Як відкрити RAW-фотографію в Windows 10

У вас є добірка фото в форматах RAW і ви хотіли б мати у своєму розпорядженні можливістю переглядати її в Windows 10? Ви, ймовірно, вже знаєте, що в системі початково не передбачена підтримка цих зображень.

Що це таке і навіщо потрібно?

Підтримка RAW дуже корисна для тих, хто любить сам повозитися з редагуванням фотоконтентом. Це «сира», необроблена, інформація, отримана з сенсора цифрової камери. Потім софт девайса непомітно для вас працює над цими даними і на виході – радує своєю соковитістю, чіткістю, контрастом і яскравістю картинка. Софт ж зберігає її в більш звичний і підтримуваний всіма платформами формат JPG.

RAW-фото, швидше за все, буде виглядати гірше обробленого зображення, але дає більш широкі можливості подальшого ручного редагування. У таких картинок вище показник глибини кольору і ширше динамічний діапазон. Втім, в RAW-файлі збережуться не тільки ті якості, які роблять фото красивим, але і його вади: шуми і артефакти.

Зазначу, що RAW-зображення, в порівнянні з картинками звичних форматів, буде просто величезним і дуже вимогливим до апаратних ресурсів ПК.

Файлів * .raw не існує, це збірна назва. У різних камерах для файлів «сирих» зображень застосовуються різні розширення. У тому числі: .dng, .crw, .cr2, .dcr, .kdc, .raf, .arw. І цей перелік не є повним.

Для подальшого перетворення RAW-зображень в більш звичні і компактні картинки застосовуються спеціальні додатки, найбільш відомими з яких є PhaseOne Capture One Pro, Luminar 2018, DxO Optics Pro, ON1 Photo RAW, Lightroom Classic CC і Camera RAW (плагін до Фотошопу) від Adobe .

Як включити підтримку?

Раніше, щоб відкривати «сирі» картинки з камер, були потрібні сторонні програмні інструменти, але все змінилося з виходом версії 1903. Тепер вам достатньо просто інсталювати розширення Raw Image Extension з Microsoft Store. Після його установки, «прев’юшки» RAW-зображень стануть відображатися так само, як і для інших підтримуваних картинок. Ще у вас з’явиться можливість відкривати їх і в системному фотопріложеніе. Нинішньою версією розглянутого програмного інструменту підтримуються більшість популярних «сирих» форматів. Перелік камер, фотографії з яких вийде відкрити, чималенький, він розміщений в інтернеті і ознайомитися з ним може кожен бажаючий:

Нагадаю ще раз: для забезпечення підтримки розглянутих форматів картинок, ваш комп’ютер повинен працювати під управлінням версії 1903 (билда 18323 чи новішої). Тільки в цьому випадку з’являється можливість установки потрібного вам розширення. Більш ранні версії «десятки» їм не підтримуються. Мова йде про бета-версії софта, що означає – фінальним продуктом ПЗ не є і може працювати нестабільно.

Щоб завантажити розширення, вам необхідно перейти до його сторінці в магазині додатків.

Якщо їх «прев’юшки» навіть після інсталяції розширення в системному файловому менеджері не з’явились, вам необхідно закрити, а потім відкрити утиліту заново або повністю перезавантажити комп’ютер.

Ссылка на основную публикацию