Як відкрити зображення RAW в Windows 10.

Смартфони і професійні дзеркальні фотокамери для зручності зберігають зображення у вигляді файлів JPEG, але пристрої і надалі дозволяють користувачам зберігати зображення у форматі RAW. На відміну від зображень JPEG або PNG, файли зображень RAW містять мінімально оброблені дані, отримані датчиком зображення вашого пристрою.

Нещодавно Microsoft опублікувала «Raw Image Extension» в Магазині Windows і додала вбудовану підтримку перегляду зображень у форматі RAW.

Після установки Raw Image Extension ви зможете переглядати мініатюри (попередній перегляд) необроблених фотографій прямо в провіднику, як і інші зображення. Крім того, ви також зможете відкривати необроблені зображення за допомогою програми «Фотографії» після установки розширення Raw Image Extension на вашому ПК. У поточній версії розширення додана підтримка більшості популярних форматів зображень Raw. 

Хоч, Провідник Windows 10 або додаток «Фотографії» можуть отримувати доступ до мініатюр та інформації про формат файлів зображень RAW, деякі формати не підтримуються платформою.

У Windows 7 або більш ранньої версії вам необхідно було завантажити пакет кодеків камери, щоб переглядати ескізи файлів зображень RAW і інформацію про зображення в провіднику. Кодек попередньо встановлено на пристроях з Windows 10, але його недостатньо для доступу до всіх форматів зображень RAW.

«Встановивши пакет, ви зможете переглядати ескізи і метадані підтримуваних форматів необроблених файлів прямо в провіднику Windows 10 або переглядати зображення в додатку« Фотографії », – пояснює Microsoft.

Компанія стверджує, що розширення повинно також мати можливість декодувати і витягувати метадані EXIF ​​з форматів файлів зображень Raw.

Варто відзначити, що деякі формати Raw, такі як CR3 і GPR, в даний час не підтримуються. На жаль, деякі образи Adobe DNG також можуть не запускатися.

Підтримка більшої кількості пристроїв і форматів Raw буде додана в Windows 10 в наступному випуску. На даний момент Microsoft не підтвердила, коли компанія планує додати підтримку додаткових форматів, але це станеться найближчим часом.

Виконайте наведені нижче інструкції, щоб встановити розширення Raw Image Extension для підтримки формату Raw в Windows 10.

ВАЖЛИВО: Як згадувалося раніше, ви повинні використовувати версію 1903 (збірка 18323 або новіше) або більш пізню версію Windows 10, щоб встановити Raw Image Extension. Розширення не підтримує більш ранні версії Windows 10.

Крок 1: перейдіть по засланні, щоб відкрити сторінку «Raw Image Extension» в додатку «Магазин».

Крок 2: Натисніть кнопку «Отримати», щоб встановити розширення. Це воно!

Тепер ви зможете переглядати мініатюри і превью зображень Raw в провіднику, а також відкривати їх (в повному дозволі). Крім того, всі додатки Windows, які використовують платформу компонентів Windows Image для декодування необроблених зображень, будуть підтримувати його після установки розширення.

Ссылка на основную публикацию