Як відключити Hyper-V в Windows (Віндовс) 10

Hyper-V – це система віртуалізації в Windows 10, призначена для роботи з віртуальними машинами. За замовчуванням вона присутня у всіх версіях «з коробки» і встановлювати що-небудь додатково не потрібно. Винятком в цьому випадку є тільки редакція Home, там немає даної утиліти. Однак Hyper-V може конфліктувати зі сторонніми механізмами віртуалізації, які вважав за краще використовувати користувач. В такому випадку залишається тільки відключити Hyper-V.

Відключення Hyper-V в Windows 10

За замовчуванням Hyper-V відключений. Однак він міг бути активований раніше користувачем (випадково або навмисно). Також, якщо ви використовуєте «неофіційні» збірки Windows 10, то там ця функція може бути активна за замовчуванням. На щастя, деактивувати її можна декількома способами. Всі вони досить прості у використанні.

Варіант 1: Компоненти Windows

Розглянутий елемент є частиною системних компонентів. Ви можете відключити його через відповідне вікно. Відбувається це за наступною інструкції:

 1. Викличте «Панель управління» будь-яким зручним для вас способом. Наприклад, можна скористатися пошуковим рядком по системі, яка викликається за допомогою іконки лупи, розташованої в панелі завдань.
 2. Для зручності встановіть в «Перегляд» значення «Категорія».
 3. Перейдіть до підрозділу «Видалення програми», який розташований під заголовком «Програми».
 4. У лівій частині знайдіть і натисніть на напис «Включення або відключення компонентів Windows».
 5. Серед списку компонентів знайдіть папку «Hyper-V» і зніміть з неї галочку або маркер. Натисніть «Ок» для застосування налаштувань.

Рекомендується все ж виконати перезавантаження комп’ютера, щоб зміни в системі вступили в силу.

Варіант 2: Деактивация через «Командний рядок»

У Windows 10 активно просувається якийсь аналог «Командного рядка» – PowerShell. Ви можете використовувати його, проте в такому випадку команда, необхідна для деактивації функції Hyper-V буде відрізнятися. Давайте розглянемо процес для обох варіантів.

Інструкція для PowerShell:

 1. Викличте спеціальне контекстне меню, скориставшись клавішами Win + X або натиснувши правою кнопкою миші по іконці «Пуск».
 2. Тут виберіть варіант «Windows PowerShell (адміністратор)».
 3. У вікні PowerShell пропишіть команду: Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V-All і натисніть Enter для застосування.
 4. Запускається процес деактивації зазначеної функції. Чекайте його завершення, він триває кілька секунд (як правило).
 5. Ви повинні отримати повідомлення зі статусом операції. Перезавантаження в цьому випадку не потрібно.

Інструкція для «Командного рядка»:

 1. Викличте «Консоль». Для цього можна скористатися рядком «Виконати», яка викликається комбінацією клавіш Win + R. Туди пропишіть команду cmd і натисніть Ctrl + Alt + Enter, щоб «Командний рядок» відкрилася від імені адміністратора.
 2. Покладіть наступну команду: dism.exe / Online / Disable-Feature: Microsoft-Hyper-V-All і натисніть Enter для її застосування.
 3. Запускається процедура відключення, яка займе всього кілька секунд. Потім ви побачите напис про успішне завершення. Перезавантаження комп’ютера не потрібно.

Що робити, якщо Hyper-V не відключається

У рідкісних ситуаціях відбувається так, що розглянутий компонент не відключається. Найчастіше в такому випадку користувач стикається з повідомленням «Нам не вдалося завершити компоненти». Також буває, що після перезавантаження комп’ютера або через деякий час після відключення компоненти, Hyper-V стає знову активним.

Читайте також: Як просто скинути пароль в Windows за допомогою командного рядка Відновлення Windows 10 з Командного рядка Чи не працює пошук в Windows (Віндовс) 10 Як виправити код помилки 0x8007042c в Windows 10

Такого роду неполадки пов’язані з «поломкою» деяких системних файлів, яка знаходиться і устранятся після введення в «Командний рядок» команди SFC і / або DISM. Найчастіше це допомагає впорається з виниклою проблемою. Однак якщо немає, то швидше за все системні помилки носять більш глибокий характер, в плоть до того, що доводиться встановлювати заново операційну сист
ему. Але це буває дуже рідко.

У даній статті були розглянуті основні способи відключення такого компонента, як Hyper-V. Найбільш дієвим є останній спосіб, який має на увазі використання «командного рядка» і / або PowerShell.

Ссылка на основную публикацию