Як відновити дані на HDD диску – найпопулярніші програми (утиліти) для відновлення даних з HDD дисків і методи роботи з ними.

Як відновити дані на HDD диску
У деяких випадках втрата важливих файлів на HDD диску може стати дуже серйозною проблемою. Наприклад, Ви самі їх випадково видалили, і тепер про це шкодуєте або перестав відповідати (зламався) жорсткий диск, або він зовсім не визначається. Однак безвихідних ситуацій не буває, і в статті нижче я поділюся 3-ма способами (точніше сказати утилітами) створених спеціально для цих цілей і постараюся максимально відповісти на питання – як відновити дані на HDD диску з їх допомогою, в чому особливість кожної з них.

Як відбувається відновлення інформації за допомогою цих утиліт?

За допомогою цих програмних продуктів можна і самостійно спробувати відновити дані з HDD, але якщо Ви в собі не впевнені (Ваші пізнання в області програмування не дуже широкі) краще звернеться за допомогою до професіоналів.

Трохи відволіклися від теми, тож продовжимо. Трохи розповімо про те, як вони працюють (за яким принципом). Вони сканують поверхню дисків, займаються визначенням логічної структури, формату та взаємозв’язку, відшукують місце зберігання вилучених файлів і т.д.

Методики бувають різні, і звичайно жодна з них не здатна дати 100% гарантії, але застосування по черзі кількох програм здатне дати високу ймовірність, що загублена інформація буде знайдена і відновлена. Найголовніше в даному випадку запускати програму з іншого HDD і нічого не записувати на диск із загубленою інформацією (тобто звідки хочете її відновити).

Всі ці утиліти працюють за схожим принципом. Вони здатні не тільки поверхнево сканувати HDD, але і виробляти так звану «глибоку перевірку», зачіпаючи завантажувальний запити та інші системні файли.

Спеціальні утиліти для відновлення даних, їх переваги та особливості

Далі будуть перераховані найбільш популярні програми, які використовуються фахівцями для відновлення даних. Всього перераховано 3 найбільш поширених утиліт, проте кожна з них пройшла перевірку часом і добре зарекомендувала себе. Варто нагадати, що застосовувати їх можна тільки при так званих «логічних» помилках. До них відноситься втрата файлів в результаті некоректної роботи файлової сист., Помилки в робочій (системної) зоні накопичувача, форматування диска або видалення файлів.

При «фізичної» помилку, наприклад: механічному пошкодження, поломкою деталей і т.д. застосовувати їх немає сенсу. Варто запам’ятати, що якщо HDD почав видавати сторонні звуки – це явна ознака поломки його компонентів. У такому випадку спочатку необхідно відремонтувати сам HDD диск, наприклад, за допомогою деталей пристроїв донорів, а вже потім застосовуються різні програмні продукти.

Так само варто згадати, що всі представлені програми є «щодо» безкоштовним. Це означає що скачати і скористатися ними в перший раз можна безкоштовно, тобто оцінити їх можливість і функціонал. подальша робота з ними можлива тільки після покупки ліцензії.

R-Studio

Напевно, одна з найпопулярніших утиліт для відновлення видалених даних. Відрізняється від своїх аналогів тим, що підтримує всі існуючі види файлових систем: FAT, NTFS, UFS і ін. Чи здатна працювати не тільки з HDD, але і з CD / DVD і флеш-картами. Так само її дуже люблять за можливість в ручну виробляти досить тонке налаштування сканування.

Так само вона має безліч додаткових можливостей, серед них:
– здатність відновлення даних, віддалених з системи через корзину;
– реконструкція / відновлення даних, пошкоджених вірусами або шкідливим ПЗ;
– надає можливість відновити дані з розділу, який був відформатований (але після цього на нього більше нічого не записувалося);
– володіє широким набором функцій для лікування збійних секторів, діагностики та виправлення помилок бед-блоків і головки дисків.

Minitool Power Data Recovery

Так само досить популярна і цікава утиліта. Спеціалізується на відновлення інформації з: жорстких дисків (ЖД), вінчестерів, що зчитують головок і HDD які не визначаються системою комп’ютера.

Інша особливість Minitool P.D.R – це інтуїтивне сканування, чого немає у її аналогів. Так само вона має спеціальну можливістю по збереженню відновлених даних на інших ЖД.

Особливості програмного продукту:
– може працювати: HDD, так званими «динамічними» дисками, об’ємними вінчестерами (від 1 терабайта і більше) і флеш-картами;
– підтримує всі види розширень файлової системи FAT 12-32;
– переводить головку пристрою, що зчитує в щадний (найбільш оптимальний) режим роботи.

HDD Regenerator

Так само досить цікава програма, що дозволяє «воскрешати» старі вінчестери. Особливістю утиліти є те, що вона здатна ефективно працювати з головними особливостями старих ЖД: наявність безлічі бед-блоків і збійні сектора. Ці проблеми не дозволяють правильно проводити запис / зчитування даних з вінчестерів, що є причиною його зависання, появи різних помилок і як результат втрати інформації на ньому.
Передбачити, коли це трапиться неможливо, тому настійно рекомендується після виявлення збою в роботі старого вінчестера негайно приступити до відновлення даних на ньому програмними методами, поки все не стало ще гірше.
До особливостей цієї програми можна віднести:
– здатність обходити блокування файлової системи, зчитувати дані з ЖД на низькому рівні доступу;
– унікальна функція низкоуровнего форматування, що дозволить йому (особливо старому вінчестера) значно уповільнити його головку. Швидкість читання і запису в даному випадку знизиться, зате вінчестер «проживе» набагато довше;
– є функція створення завантажувальних флешок і дисків, які можуть виявитися просто незамінні під час збою ОС, некоректної завантаженні (або її неможливості).

Ссылка на основную публикацию