Як відкрити редактор реєстру в Windows 7

Реєстр Windows – це сховище налаштувань операційної системи і устаткування. Саме він відповідає за адекватну роботу всіх пристроїв комп’ютера. Це досить складний, багатокомпонентний інструмент, призначений для забезпечення працездатності ОС. Іноді потрібно внести якісь зміни і правки в настройки. І зробити це можна тільки в реєстрі. Але заковика в тому, що він прихований від очей всюдисущих користувачів.

Способи запуску редактор реєстру

Знайти і запустити редактор системного реєстру в Windows справа не така вже й проста для непідготовленого користувача. У цієї програми немає ярлика і в меню «Пуск» знайти її неможливо. Однак є, щонайменше, три способи, які допоможуть дістатися до налаштувань реєстру:

 • Системний компонент «Виконати»;
 • Пошук Windows;
 • Ручний пошук за допомогою файлового менеджера.

Який з них краще – сказати неможливо. Кожен користувач вибирає те, що більше йому подобається. А переважна більшість користувачів подобаються способи, які вимагають меншої кількості вироблених дій і не засновані на спеціальних знаннях і уміннях.

Спосіб 1: Вікно «Виконати»

Це найпростіший спосіб відкриття редактора реєстру. Він вимагає найменшої кількості дій, що дозволяє швидко отримати доступ.

 1. Натисніть клавіші Win + R. З’явиться системна утиліта «Виконати».
 2. У рядку програми наберіть команду regedit і натисніть «ОК» або «Enter» на клавіатурі.
  1. Після цього з’явиться вікно редактора реєстру.
 • якщо комбінація Win + R з якоїсь причини не працює, то компонент «Виконати» можна запустити і іншим способом.

  1. Відкрийте меню «Пуск» і знайти пункт «Стандартні».
  1. Тут потрібно клацнути по назві компонента «Виконати». Він відразу ж запуститься.
 • Важливо! Якщо потрібно редагування реєстру, то утиліту «Виконати» слід запускати з правами адміністратора, як і сам редактор реєстру. В іншому разі не буде можливості редагувати настройки.

  Спосіб 2: Пошук по Windows

  Цей спосіб ще простіше попереднього, так як користуватися пошуком Windows вміють навіть початківці юзери. Для здійснення пошуку редактора реєстру не потрібно ніяких спеціальних навичок.

  1. Відкрийте меню «Пуск» за допомогою відповідної кнопки.
  2. наберіть слово regedit. Потрібний компонент відразу ж з’явиться в результатах.
 • Тепер потрібно просто запустити програму і приступати до настроювань параметрів реєстру.
 • Якщо опція пошуку не працює, то велика ймовірність, що в операційній системі відключена служба «Windows Search». Її можна включити, щоб зараз і надалі безперешкодно користуватися пошуковою системою через «Пуск».

  1. Відкрийте меню «Пуск» і виберіть “Панель управління”.
  1. далі знайдіть «Адміністрування» і клацніть по цій написи.
  1. Виберіть розділ «Служби».
  1. У списку системних служб потрібно знайдіть «Windows Search» і клікніть по ній два рази.
  1. У вікні настройки служби слід виберіть в рядку «Тип запуску» параметр «Автоматично» і натиснути кнопку «Застосувати».
  1. Після цього потрібно натискання «Запустити». По завершенні всіх дій зберігаємо стан, натиснувши на «ОК».
 • Тепер, коли служба запущена і налаштована, можна знову пробувати шукати редактор реєстру в меню «Пуск».

  Важливо! Для того щоб була можливість редагувати параметри реєстру, потрібно натиснути правою кнопкою миші по виконуваного файлу (в результатах пошуку) і вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора». Це дасть редактору налаштувань права «суперкористувача», що дозволить приступати до редагування.

  Спосіб 3: Провідник Windows

  Ще один варіант запуску редактора реєстру. Його суть полягає в тому, що знайти потрібний файл можна і шляхом ручного пошуку, подорожуючи по системним каталогам. Однак часу на пошук може піти багато. Тому потрібно точно знати, де знаходиться файл запуску редактора реєстру.

  1. Насамперед запустіть «Провідник» за допомогою спеціальної кнопки або ярлика «Комп’ютер».
  1. Далі перейдіть в системний каталог C: / Windows.
  1. Потрібний файл знаходиться саме в цій папці. Потрібно лише знайти «Regedit.exe» і запустити його з правами адміністратора (натиснути правою кнопкою миші по файлу і вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора»).

  Іноді настройки «Провідника» Windows не дають можливості переглядати приховані і системні файли. Необхідно змусити програму показати це вміст.

  1. відкриваємо «Провідник» і клацаємо за пунктом «Метод».
  1. У випадаючому меню вибираємо «Параметри папок і пошуку».
  1. У наступному вікні вибираємо вкладку «Вид» і шукаємо пункт «Показувати приховані файли, папки і диски». Необхідно його відзначити.
  1. Не зайвим буде прибрати галочку з пункту «Приховувати захищені системні файли».
  1. Зберігаємо налаштування, натиснувши кнопки «Застосувати» і «ОК».
 • Тепер «Провідник» без проблем зможе відображати системні каталоги і їх вміст. Можна приступати до пошуку виконуваного файлу редактора реєстру.

  Важливо! Відкривати на загальний огляд системні файли і папки вкрай нерозсудливо. Це загрожує серйозними наслідками і робить ОС вразливою. Тому після того, як всі необхідні дії були зроблені, варто знову зробити ці каталоги недоступними за допомогою тих же маніпуляцій, які використовувалися для включення відображення системних папок і файлів.

  Знайти і запустити редактор реєстру в Windows можна відразу декількома способами. Всі вони гарні по-своєму і можуть сподобатися конкретного користувача. Однак слід розуміти, що реєстр відповідає за роботу всієї операційної системи. Тому найменша помилка в налаштуванні параметрів може привести до краху ОС. Якщо користувач не розуміє, що робить, то краще взагалі не запускати редактор реєстру.

  Ссылка на основную публикацию