Як відкрити порти в Windows 7 і 10

Досить часто люди стикаються з незрозумілими, на перший погляд, проблемами в роботі програм або ігор, пов’язаними з неможливістю їх підключення до сервера. Багато хто починає шукати причину не там, де потрібно, нарікаючи на погане інтернет-з’єднання, несумісність ПО або його високі системні вимоги. Відповідь може критися в заблокованому каналі передачі даних. Для цього потрібно відкрити порти в операційній системі Windows.

У нашій новій статті ми коротко розповімо вам про загальний призначення портів і як їх розблокувати в ОС Windows, навівши кілька прикладів.

Що таке «Порт» і навіщо він потрібен

Основне завдання персонального комп’ютера – обробляти інформацію, використовуючи для цього безліч програм різного призначення. Велика частина програм звертається до власного сервера для отримання і відправки пакетів даних, наприклад, регулярних оновлень або окремих файлів (файлообмінники). Передача інформації відбувається за певним каналу – порту. Кожен порт (тунель) має свій номер, який є ідентифікатором і визначає його призначення. Наприклад, щоб скористатися віддаленим робочим столом іншого комп’ютера, потрібно перевірити статус і при необхідності відкрити порт 3389.

При установці нової гри або іншого софта за замовчуванням відбувається автоматична перевірка тунелю і підключення до сервера. Брандмауер Windows виводить вікно на екран з пропозицією про дозвіл або заборону активності даної програми в мережі. Якщо такого не спостерігається і ПО не хоче підключатися – потрібно відкрити його порт на комп’ютері.

Перевірка статусу портів

Перед відкриттям тунелю спочатку потрібно перевірити відкриті порти в Windows. Для цього відмінно підійде звичайна командний рядок.

Робимо наступне:

 1. відкриваємо меню «Пуск / Програми / Стандартні» і вибираємо програму “Командний рядок”.

Інший спосіб – введіть «cmd » (Без лапок) в пошуковий рядок Пуска і натисніть «Enter ».

 1. У відкрилася командного рядку задаємо команду «Netstat -aon | more » без лапок. Система відобразить стан всіх активних тунелів.

Дивимося на два останніх стовпчика і знаходимо потрібний номер. Навпаки номера виведений його статус:

 • Listening – йде опитування вільного порту системою. Він є відкритим.
 • Established – йде передача даних, порт зайнятий.
 • Close wait – процес припинення передачі даних.
 • Time wait – порт не відповідає.
 1. відкривши “Диспетчер завдань” комбінацією клавіш Ctrl + Alt + Delete, ви зможете дізнатися, чим зайнятий потрібний порт, зіставивши його номер з консолі з ідентифікатором процесу.

Якщо необхідний порт відсутній або зайнятий – переходимо до наступного пункту.

Відкриваємо порт через брандмауер Windows

Брандмауер служить захистом (екраном) від впровадження небезпечних і шпигунських програм і вірусів, які можуть проникнути з інтернет-мережі. Він відстежує виконувані процеси і трафік. З його допомогою можна розблокувати порти для конкретного завдання.

Процес деблокування виглядає так:

 1. заходимо в «Пуск / Панель управління / Система і безпека» і знаходимо «Брандмауер Захисника Windows » (або «Брандмауер Windows»).
 2. вибираємо пункт “Додаткові параметри”.

 1. У цьому меню міститься список процесів, що використовують канали для підключення до серверів. Для того щоб відкрити порти в брандмауері, натискаємо на «Правила для вхідних підключень» і «Створити правило».
 2. Якщо вам відомо, який саме канал вам потрібен, то вказуємо пункт «Для порту».

Заради прикладу спробуємо відкрити порт 27015 для мережевого шутера Counter-Strike 1.6.

Вибираємо «Дозволити підключення» і тиснемо «Далі».

Виділяємо галочками всі варіанти.

Вписуємо ім’я програми, наприклад, «CS 1.6 » і натискаємо кнопку «Готово».

Створене нами правило з’явиться в загальному списку. Тепер порт для гри відкритий. Цей спосіб є стандартним і він ідентичний для останніх версій Windows, починаючи з «сімки». 

важливо: якщо порт так і не запрацював, то потрібно включити його «кидок» в меню роутера. Але це окрема тема для статті.

За тим же принципом ви можете відкрити порт 8080 і 443, які відповідають за передачу даних через http-сервер і https-сервер підвищеної безпеки для онлайн-ігор, сервісів, касових апаратів і інших послуг.

Відкриваємо порт 80

Даний канал є головним для передачі даних між ПК і Всесвітньою мережею по протоколу http. Порт 80 й звільнити вищеописаним способом, так як він контролюється спеціальним системним драйвером http.sys.

На цей раз ми звернемося до командного рядка.

