером, відкриваючи кожен з відновлених файлів, щоб зрозуміти, що в них. При необхідності файли можна тут же перейменовувати.
 • Вивчивши відновлені файли (або відклавши цю справу на потім), залишається вирішити одну задачу – повернути карті пам’яті працездатність. У програми RecoveRx є багато аналогів – платних і безкоштовних. Наприклад: JetFlash Recovery Tool, Flash Memory Toolkit, Hetman Partition Recovery.

  При незадовільному результаті відновлення за допомогою даної програми можна, безумовно, спробувати їх все по черзі. Але велика різниця в результатах відновлення в даному випадку – скоріше, рідкість ніж закономірність. За аналогією з виробниками карт пам’яті, що випускаються за єдиними стандартами, можна говорити про те, що алгоритми відновлення файлів застосовуються дуже схожі незалежно від використовуваної програми. Але, тим не менш, завжди є сенс спробувати альтернативу.

  Крок 3: Форматування карти пам’яті

  Після відновлення файлів, навіть якщо ця процедура принесла позитивні результати, файлова система, тим не менше, залишається пошкодженої. В такому стані SD-карту і раніше не можна використовувати. Але це легко виправити її форматуванням.

  Здійснюється воно в загальному випадку досить просто:

  1. Відкрийте “Мій комп’ютер”, клікніть правою кнопкою миші на літері карти пам’яті, виберіть «Форматувати».
 • Вкажіть файлову систему, введіть мітку діска.Можно поставити галочку напроти пункту «Швидке».
 • натисніть «Почати».
 • Дочекайтеся завершення форматування.

  Тепер карту пам’яті можна знову використовувати. Скопіюйте при необхідності відновлені (і перейменовані) файли назад на неї, і користуйтеся носієм далі.

  Іноді трапляється ситуація, при якій засіб форматування дисків Windows некоректно визначає обсяг карти пам’яті – показуючи, що він в кілька разів менше реального. Щоб відформатувати SD-карту в номінальному обсязі в такому випадку, можна задіяти спеціалізоване рішення. Наприклад – програму USB Disk Storage Format Tool.

  Як форматувати карту пам’яті з її допомогою:

  Завантажити USB Disk Storage Format Tool з офіційного сайту

  1. Скачайте програму, використовуючи посилання вище.

  Відкрийте її.

  1. Виберіть в списку зверху носій з літерою карти пам’яті.
  2. Виберіть файлову систему («File System»).
  3. Впишіть мітку диска («Volume Label»).
  4. натисніть «Format Disk».

  Можна попередньо поставити галочку напроти пункту «Quick Format».

  Дочекайтеся завершення форматування.

  висновок

  Відновлення карти пам’яті може являти собою:

  • виправлення помилок файлової системи (за допомогою штатного кошти Checkdisk);
  • відновлення файлів в умовах пошкодженої файлової системи (за допомогою програми RecoveRx або її аналогів);
  • подальше форматування носія для приведення його в працездатний стан (штатним засобом або сторонньою програмою).

  Якщо файли відновити не вдалося, то швидше за все, пошкоджений сам носій. Його потрібно віднести в спеціалізований сервіс, який займається відновленням даних з карт пам’яті.

  Ссылка на основную публикацию