Як в Windows 7 зашифрувати конфіденційне вміст флеш-диска

У цій статті я описав кілька способів убезпечити дані від несанкціонованого доступу. Але всі ці заходи малоефективні, якщо раптом жорсткий диск вашого комп’ютера виявиться в руках зловмисника. За допомогою засобів шифрування даних BitLocker і BitLocker To Go, наявних в Windows 7 (лише у випусках Корпоративна і Максимальна!), Ви можете зашифрувати вміст жорстких і знімних дисків так, що доступ до них не зможе отримати ніхто, навіть якщо підключить ваш жорсткий диск до іншого комп’ютера, оскільки тут шифрування проводиться на рівні файлової системи. Доступ до вмісту зашифрованого диска здійснюється за допомогою пароля або смарт-карти, яка підключається до комп’ютера.

 1. Натисніть кнопку Пуск (Start) і в який з’явився головному меню виберіть команду Комп’ютер (Computer). На екрані з’явиться вікно провідника зі списком дисків вашого комп’ютера.
 2. Клацніть правою кнопкою миші на значку диска, який слід зашифрувати. Відкриється відповідне контекстне меню.
 3. У цьому контекстному меню виберіть команду Увімкнути BitLocker (Turn on BitLocker). На екрані з’явиться діалогове вікно Шифрування диска BitLocker (Bitlocker Drive Encryption).
 4. У діалоговому вікні Шифрування диска BitLocker (BitLocker Drive Encryption) встановіть один з наступних прапорців:
  • Використовувати пароль для зняття блокування диска (Use a password to unlock the drive). Доступ до диска буде відкриватися після введення пароля, який ви вкажете в полях нижче (не менше восьми знаків);
  • Використовувати смарт-карту для зняття блокування диска (Use my smart card to unlock the drive), якщо у вас є відповідне обладнання.
 5. Натисніть кнопку Далі (Next). Вам буде запропоновано зберегти ключ відновлення одним з трьох способів: записати його на USB-накопичувач, зберегти в файл або роздрукувати. Ключ відновлення потрібен на той випадок, якщо ви забудете пароль або втратите смарт-карту. Установка прапорця Автоматично знімати блокування диска цього комп’ютера (Automatically unlock the drive on this computer) передбачає, що на своєму комп’ютері ви зможете працювати з диском звичайним чином, але диск буде залишатися зашифрованим при установці в інший комп’ютер. Якщо ви шифруєте знімний диск, наприклад, флеш-накопичувач, то даний прапорець відсутній.
 6. Виберіть підходящий варіант збереження ключа відновлення і натисніть кнопку Далі (Next).
 7. У вікні натисніть кнопку Почати шифрування (Start Encrypting). Після цього почнеться шифрування диска, яке може зайняти досить багато часу. Тривалість процесу шифрування залежить від обсягу даних, що зберігаються на обраному диску. Після виконання шифрування до значку диска в провіднику буде додано значок у вигляді замку.

Шифрувати диски слід лише в дійсно необхідних випадках. Якщо на диску немає конфіденційних даних, на кшталт тих в яких сказано як виконується установка лічильників води, то немає сенсу його шифрувати. Крім того, не слід забувати, що ви можете забути пароль доступу і втратити файл відновлення. В цьому випадку ви самі не зможете отримати доступ до зашифрованого диска. У будь-який момент ви можете зняти блокування з раніше зашифрованого диска.

 1. Відкрийте вікно Панель управління (Control Panel) і клацніть мишею на засланні Система і безпека (System and Security).
 2. У вікні Система і безпека (System and Security) клацніть мишею на засланні Шифрування диска BitLocker (BitLocker Drive Encryption). Відкриється вікно Шифрування диска BitLocker (BitLocker Drive Encryption).
 3. У вікні Шифрування диска BitLocker (BitLocker Drive Encryption) клацніть мишею на засланні Вимкнути BitLocker (Turn Off BitLocker) праворуч від значка зашифрованого диска. З’явиться діалогове вікно, в якому слід підтвердити операцію.
 4. У цьому діалоговому вікні натисніть кнопку Виконати розшифровку диска (Decrypt Drive). Почнеться процес розшифровки диска. Тривалість цього процесу так само залежить від обсягу даних на носії.
Ссылка на основную публикацию