Як відключити gif анімацію в браузері

Вітаю всіх відвідувачів блогу

Напевно, всім відомо, що таке анімовані GIF-картинки багато їх використовують навіть на робочому столі свого комп’ютера в якості шпалер.

Їх можна побачити на багатьох сайтах особливо це яскраво проявляється в показах всілякої реклами особливо банерної.

Всі ці миготливі рушійні зображення можуть мати фактор інтересу і зацікавленості для користувача сайту так і зворотну реакцію – це надокучливість і навіть дратівливість.

Але і це ще не все в цій статті я розповім, якої шкоди вони можуть нести для деяких користувачів, а також дізнаєтеся, як можна зовсім відключити анімацію GIF-картинок або вимикати її на час.

Для початку хочу пояснити для тих, хто можливо плутає gif із зображеннями це зовсім різні речі і, якщо ви використовуєте спеціальне розширення для блокування flash реклами воно вам не зможе відключити ці «моргалки».

У старих версіях Mozilla досить було натиснути на клавішу Esc щоб відключити на час анімацію, але на жаль, зараз цей фокус не працює.

А ось Internet Explorer досі має таку можливість чого не скажеш про новий браузер від Microsoft Edge.

Chrome теж ніколи не мав цієї функції відключення GIF-файлів чого власне до сих пір не може робити.

Так чому ж ці нешкідливий живі картинки можуть бути шкідливі крім своєї набридливості? Шкоди як такого від них для людини звичайно немає, але от якщо у вас слабкий інтернет (в основному це касаемо користувачів модемів) то вони значно можуть знижувати і так повільне з’єднання.

До речі користуючись смартфоном для виходу інтернету я завжди в настройках браузера відключаю картинки щоб економити трафік або хоча б всім рекомендую встановлювати галочку на найнижче якість, що само по собі на перегляді не відіб’ється, а трафік з економить.

Ось такі можуть мати значні мінуси, здавалося б, нешкідливі картинки-мигалки!

Mozilla Firefox

Firefox має свою вбудовану можливість відключення або включення анімацій. Для цього потрібно в адресному рядку браузера прописати таке значення:

про: конфігурації

– після натиснути клавішу Enter.

У вікні, ви побачите попередження: Будьте обережні, а то втратите гарантії!

Це означає самостійно нічого чіпати не потрібно слідуємо строго по моєму керівництву, натисніть кнопку: Я обіцяю, що буду обережний!


До речі якщо у вас все буде написано англійською мовою, то буде зовсім не зайвим прочитати статтю S3. Google Перекладач, а також Топ з 10 кращих розширень для Мозіли.

У вікні конфігурації в пошуковому полі введіть таке значення

image.animation

– натисніть Enter.

Вашій увазі постане параметр з таким ім’ям image.animation_mode має значення normal яке нам потрібно змінити на none.

Для цього по параметру зробимо клік і пропишемо потрібне нам значення після чого анімовані зображення на сторінках веб-сайтів перетворяться в звичайні.

Щоб знову їх оживити потрібно повторити кроки на сторінці конфігурації браузера повернувши початкове значення. Якщо таке вимкнення-включення цей спосіб може виявитися не зовсім зручним тому пропоную встановити спеціально розроблене розширення для цих цілей Toggle animated GIF.

Internet Explorer

Для користувачів цього браузера як я вже говорив все ще працює кнопка Esc для зупинки анімації і оновлення сторінки для повторного включення анімашки.

Для повного відключення GIF анімацій клацаємо по значку шестерінки в верхньому правому куті браузера Internet Explorer, вибираємо пункт Властивості браузера.

Тут потрібно натиснути вкладку Додатково.

Прокручуємо вниз до розділу Мультимедіа і знімаємо галочку Відтворювати анімацію на веб-сторінках.

Ссылка на основную публикацию