Як відновити акумулятор ноутбука – покрокова інструкція

Рано чи пізно кожен користувач стикається з ситуацією, коли акумулятор від його пристрою стає повністю або частково не придатним до використання. Найпростіший варіант вирішення проблеми – придбати новий зарядний елемент. На жаль, акумулятори коштують досить дорого, тому користувачі часто вдаються до відновлення пристрою своїми силами. Детальна методика і буде розглядатися в цій статті. Вона підходить для ноутбуків різної марки – Lenovo, ASUS, HP, Samsung, Dell, Acer, Toshiba і т.д.

Повернення працездатності акумулятора

Перш за все, вам важливо усвідомити те, що будь-які дії, вжиті по відношенню до зарядного елементу, можуть спричинити за собою повну відмову пристрою від роботи. Це викликано тим, що при сторонньому втручанні блокується контролер, який відповідає за підзарядку. У зв’язку з цим бажано замінювати батарею повністю або робити виключно калібрування.

Спосіб 1: Калібрування акумулятора

Це, напевно, найпростіший метод відновлення працездатності батареї, але з його допомогою можна значно поліпшити швидкість заряду і продовжити час життя акумулятора. В інтернеті представлено безліч утиліт, що спеціалізуються на калібрування. Найбільш популярні представники: Battery Eater, BatteryCare, Battery Optimizer. При використанні будь-якого з цих додатків ви помітите результат буквально протягом пари хвилин. Програми аналізують стан батареї і підбирають найбільш оптимальний режим для її роботи.

Спосіб 2: Ручна підзарядка осередків

Використання цього методу пов’язано зі значним ризиком привести батарею в повну непридатність. Найчастіше його використовують в тому випадку, якщо зарядний елемент не бачить комп’ютер. Для здійснення зарядки необхідний прилад, який називається iMax. Саме з його допомогою ви зможете повернути акумулятора той стан, який було ще при придбанні пристрою, ну, або ж, привести його в повну непридатність.

 1. Переконайтеся в тому, що котроллер на пристрої працює. Для цього вам буде потрібно розкрутити акумулятор і використовувати мультиметр.
 2. Проведіть зоровий аналіз працездатності. Переконайтеся, що всі чіпи припаяні і немає ніяких темних плям. При виявленні будь-якої несправності можна бути сміливо впевненими, що проблема криється в контролері.
 3. Цю ж процедуру можна зробити і більш простим способом. Необхідно приєднати до найдальших контактам мідний шнур і з’ясувати напругу мільтіметром.
 4. Якщо контролер не піддається самостійної лагодження, то однозначно доведеться купувати нову батарею.
 5. Перевірте працездатність осередків. Для цього вам знадобиться тестер.
 6. Розкрутіть корпус і знайдіть окремі елементи, схожі на прості батарейки.
 7. За допомогою раніше використовуваного приладу з’ясуйте силу напруги для кожної пари.
 8. Якщо раптом якісь елементи не активні, їх досить буде замінити для повернення працездатності акумулятора.
 9. Для того щоб зробити заряд пристрою від iMax його потрібно приєднати за допомогою спеціального балансування шнура.
 10. Решта проводка прикріплюється до доріжці або ж безпосередньо до плати.
 11. Позитивний кабель з’єднується з відповідним полюсом, після чого запускається iMax і згідно заряду прикріплюються клеми з контактами. Для простоти цього кроку клеми зробили різного забарвлення.
 12. Перейдіть в основне меню пристрою і зайдіть в блок «User Set Program».
 13. Обов’язково переконайтеся в тому, що акумулятор підходить з налагодження до iMax.
 14. Відкрийте головне вікно, підберіть необхідний режим і натисніть пункт «Start».
 15. Обов’язково задайте кількість осередків, наявних в батареї.
 16. Перейдіть в розділ Balance і клікніть на напис «Start» для запуску процедури перевірки працездатності акумулятора.
 17. Все що вам залишилося – дати згоду на здійснення зарядки і дочекатися закінчення процедури відновлення.
 18. Перевірте пристрій, з’ясувавши його напруга. При коректній роботі значення має прирівнюватися до номінальної потужності.
 19. Підключіть акумулятор і переконайтеся, що ноутбук зміг й
  ого знайти.

Спосіб 3: Ручна заміна осередків

У тому випадку, якщо будь-яка осередок прийшла в непридатність, і попередній метод не дав результату, вам буде потрібно власноруч змінити неробочу складову. Її можна купити в спеціальних магазинах або просто дістати з невикористаного акумулятора.

Читайте також: Як відключити безпечний режим на планшеті Android Як прибрати пароль з BIOS Акумулятор ноутбука не заряджається повністю? Відповідь ТУТ! Що робити, якщо планшет не заряджається

Найголовніше, на що слід звернути увагу – потужність нових осередків. Вона не повинна відрізнятися від інших використовуваних елементів.

 1. Для заміни осередки в першу чергу потрібно вилучити її з мережі. Зазвичай для цього достатньо простого паяльника.
 2. Навіть якщо в парі не працює тільки один елемент, рекомендується замінити обидва, навіть той, який не викликає ніяких занепокоєнь.
 3. Підключіть нові батареї і з’єднайте ланцюг, обов’язково переконавшись в правильності підключення за допомогою мультиметра.
 4. Виконайте дії описані в другому способі, для того щоб відкалібрувати осередки і на цьому процедуру відновлення можна буде вважати закінченою.

При виконанні всіх цих дій, як уже згадувалося раніше, може бути пошкоджений контролер. Для того щоб повернути його працездатність використовується спеціальний софт, знайти який можна на ресурсах виробників або програма Battery EEPROM Works. Але зазвичай використовувати ці додатки можуть тільки люди близько пов’язані з електронікою, так як простому користувачеві освоїти подібний софт буде вкрай проблематично.

Самостійно полагодити акумулятор від ноутбука можна, але присутні вельми істотні ризики, що не завжди виправдано. Погодьтеся, слабо працює батарея все-таки краще, ніж зовсім заблокована.

Ссылка на основную публикацию