Як відкотити систему Windows 10

Компанія Microsoft приваблювала усіма зусиллями привертала увагу користувачів до Windows 10. Здавалося б, це ідеальна операційна система з усіма необхідними функціями і можливостями. Але на практиці все виявилося не так гладко. Якщо у вас немає часу чекати, поки Microsoft проведе роботу над помилками, то можна відкотитися до попередньої версії ОС. Що для цього потрібно?
:

Основні правила і підготовка до відкоту

Згідно з правилами компанії Microsoft, до попередньої версії операційної системи (Windows 7 або Windows 8.1), можна відкотитися протягом 30 днів з моменту поновлення. Однак цей період варіюється в залежності від встановленої ОС на комп’ютері. Наприклад, якщо ви користуєтеся Windows 10 версії 1607, то рішення потрібно прийняти протягом 10 днів. Інформацію про встановлену версії ОС знаходиться за адресою «Параметри» – «Система» – «Про систему».

Зверніть увагу: термін дії безкоштовного пропозиції закінчився 29 липня 2016 року, так що ви не зможете повернутися до «десятці» знову. Принаймні в цей раз потрібно буде заплатити.

Відкотити систему до попередньої версії можуть тільки ті користувачі, які не видали папку Windows.old (вона була створена при оновленні). Крім того, якщо виробник ноутбука або ПК налаштував його на запуск з стисненого образу Windows (по-іншому це називається WIMBoot) і додав можливість відновлення заводських налаштувань, то після поновлення і відкату ви не зможете скористатися ними.

Перед відкотом до попередньої версії операційної системи рекомендується скопіювати всі важливі дані на носій або викласти в хмару. Якщо ви відкочується до Windows 8.1, можна скористатися вбудованим OneDrive. Також переконайтеся в наявності старих ключів для попередньої операційної системи. Справа в тому, що в деяких випадках Windows просить повторно ввести ключ ліцензії.

Відкат за допомогою вбудованих інструментів

Після того як ви виконали всі приготування, можна відкочуватися до попередньої версії ОС Windows. Для цього перейдіть в «Параметри» – «Оновлення та безпека» – «Відновлення» – «Повернутися до» і натисніть «Почати».

Зверніть увагу: працездатність деяких програм може бути порушена, для їх коректної роботи потрібно перевстановлення. Крім того, вхід в попередню версію операційної системи здійснюється за допомогою пароля від старої облікового запису.

Відкатуємося за допомогою інших інструментів

Якщо ви вирішили відмовитися від Windows 10 по закінченню 30-денного терміну, то для цього потрібно використовувати спеціалізовані інструменти. Наприклад, повернутися до попередньої версії операційної системи можна за допомогою збереженого образу. Також цієї мети можна досягти за допомогою чистої установки. Ще один спосіб – встановити попередню версію (наприклад, Windows 7) в віртуальну машину всередині Windows 10. Давайте розглянемо кожен з цих способів докладніше.

Відкат за допомогою збереженого образу

Відмінною рисою цього способу повернення до попередньої версії ОС є те, що в результаті ви отримаєте повністю робочу систему з усіма потрібними файлами і програмами. Недолік полягає в тому, що образ потрібно змонтувати безпосередньо до оновлення. Якщо він у вас є, то для повернення вам знадобиться:

  1. зайти в BIOS ноутбука за допомогою кнопки Del, F2 або ESC (в залежності від виробника);
  1. перейти у вкладку Boot ( «Завантаження») і виставити пріоритет на завантаження з флешки (або диска, в залежності від того, де у вас записаний образ).

Зверніть увагу: в такому разі кожен раз при запуску комп’ютера BIOS буде завантажуватися з флешки (диска), якщо він вставлений в ПК. Таким чином, у вас два способи: після відкоту повернутися в BIOS і знову встановити завантаження з диска, або при запуску ОС натиснути F10 і вибрати носій для завантаження. Варто відзначити, що останній спосіб працює не у всіх версіях BIOS.

Далі відкат здійснюється як звичайна установка Windows.

Завантаження з USB без BIOS

Якщо ви зберегли образ попередньої версії ОС на флешці, то ви можете відкотитися за допомогою вбудованих в Windows 10 коштів навіть по закінченню 30-денного періоду. Для цього перейдіть в «Параметри» – «Оновлення та відновлення» – «Відновлення» і натисніть кнопку «Перезавантажити зараз» в розділі «Особливі варіанти завантаження».

Далі перед вами з’явиться вікно «Вибір дії». Натисніть на кнопку «Використовувати пристрій» і виберіть флешку (диск) в списку відображених пристроїв.

Якщо ви з якихось причин її не знайшли, натисніть «Переглянути інші пристрої».

Чистий установка операційної системи

У деяких випадках чиста установка операційної системи – єдиний спосіб відкотитися до попередньої версії ОС. Для цього вам знадобиться:

  1. чистий образ Windows;
  2. програма для запису (UltraISO або інша);
  1. драйвера (скачайте їх з офіційного сайту виробника ноутбука).

В першу чергу потрібно записати образ ОС на носій (диск або флешку). Для цього запустіть програму UltraISO, відкрийте скачаний вами .iso файл і виберіть «Записати образ жорсткого диска» у вкладці «Самозавантаження».

Після цього програма отформатирует носій і запише на неї образ. Паралельно з цим ви можете завантажити драйвера для свого комп’ютера і зберегти їх на будь-який диск, крім системного (тобто С).

Далі перезавантажте комп’ютер, натисніть F10 і виберіть флешку (диск) із записаним чином ОС Windows. Після цього дотримуйтесь рекомендацій інсталятора.

Відкат за допомогою Windows 10 Rollback Utility

Іноді навіть при наявності папки Windows.old неможливо відкотитися до попередньої версії ОС за допомогою вбудованих засобів. Не поспішайте в такому випадку приступати до чистої установки. Проблему можна вирішити за допомогою утиліти Neosmart Windows 10 Rollback. Для цього запишіть скачаний .iso образ за допомогою програми UltraISO на флешку (диск) і завантажити з неї.

У вікні виберіть Automated Repair і систему, яку потрібно повернути. Для запуску відкату натисніть Rollback.

Перевагою цього методу є те, що він робить резервну копію Windows 10. У результаті у вас з’являється можливість в будь-який момент повернутися до неї при необхідності.

підводимо підсумки

Незважаючи на всі зусилля компанії Microsoft і постійну рекламу, Windows 10 потребує доопрацювання. Звичайно, велика частина проблем вже вирішена, але деякі з них як і раніше докучають користувачам. Якщо ви входите в їх число, ви можете відкотитися до попередньої версії ОС.

Найкраще зробити це за допомогою утиліти Windows 10 Rollback. В результаті ви не тільки повністю збережіть всі встановлені в попередній версії ОС програми, але і створите резервну копію «десятки», до якої можна буде повернутися в майбутньому. Також можна відкотитися за допомогою:

  1. збереженого образу (якщо ви попередньо зробили запис);
  2. вбудованих інструментів (кнопка «Назад до»);
  3. чистої установки операційної системи.

Останній спосіб є крайнім заходом, використання якої виправдано тільки в тому випадку, якщо ви видалили папку Windows.old, пройшло 30 днів з моменту поновлення і у вас немає збереженого образу попередньої версії ОС.

Ссылка на основную публикацию