Як відновити hdd seagate

«Підйом» HDD після збою

Бажаю розповісти про «пожвавлення» HDD Seagate Barracuda 7200.11 після збою.

Невеликий відступ: HDD був повністю відформатований, після цього BIOS перестав його бачити. Відправляти 500 ГБ інформаційного простору в смітник було шкода, тому було вирішено провести підйом HDD власними силами.

Нижче я приведу список найчастіших несправностей гвинтів Barracuda 7200.11:

 1. HDD немає в списку BIOS

Дана проблема може виникнути при наступних обставинах:

– апаратні проблеми роботи HDD;

– пошкодження системної інформації (G-List, SMART).

Проблема може з’явитися при збоях внутрішнього ПО HDD. ПО управління гальмує HDD і видає в термінал наступний код помилки «LED: 000000CC FAddr: 0024A051», через якого, до речі, цю помилку і прозвали «муха цеце» (далі так і будемо її називати). Також деякими майстрами дана проблема може описуватися як залочкі, тому що після відправки коду помилки в термінал HDD перестає реагувати на команди, що вводяться в термінал.

 1. HDD бачить BIOS, пам’яті в ньому = 0

HDD бачить BIOS, але або визначається некоректно, або видає помилку «HARD DISK ERROR», також обсяг може визначатися як 0, відповідно працювати з ним не вдасться і треба зробити ремонт і відновлення даних. Таке може відбуватися при помилку роботи транслятора, модуля, мікросхеми із записаною в ній таблицею адрес простору HDD.

Транслятор перетворює логічний адресу в фізичний потрібного блоку пам’яті на HDD. Якщо запис в певний сектор закінчується невдачею – сектор вноситься в BAD-лист, а під його адресу прописується інший, робочий сектор. При деяких проблемах ПО управління може вивести з ладу транслятор і відповідно обсяг пам’яті HDD стає рівним 0.Счітать дані з мертвого HDD можна за допомогою спец обладнання і це може зайняти до декількох днів, тому що на HDD можуть бути присутніми BAD-блоки, які заважають зчитувати з них інформацію. Настійно не рекомендую прошивати мікроконтролер при збої в HDD, тому що це 100% втрата даних.

Отже, метод, який я пропоную, може бути використаний для HDD фірми Seagate і Maxtor. Інформації про HDD інших фірм я не знайшов. Нам потрібно буде використовувати конвертер, який можна придбати, або зробити самому за допомогою схем. Для тих, хто має Arduino: замикаємо GND і RESET, для роботи з HDD потрібні контакти RX (0) (0) і TX (1) (1)

підключення

Комп’ютер повинен бути вимкнений. З’єднуємо RX (0), TX (1) і «землю», як зазначено нижче, SATА шнур повинен бути відключений, кабель живлення повинен бути підключений до HDD. Для перевірки роботи конвертера – замкніть RX / TX і напишіть в терміналі будь-яку команду. Кожен символ, який ви вводите повинен з’являтися на екрані, через повернення сигналу по RX-TX. Якщо цього не відбувається, значить присутні неполадки з конвертером. Щоб працювати з COM-портом може бути використана програма під назвою PuTTY. Запускаємо її, у вікні вибору підключення потрібно вибрати SERIAL, вписувати номер порту і інші значення:

Speed ​​- 384000

Data Bits – 8

Stop bits – 1

Parity – none

Flow Control – none

Запускаємо консоль терміналу, тиснемо поєднання клавіш Ctrl + Z. Ви повинні побачити наступне повідомлення: F3 T>

При підключенні, через хвилину – дві, в терміналі може з’явитися помилка «мухи СС», яке означає, що ваш HDD заблокований. Для зняття даної блокування можете використовувати метод, описаний в розділі «Можливі проблеми» Якщо в терміналі відображається якийсь «сміття», то може бути ви не зняли jumper. Також можуть бути проблеми із заземленням, підключіть GND до заземлення вашого БП.

відновлення

Настав час почати відновлення

Потрібно писати команди в такому ж регістрі, як зазначено нижче.

