Як відформатувати телефон Андроїд?

Отже, ви вирішили відформатувати свій смартфон на базі Android. Це означає, що з його пам’яті будуть видалені всі акаунти, настройки і дані додатків, самі додатки, фізичні файли (фотографії, музика, відеоролики) і т.д. Після процесу смартфон повернеться до стану нового пристрою – як при покупці в магазині. Перед форматуванням рекомендуємо зберегти необхідні дані, зробивши бекап за допомогою функціоналу системи, або перенесіть їх вручну на інший накопичувач (це може бути карта пам’яті, або комп’ютер або ноутбук). Ми покажемо два способи форматування.

перший спосіб

Найпростіший і зручний, якщо ваш смартфон нормально включається і функціонує.

Вкрай важлива деталь: якщо пристрій прив’язане до аккаунту Гугл, то після форматування і завантаження потрібно буде ввести пароль від аккаунта (на сучасних версіях Android), тому упевніться, що ви точно знаєте пароль. А якщо не знаєте, то краще видаліть обліковий запис з пристрою до форматування, тому як після без пароля не зможете користуватися смартфоном.

Відкрийте настройки.

Зайдіть в розділ «Відновлення та скидання». Якщо не знайшли, скористайтеся пошуком по меню – іноді цей пункт знаходиться в одному з підрозділів.

Тапніте по рядку «Скидання налаштувань».

На цій сторінці ви побачите, що саме буде видалено з пам’яті вашого смартфона. Якщо згодні і зберегли потрібні дані на сторонньому носії, натисніть на кнопку «Скинути настройки телефону».

Залишилося тільки підтвердити форматування – натисніть на кнопку «Стерти все».

Смартфон перезавантажиться.

Ви побачите заставку. Яку саме, залежить від встановленого програмного забезпечення на вашому смартфоні. Один із прикладів заставки:

Після видалення всіх даних смартфон перезавантажиться вже в звичайному режимі. Поки відбувається форматування, що не перезавантажувати смартфон, інакше можете його «закірпічіть».

другий спосіб

Спосіб підійде, якщо смартфон, скажімо, не включається, але при цьому завантажується в рекавери меню.

Насамперед завантажте меню рекавери. Смартфон має бути вимкнений. Натисніть на клавіші Power + збільшення звуку і утримуйте їх до появи заставки:

На деяких смартфонах потрібно натиснути і утримувати клавіші Power + зменшення звуку:

Для Samsung у нас є окрема інструкція.

Меню рекавери завантажено. Вибір і переміщення по меню рекавери здійснюється найчастіше за допомогою механічних клавіш смартфона. Виберіть пункт Wipe data / factory reset.

тут виберіть Yes, підтвердіть і чекайте закінчення процесу. Форматування може зайняти деякий час.

Коли процес закінчиться, просто перезавантажте смартфон, вибравши пункт Reboot system now або Reboot.

Смартфон перезавантажиться в звичайному режимі. Пам’ятайте, що може знадобитися ввести пароль від аккаунта Гугл.

Ссылка на основную публикацию