Як відкотити драйвера пристроїв

Добрий день шановні читачі блогу PomKomp.ru Сьогодні хочу розповісти як відкотити драйвера пристроїв і коли це може бути необхідно. На своєму особистому досвіді розповім як мені довелося відкочувати драйвера відеокарти після некоректного оновлення програмного забезпечення. Для початку скажу, що відновлення попередньої версії драйверів дозволяє повернути настройки і установки комплектуючих вашого комп’ютера. Драйвером називають микропрограмму, що дозволяє обладнанню коректно працювати в складі комп’ютера, так би мовити інтегруватися в систему.

Внутрішні програми також є у всіх зовнішніх пристроїв таких як принтери, акустична система або мережеве обладнання (інформацію про те як змінити прошивку на роутері ви можете прочитати в одній з моїх статей).

Оновлення драйверів і можливі проблеми, пов’язані з цим процесом

Одного разу я натрапив в інтернеті на дуже цікаву програму Driver Booster, що дозволяє просканувати ваш комп’ютер або ноутбук на наявність застарілого внутрішнього програмного забезпечення. Програма дійсно корисна, зручна і що не менш важливо безкоштовна. Запустивши її на своєму комп’ютері, ви можете побачити звіт по всіх пристроях вашого ПК. В інтерфейсі програми буде виведена інформація про те які прошивки необхідно оновити, а на яких пристроях встановлено найсвіжіше ПО.

У підсумку я скачав і запустив цю програму. Весь процес зайняв незначний час, і з’ясувалося, що майже всі пристрої вимагали поновлення. Після сканування і оновлення, система автоматично запустила процес перезавантаження для вступу в силу всіх змін. Однак на мій подив під час завантаження я не побачив стандартного екрану операційної системи, натомість на екрані був просто чорний фон з курсором від миші. Виходячи з особистого досвіду я зрозумів, що мікропрограма, встановлена ​​на відеокарту викликає конфлікт заліза і відповідно неможливість виведення коректної картинки. Вирішено було або відкотити оновлення драйверів, або встановити нову версію.

Така ситуація з відеокартою і внутрішнім ПО зазвичай трапляється в тому випадку, коли Bios вашого комп’ютера, а точніше материнської плати не підтримує оновлене програмне забезпечення. Вирішення цієї проблеми можливе оновленням Bios, але цей процес краще довірити фахівцям, так як без потрібних знань можна все тільки погіршити.

Як відкотити драйвера пристроїв

У недосвідчених користувачів може виникнути питання яким чином можна відкотити драйвера якщо ми не бачимо ніякого графічного зображення. В цьому випадку до нас на допомогу приходить можливість запуску системи в безпечному режимі, що дозволяє запустити операційну систему з мінімальними настройками і низьким графічним дозволом VGA. Про те як зайти в безпечний режим я описав в окремій статті посилання на яку наведено вище.

Отже, після запуску системи в безпечному режимі необхідно знайти місце де проводиться відкат оновлених драйверів, але для початку варто перевірити як встало інше ПЗ. Для цього на ярлику мій комп’ютер натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо пункт властивості

І в вікні, що розкрилося в лівій частині вибираємо розділ Диспетчер пристроїв.

Після цього відкриється вікно Диспетчер устройств, в якому буде наведено список встановлених на вашому комп’ютері пристроїв. Якщо якісь прошивки були встановлені не коректно, то безпосередньо поруч з відповідним пристроєм буде стояти знак оклику в жовтому трикутнику. Така ситуація може виникнути не тільки після оновлення драйверів, а й в ході звичайної роботи. З чим це може бути пов’язано залежить від того, які дії були зроблені раніше.

Повертаючись до того як відновити драйвера для відео карти, в диспетчері пристроїв вибираємо вкладку відеоадаптери і на необхідному нам елементі натискаємо праву кнопку миші і в меню, що розкрилося вибираємо пункт властивості, після чого має розкритися ще одне вікно властивостей того чи іншого заліза. Далі вибираємо вкладку драйвер і натискаємо кнопку Відкотити.

Поруч з цією кнопкою написано “Якщо пристрій не працює після оновлення драйвера, відкат відновлює колишній драйвер”, відповідно сама система підказує рішення проблеми.

Після виконаних операцій повинно пройти трохи часу, коли процес закінчиться, і система видасть повідомлення про вдале завершення операції. Далі варто перезавантажити комп’ютер, щоб зміни вступили в силу, але перед цим раджу ще раз звернути увагу на можливі конфлікти ваших пристроїв і комп’ютера. Якщо ніяких розбіжностей обладнання не виявлено, то сміливо перезавантажуємо комп’ютер і спостерігаємо виправлення нашої проблеми, власне, як і було в моєму випадку з відеокартою.

Описаний вище процес застосуємо в будь-якому випадку і до будь-якого залозу, будь то звукова або мережева карта. Наостанок хочу сказати що перед тим, як оновлювати мікропрограму переконайтеся в сумісності з версією вашого заліза і бажано прочитайте побільше інформації про це на офіційному сайті. Справа в тому, що грамотно підібрана збірка може дозволити в рази збільшити продуктивність пристрою і прибрати можливі критичні помилки.

Маю велику надію, що інформація про те як відкотити драйвера виявилася для вас корисною і зрозумілою, але як це часто буває, можуть залишитися певні питання, відповіді на які ви не змогли знайти на сторінках мого блогу. Для вирішення виниклих проблем залишайте питання в коментарях, де ми всім миром постараємося дати потрібні поради.

Ссылка на основную публикацию