Як в Windows оптимізувати роботу з реєстром

Робота з реєстром – штука дуже делікатна і вимагає освіченості користувача в достатній мірі. Якщо ви тільки з чуток уявляєте собі, що таке системний реєстр Windows, то для початку просто познайомтеся з його пристроєм, не роблячи ніяких дій по управлінню його ключами і їх значеннями. Раніше в цьому розділі я вже торкався прийомів роботи в реєстрі і зараз настав час покопатися в ньому трохи глибше.

І допоможе в цьому додаток Reg Organizer, завантажити дистрибутив якого можна в Інтернеті. Після установки програми виконайте наступне:

 1. Запустіть програму Reg Organizer, клацнувши мишею на ярлику програми в головному меню Windows. Програма має безліч режимів роботи і корисних інструментів, але в даний момент цікаві її можливості автоматичного чищення реєстру.
 2. Перейдіть на вкладку Автоматичне чищення (Automatic cleanup). Відкриється діалогове вікно Автоматична чистка реєстру (Automatic Registry Cleanup) (рис. 4.63). Ви можете вибрати категорії проблем, на предмет наявності яких програма буде сканувати реєстр, встановивши або скинувши відповідні прапорці. За замовчуванням всі прапорці встановлені.
 3. Мал. 4.63. Діалогове вікно Автоматична чистка реєстру

 4. Установкою прапорців відзначте категорії шуканих проблем реєстру і натисніть кнопку Почати (Scan Registry), розташовану на панелі завдань діалогового вікна Автоматичне чищення реєстру (Automatic Registry Cleanup). Почнеться процес сканування. Відомості про виконувані процеси і статистичні дані будуть відображатися в правій частині діалогового вікна Автоматичне чищення реєстру (Automatic Registry Cleanup). Після закінчення процесу може з’явитися повідомлення, що деякі помилкові записи можуть бути виправлені. Це повідомлення можна закрити. На вкладці Результати (Results) діалогового вікна Автоматичне чищення реєстру (Automatic Registry Cleanup) з’явиться список знайдених помилкових записів реєстру.
 5. Натисніть кнопку Ремонтувати (Repair checked), розташовану на панелі завдань діалогового вікна Автоматичне чищення реєстру (Automatic Registry Cleanup). Почнеться процес аналізу, після закінчення якого відкриється діалогове вікно Ремонт невірних записів в реєстрі (Repair Invalid Registry Entries) (рис. 4.64). У діалоговому вікні можна переглянути варіанти виправлення деяких помилкових записів реєстру і визначити, при необхідності, потрібно скористатися запропонованим варіантом чи ні.
 6. Мал. 4.64. Діалогове вікно Ремонт невірних записів в реєстрі

 7. Переконайтеся, що всі запропоновані програмою варіанти виправлення помилкових записів реєстру вірні і натисніть кнопку Ремонтувати (Repair). Після того як всі ключі реєстру, для яких був знайдений варіант виправлення, будуть оброблені, слід переглянути і видалити залишилися помилкові записи.
 8. Уважно перегляньте список записів реєстру в діалоговому вікні Автоматичне чищення реєстру (Automatic Registry Cleanup). Переконайтеся, що кожна з них може бути безпечно видалена. Ви можете додати обраний запис або всі записи, для яких встановлено прапорець, в список виключень. Для цього слід клацнути на записи реєстру в списку і в контекстному меню вибрати, відповідно, пункт Додати цей запис в список виключень (Add This Item to Ignore List) або Додати х обраних елементів (та) в список виключень (Add Checked Item (s ) to Ignore List), де x – кількість обраних елементів. При наступному скануванні реєстру запису, додані в список виключень, в результати додані не будуть.
 9. Натисніть кнопку Видалити відмічені (Remove Checked). Помилкові записи будуть видалені з реєстру.

Програма Reg Organizer надає також можливості оптимізації реєстру з використанням двох методів: стиснення, при якому з реєстру видаляється надлишкова інформація. як і надлишкові речі, які зберігають в собі брендові сумки, і дефрагментації, що дозволяє записати файли реєстру, що збільшує швидкість роботи системи.

 1. Перейдіть на вкладку Оптимізація (Optimization). Відкриється діалогове вікно Оптимізація реєстру (Registry Optimization). У діалоговому вікні ви можете вибрати варіанти оптимізації реєстру, а також вказати файли реєстру, повинні стати предметом обробки. За замовчуванням дотримуються всі умови.
 2. Натисніть кнопку Уперед (Next). Якщо на комп’ютері запущені будь-які додатки, буде запропоновано їх закрити.
 3. Завершіть роботу програм, зазначених у списку, і натисніть кнопку Уперед (Next). Почнеться процес аналізу реєстру, після закінчення якого ви побачите його результати (рис. 4.65). У діалоговому вікні, в списку результатів, ви побачите, яким файлам реєстру потрібно оптимізація і дефрагментація, а також очікувані результати після обробки.
 4. Мал. 4.65. Діалогове вікно Оптимізація реєстру

 5. Натисніть кнопку Уперед (Next). Запускається процес оптимізації, після закінчення якого ви побачите діалогове вікно з повідомленням, що після його закриття відбудеться перезавантаження комп’ютера.
 6. Закрийте діалогове вікно з повідомленням. Комп’ютер буде автоматично перезавантажений. Після завантаження операційної системи файли реєстру будуть дефрагментовані.

Крім описаних інструментів, програма Reg Organizer надає широкі можливості по ручному чищенні і редагування реєстру, а також засоби очищення дисків від непотрібних файлів, редагування конфігураційних файлів, видалення невикористовуваних додатків і тонкої настройки Windows.

Ссылка на основную публикацию