Як відкрити формат djvu

Файлове розширення djvu (дежавю) дуже часто трапляється користувачам при скачуванні з мережі інтернет електронних книг або інших текстових документів. На жаль, звичайними рідерами, в тому числі і pdf, відкрити такий файл не вийде. Для цього необхідно встановити спеціальну програму, яка допоможе це зробити.

У більшості випадків вміст такого файлу – це візуальні доповнення до тексту: графіки, діаграми, картинки, візуальне оформлення тексту і інші ефекти. При використанні стандартних програм для формування електронних книг, файли будуть мати досить великий «вага». Формат djvu розроблений спеціально для таких випадків – при одних і тих же умовах файли з даними розширенням будуть важити на порядок менше без втрати якості вихідного документа. Крім того, в такому файлі зберігається доступ до тексту: наприклад, звичайний пошук за словами працює в штатному режимі.

Додатків, що дозволяють читати файли подібного типу менше, ніж для стандартних розширень, але зустрічаються як універсальні, що працюють з багатьма популярними форматами, так і спеціалізовані, розроблені спеціально для читання і редагування саме дежавю.

WinDjView

Однією з популярних програм є WinDjView. Проста у використанні, з зручним російськомовним інтерфейсом. Завантажити її можна безкоштовно з офіційного сайту (https://windjview.sourceforge.io/ru/):

Після скачування запускаємо інсталятор:

Підтверджуємо згоду з ліцензійною угодою, вибираємо необхідні компоненти для установки (можна залишити за замовчуванням) і натискаємо кнопку «Далі».

В процесі установки буде запропоновано встановити ПО від Яндекса, якщо є бажання використовувати запропоновані продукти – ставимо галочки, але можна і відмовитися.

Після закінчення установки відкриється вікно програми. Для того що б відкрити файл в меню вибираємо «Файл» «Відкрити»:

І вибираємо необхідний документ.

Дана програма, крім стандартних режимів редагування, дозволяє розгорнути документ в повноекранний режим. Дуже зручно при читанні електронних книг.

Кілька корисних функцій:

 • виділення, копіювання, пошук по тексту;
 • можливість залишати закладки;
 • поворот документа, зміна масштабу;
 • імпорт всього документа або його частини в інші графічні формати;
 • можливість друку.

Якщо ви не знаєте, як відкрити файли MKV, то наша інструкція навчить вас – 

Вам потрібно зробити діаграму, але немає відповідної програми? Нічого страшного, ми покажемо вам, як їх робити онлайн, читайте тут докладніше.

DjVu Reader

Ще одна програма для читання файлів djvu на комп’ютері – DjVu Reader. Незважаючи на те, що дана програма давно не підтримується розробниками, вона не втратила своєї популярності. За кількістю скачувань і відгуків нічим не поступається попередній.

Є у DjVu Reader свої плюси і мінуси. Одним з позитивних моментів можна назвати відсутність необхідності в установці даної програми на ПК.

Беремо з офіційного сайту (http://djvureader.org/skachat.html) розробника архів DjVu Reader:

За допомогою будь-якого архіватора розпаковує в будь-який зручний місце на ноутбуці, комп’ютері або навіть знімному носії файли програми. Запускаємо її і користуємося. Цих процедур достатньо для роботи з файлами DjVu.

Мінус цієї програми – відсутність підтримки розробників. У зв’язку з цим можлива некоректна робота цього рідера на останніх версіях ОС Windows.

можливості:

 • повноекранний режим читання (в тому числі і двустранічний);
 • можливість індексації змісту і пошуку;
 • підтримка клавіатурного управління.

STDU Viewer

Якщо попередні програми є спеціалізованими і підтримують роботи тільки з форматом Djvu, то дане додаток більш універсально у використанні.

Ця програма допоможе любителям електронних книг. STDU Viewer дозволяє працювати не тільки з файлами «дежавю», а й відкриває такі популярні формати як PDF, EPub, FB2. Це безсумнівний плюс, так як немає необхідності встановлювати кілька рідерів для підтримки різних дозволів файлів.

Завантажуючи програму, слід звернути увагу на той факт, що вона є умовно безкоштовною.

Офіційний сайт (http://www.stduviewer.ru/download.html) пропонує на вибір дві версії програми – звичайну і portable:

Запускаємо звичайний інсталятор. Для безкоштовної роботи з програмою, при установці, необхідно відзначити пункт «Я не буду використовувати програму в комерційних цілях»:

Проходимо стандартні процедури: погоджуємося з ліцензійною угодою, вибираємо папку для установки, натискаємо «Далі».

Наступний етап установки дозволяє вибрати розширення, з якими буде працювати додаток:

Можливості та інструменти:

 • різні режими відображення документа;
 • регулювання контрастності або яскравості;
 • пошук по тексту, підсвічування фрагментів, копіювання;
 • закладки;
 • аварійне відновлення документа;
 • режим поділу сторінок (вертикально / горизонтально).

Якщо ви не знаєте, як правильно відкрити формат XLSX, то ми розповімо вам, як все правильно зробити, читайте тут.

У цій статті ми покажемо вам, як правильно і швидко оновлювати DirectX в операційній системі Windows 10 – 

Sumatra PDF

Ще одна адаптована програма для перегляду Djvu – Sumatra PDF. Незважаючи на те, що спочатку вона працювала тільки з PDF, в останніх версіях з’явилася можливість працювати практично з усіма видами електронних документів і книг.

На офіційному сайті програми (https://www.sumatrapdfreader.org/free-pdf-reader.html) можна завантажити звичайну і портативну версію.

Щоб встановити програму проходить всього в два кліка. Запускаємо інсталятор:

Насолоджуємося роботою з програмою:

можливості:

 • великий вибір форматів для роботи;
 • пошук, копіювання та друк документації;
 • можливість використовувати гарячі клавіші.

Сподіваємося, ви підберете для себе потрібне ПО і зможете без проблем відкривати всі необхідні djvu файли.

Ссылка на основную публикацию