 1. Щоб перейти на 1 ур. пишемо в вікно терміналу / 1.
 2. Очищаємо SMART за допомогою команди N1
 3. Відключаємо харчування HDD, чекаємо зупинки движка (приблизно 10 сек)
 4. Включаємо харчування, повторюємо натискання Ctrl + Z
 5. Потрібно очистити список BAD-секторів – вводимо i4,1,22
 6. Повтор 3-4 пунктів.
 7. Далі в рядок потрібно написати m0,2,2,0,0,0,0,22 (для китайських HDD – m0,2,2 ,,,,, 22)
 8. Потім потрібно ввести / 2 (щоб перейти на 2 ур.)
 9. Зупиняємо движок HDD командою Z
 10. Далі потрібно відключити харчування

Після всього зробленого HDD повинен почати визначатися в BIOS. Для запобігання повторення помилок потрібно оновити прошивку вашого HDD. Останню версію ПО з інструкціями можна знайти на численних форумах. Після перепрошивки потрібно завантажити програму Seatools for DOS, записати її на диск / створити завантажувальний флешку, завантажитися з носія. Зі списку дисків потрібно вибрати необхідний нам, потім:

 1. Вибираємо пункт «Full Erase», що означає повне стирання. Процес може зайняти близько 3 годин на гвинті в 500 ГБ.
 2. Потім потрібно запустити Long Test – це перевірка HDD на BAD-сектора, якщо такі будуть присутні – потрібно зробити remap за допомогою пункту «repair all» Вище я розглянув моменти, коли все проходить як потрібно, але так виходить далеко не завжди. У процесі «пожвавлення» можуть виникнути проблеми, з якими ви ймовірно зіткнетеся.

Можливі проблеми:

 1. Може з’явитися сторонній шум всередині консолі:

– З’єднайте GND із заземленням блоку живлення. Також потрібно зняти перемичку SATA I з HDD.

 1. На екрані при натисканні на Ctrl + Z немає відповіді:

– Може бути, що невірно приєднані RX (0) і TX (1) .3. Помилка «мухи СС» при початковому запуску:

– Для початку пробуємо відключити зчитувальні головки вашого HDD.

Розкручуємо плату, кладемо ізолятор на контакти, які ведуть до голівок, і прикручуємо плату на місце (досить залишити харчування на движок. Ізолювати можна папером або ізоляційною стрічкою. Глянсову папір не раджу. Через статичної електрики може статися коротке замикання і це може спалити плату HDD, використовуйте звичайну А4). Включаємо HDD, затискаємо поєднання Ctrl + Z, переходимо на ур.2 – пишемо в рядок терміналу / 2, далі пишемо Z.

Очікуємо поки движок зупиниться. вискочить наступне

Spin Down Complete

Elapsed Time 0.138 msecs

Движок залишаємо включеним, прибираємо папір / ізоляційну стрічку з під плати і повертаємо її на місце, пишемо в рядок команду запуску движка: U.

У тому випадку, якщо це вам не допомогло, спробуйте замкнути перемичкою контакти. Що і як замикати можна знайти в гугл. Коли HDD пише у вікно терміналу помилку «мухи СС», потім F3 T>, І так по колу, під час появи F3 T>, Але до появи чергової помилки «мухи СС», треба поставити перемичку. Після цього якийсь час голови видають характерні звуки, потім чекаємо поки зупиниться движок, і після його повної зупинки один раз тиснемо Ctrl + Z і чекаємо написи F3 T>, Потім крок за кроком дотримуйтесь інструкції. Після цього введіть Z щоб зупинити двигун, приберіть перемичку і впишіть в консоль U для включення движка знову.

 1. Движок не включається. Помилка Error 1009 DETSEC 00006008 Spin Error Elapsed

Time 53.959 secs R / W Status 2 R / W Error 84150180:

– Швидше за все, ви не зняли ізоляцію або слабо притягли плату до контактів.

Ще ймовірно пошкодження самого HDD.

 1. Движок не зупиняється. Помилка LED: 000000CE FAddr: 00280569:

– Вимкніть кабель живлення на пару хв. Якщо це не допомогло, і помилка

з’являється знову, спочатку спробуйте включити движок, в вікно консолі впишіть команду U

На цьому все.

Ссылка на основную публикацию