Як відкрити загальний доступ до папки Windows 7, 8 і 10

Дуже часто в умовах офісу, невеликої компанії або навчального класу виникає необхідність організувати мережу з комп’ютерів, в народі «локалка», де кожен зможе мати доступ до решти беруть участь в з’єднанні: переглядати певні файли і папки, список яких може бути налаштований безпосередньо з пристрою, де вони розташовуються. У статті мова піде про те, як зробити створення подібних умов роботи в «локалке» при використанні пристроїв з операційними системами Windows 7, 8 (8.1) і 10.

Windows 7, 8 (8.1).

Дані операційні системи схожі і процедура практично ідентична. Розглянемо приблизний алгоритм.

 1. Визначившись з папкою, яка повинна стати загальнодоступною необхідно увійти в її меню «Властивості» і вибрати вкладку «Доступ».
 2. Натискаємо «Загальний доступ» і у вікні, із списку необхідно вибрати групу користувачів «Все» і додати її за допомогою відповідної кнопки.
 3. У графі «Рівень дозволів» даної групи необхідно встановити параметр «Читання і запис», після чого натиснути поділитися.
 4. У наступному вікні натискаємо «Готово» і папка автоматично потрапляє в «локалку» вже з дозволом на її експлуатацію іншими користувачами.

При цьому у властивостях папки буде відображатися інформація про шляхи до неї.

Однак для того, щоб з будь-якого з об’єднаних пристроїв можна було спокійно переглядати і змінювати файли на іншому в заздалегідь підготовлених директоріях, потрібно зробити налаштування параметрів.

 1. Необхідно увійти в «Центр управління мережами …» і перейти в розділ «Змінити додаткові параметри …».
 2. У вікні відкривається інформаційний профіль. На висувається спойлере «Приватна» потрібно встановити позначки, таким чином, як показано на скріншоті.
 3. Далі переходимо до спойлеру «Всі мережі».
 4. Виробляємо відключення параметра захисту загальнодоступних папок паролем.
 5. Зберігаємо зміни і спокійно використовуємо папку і знаходяться в ній файли без необхідності вводити авторизовані дані.

Windows 10.

У цьому випадку все робиться за аналогією, але деякі кнопки поміняли свої назви, тому в статті вказані лише шляхи, по яких необхідно пройти, щоб внести зміни при використанні Windows 10.

 1. Переходимо до вкладки «Доступ» тим же способом, що і для попередніх версій. Відкриваємо меню «Розширена настройка …», як показано на скріншоті.
 2. Встановлюємо позначку, щоб відкрити загальний доступ до папки і міняємо при необхідності ім’я папки, це не стандартне перейменування, а привласнення папці імені, яке буде видно іншим користувачам. Після чого тиснемо «Дозволи».
 3. У новоствореному вікні отримуємо блок аналогічний тому, де встановлювався параметр «Читання і запис» в попередніх версіях ОС. Натискаємо «Додати» і створюємо нову групу з ім’ям «МЕРЕЖА». Виділяємо її після того, як вона з’явилася в списку, і встановлюємо для неї позначки дозволів, як показано на скріншоті.

Для установки необхідно перейти в меню аналогічне центру управління мережами.

 1. Через «Пуск» заходимо в «Параметри» і вибираємо «Мережа та Інтернет».
 2. Далі відкриваємо вкладку «Ethernet» і натискаємо заходимо в розділ вказаний на скріншоті.
 3. У профілях встановлюємо позначки, як показано на скріншотах.

Важливо! В ОС Windows заборонено використання порожніх паролів, а тому потрібно або користуватися авторизацією при спробі скористатися ресурсами з іншого пристрою, або скасувати цю заборону. Детальніше про те, як зробити дану процедуру можна прочитати в інтернеті, де є повноцінне опис алгоритму дій.

Підсумок.

З усього вищесказаного стає зрозуміло, що забезпечити комфортну зону для роботи всередині локальної мережі досить просто. Варто розуміти, що така вседозволеність знижує рівень безпеки для кожного файлу, а тому на рівні комп’ютеризованої фірми необхідно позначити лише одну-дві папки, в яких буде розташовуватися інформація для всіх учасників. Решта ж розділи комп’ютера не будуть знаходитись на увазі і дані в них будуть захищені від крадіжки або випадкового видалення необережним колегою.

Ссылка на основную публикацию