 1. Відкриваємо командний рядок відомим способом і вводимо команду «Netsh http« add iplisten ipaddress = :: » (Без лапок) і тиснемо «Enter ».
 2. Другий крок – це внесення зміни в файл блокнота hosts, що знаходиться по шляху «C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts». У ньому необхідно додати запис «127.0.0.1 local» (Без лапок). Після цього перезавантажити свій ПК і перевірити статус порту 80.
 1. Якщо це не допомогло, то відкриваємо меню «Пуск / Панель управління / Програми / Програми та засоби» і натискаємо на «Включення або відключення компонентів Windows ».
 2. Відключаємо служби IIS, знімаючи все галочки з пунктів.

Перезавантажуємо комп’ютер і знову перевіряємо доступність 80 порту.

Застосування сторонніх програм CurrPorts

У розглянутих вище способах використовувалися лише стандартні ресурси Windows, проте, в Мережі є кілька програм для відкриття портів на Windows. Першою на огляді ми вибрали «CurrPorts» версії 2.51 від розробника Nir Sofer. Вона допомагає дізнатися всі свої активні порти на Windows і стане в нагоді для їх швидкого звільнення, видаляючи непотрібний або небезпечний процес. Програма безкоштовна і легка в освоєнні.

Для її використання:

 1. Програма пропонує масу інформації про процес, включаючи займаний ним порт.

На скріншоті ми бачимо, що антивірус Avast займає два порти: 80 і 443. При бажанні ми можемо закрити дане з’єднання з контекстного меню або панелі інструментів програми (але робити цього не радимо зі зрозумілих причин). Закривайте тільки ті непотрібні процеси, призначення яких вам відомо.

переваги

 • Безкоштовна програма російською мовою.
 • Не вимагає установки.
 • Показує всі запущені процеси і займані ними порти в реальному часі.
 • Надає найдетальнішу інформацію.
 • Можна звільняти порти від одного або всіх процесів.
 • Класичний зрозумілий інтерфейс.

недоліки

 • Не виявлено.

Працюємо з UPnP Wizard

Проста програмка для управління портами «UPnP Wizard», що працює майже з усіма модемами за технологією UPnP. Вам не важко буде подивитися відкриті порти в Windows і звільнити найнеобхідніші з них. ПО безкоштовно, але не підтримує російську мову, що може ускладнити управління для деяких користувачів.

Починаємо роботу з UPnP Wizard так:

Для прикладу спробуємо відкрити порт 7777, який потрібен для обміну даними з сервером гри SAMP (San Andreas Multiplayer Mod). Натискаємо на зелений плюс панелі інструментів.

важливо: якщо програма не може знайти процеси – перевірте, чи підключена функція UPnP на вашому роутере, зайшовши в його налаштування. 

 1. У вікні створення порту вводимо довільне назву (наприклад, SAMP), номер порту (7777) і тип протоколу (TCP). Після цього підтверджуємо дані кнопкою «ОК».

У таблиці з’явиться новий пункт з відкритим портом для гри SAMP.

переваги

 • Безкоштовна ліцензія.
 • Гарний інтерфейс без нагромаджень.
 • Працює з багатьма моделями роутерів, що підтримують технологію UPnP.
 • Можна швидко відкривати і звільняти порти.

недоліки

 • Немає перекладу на російську мову.
 • Малоінформативна зведення про запущені процеси.

Онлайн-сервіс 2ip.ru

Ну і наостанок ми скористаємося простим онлайн-сервісом «2ip.ru», призначеним для відображення різної корисної інформації на комп’ютері, включаючи мережеві порти.

Для відвідування сервісу:

 1. Як видно на скрині вище, тунель 25565 вже зайнятий. Таким чином ви зможете перевірити будь-який канал на зайнятість.

Перевагами такого способу виступають його доступність і відсутність необхідності в установці окремого ПО. Але він лише служить як доповнення попереднім двома варіантами.

Підводимо підсумки вищесказаного

У цій статті ми постаралися дати вам відповідь на питання: «як відкрити порти на Windows 7 і 10?». Для цього нами було вибрано і описано найбільш затребувані способи вирішення даної проблеми з прикладами.

Підводячи підсумки, ми склали коротку характеристику кожного способу окремо.

Стандартні інструменти Windows виявилися не найзручнішими в управлінні, проте, надають достатній обсяг інформації про процеси і зайнятих ними портах. Робота з брандмауер і консоллю досить проста і після нашого прикладу ви зможете самостійно повторити все це на своєму комп’ютері.

CurrPorts виводить максимум даних про портах і процесах, дозволяє видаляти (звільняти) їх, але не дає можливості відкрити нові. На наш погляд, софт відмінно підійде для відстеження потенційних загроз з Мережі і їх усунення.

Незважаючи на відсутність російськомовного інтерфейсу, UPnP Wizard дуже практична і може як створювати, так і звільняти порти. Єдиним обмеженням є вимога до підтримки роутером UPnP інтерфейсу. Ми вважаємо, що цей варіант найзручніший для повсюдного використання.

Ресурс 2ip.ru дуже корисний, тому що практично моментально відображає статус зазначеного користувачем порту. Не має інших функцій і тому його слід використовувати як доповнення до штатної програмі або брандмауера.

Ссылка на основную публикацию