Як відключити файрвол Windows 10: настройка вбудованого брандмауера

Не всі взагалі в курсі, чим займається firewall. Як висловився один комп’ютерник, поки антивірус охороняє задні двері, брандмауер стежить за парадним входом. Те й інше потрібно для забезпечення мережевої безпеки. Тут потрібно додати, що мова йде не про перевірку файлів, а від контролі доступних портів. Відстеження вірусів на диску – окрема опція. Іноді штатний ПО блокує можливості деяких додатків. Тому користувачі час від часу ламають голову над тим, як відключити файрвол Windows 10.

Це можна зробити, десятка не забороняє налаштування мережевої безпеки. Але набагато простіше додати в стіну виключення шляхом настройки. Зовсім відключити брандмауер в Windows 10 буде небезпечним. Існує безліч хакерських журналів, де показують, які запити потрібно надсилати в мережу, щоб досягти тих чи інших результатів. І це пройде, якщо вимкнути фаєрвол.

визначення

Термін брандмауер є німецьким синонімом фаервола. Те й інше по суті одне і те ж. У звичному розумінні мережевий екран не є частиною операційної системи. Це програмно-апаратне забезпечення, метою якого є зниження уразливості застосовуваних протоколів передачі даних. Навіщо дірки в безпеці були зроблені спочатку? Бути може, що і спеціально. Але суть в тому, що кожен провайдер зазвичай охороняє нас від доступу ззовні. Недарма деякі з них говорять, що з’єднання захищено антивірусом.

За певним алгоритмом комплекс відстежує поведінки трафіку, і якщо бачить підозрілу активність, то забороняє її. До останньої групи програм відносяться торрент-клієнти. Сьогодні брандмауер Windows 10 є частиною операційної системи, і тому настройки його дуже гнучкі. Якщо хтось близько знайомий з екранами антивірусів, то знає, що принцип дії того й іншого дуже схожий. Можна заборонити або дозволити активність того чи іншого додатка, додати його в винятку. Екран, що стоїть на ПК, називають персональним, на відміну від провайдерського міжмережевого. Він виконує наступні функції:

 1. Блокує відразу або піднімає тривогу з приводу кожного сумнівного підключення.
 2. Дозволяє налаштовувати допуски для додатків. Окремо для локальної та зовнішньої мереж.
 3. Приховують комп’ютер від виявлення шляхом ігнорування непрошених пакетів інформації.
 4. Моніторить мережеві додатки і їх сервери, IP-адреси.
 5. Розділяє права доступу для різних користувачів.
 6. Блокує небажаний мережевий трафік.
 7. Є первинної захистом від хакерських атак.

Оскільки файрвол є програмною, то він трохи пригальмовує систему. Але не так сильно, як антивірус. Саме тому деякі хочуть брандмауер вимкнути. Щоб трохи прискорити систему.

Включити і вимкнути

Найпростіше діяти через Центр управління мережами. Для цього:

 • проследуем в нижню праву частину екрану і клацнути лівою кнопкою миші по значку монітора;
 • з’явиться невелике локальне меню, де є необхідна нам посилання;
 • тиснемо посилання мережеві параметри і потрапляємо в системне меню.

Брандмаеур десятки

Вікно управління параметра персонального мережевого екрана нічим не відрізняється від того, до чого ми звикли, починаючи з XP.

Ми бачимо посилання в лівій колонці. Назва її говорить сама за себе. Додамо до цього, що можна включити брандмауер тільки для зовнішніх мереж. Вони називаються громадськими. Це WiFi в аеропорті, локальний провайдер і так далі.

Щоб відключити брандмауер, виберіть відповідні опції.

Налаштування

Коли не працює мережевий додаток, особливо, гра, перші совіти:

 • вимкни брандмауер;
 • зупини антивірус.

Робити це не обов’язково. Можна просто додати додаток до списку виключень. Це на час гри дозволить уберегти систему від хакерських атак. Проводиться дію через посилання Дозвіл взаємодії …

У який з’явився списку потрібно знайти свою програму і задати для неї дозволу. Провести включення або виключення взаємодії через зовнішні і внутрішні мережі. Саме це мають на увазі ігромани, коли говорять про брандмауер. Ви побачите багато цікавого в цьому вікні. Наприклад, програма Photos, як кажуть, відсилає наші знімки на сервер. Хоча віриться в це важко. Але з огляду на запис у Вікіпедії про те, що ПК діляться один з одним паролями WiFi, на думку спадає всяке.

Якщо потрібного додатка в цьому списку немає, проводиться настройка брандмауера Windows 10. Потрібно натиснути кнопку в нижньому правому куті (на скрині підсвічена). Пошук проводиться через Провідник.

просунуті налаштування

За посиланням Розширені можливості пошуку ховається оснащення «підвищеної безпеки». Це означає, що можна буде поставити більше правил для різних додатків. Для будь-якої програми настройки розбиваються на безліч підгруп. Цікавити це може тільки в тому випадку, якщо дійсно потрібна підвищена безпека.

Прикладом цієї тези може слугувати розподіл типів підключень на звичайні і безпечні. Причому для останніх доступний ще цілий ряд налаштувань.

Створювати правило можна за номерами портів і навіть комп’ютерів, які намагаються встановити зв’язок (тільки для безпечних підключень).

Вважаємо, тепер зрозуміло, що настроюється брандмауер не є ворогом комп’ютерних ігор, якщо правильно використовується. А ось якщо гра намагається створити нелегальний трафік, мережевий екран негайно зробить відключення з’єднання або принаймні попередить користувача. Виключений брандмауер рано чи пізно призведе до зараження системи.

Ссылка на основную публикацию