Як в Windows 7 захистити файли і папки за допомогою дозволів

Файли і папки, що містять особисту або конфіденційну інформацію (і просто дані, які не повинні бути доступні іншим користувачам), можна захистити за допомогою так званих дозволів. Ви можете повністю закрити доступ до певної папки всім, крім власника або адміністратора, або дозволити тільки читання файлу без права його зміни і видалення. Також ви можете заборонити запис файлів в певну папку.

  1. Відкрийте вікно провідника Windows. Це можна зробити за допомогою кнопки на панелі завдань або натиснувши кнопку Пуск (Start) і в який з’явився головному меню вибравши команду Комп’ютер (Computer).
  2. У вікні провідника знайдіть папку (або файл) до якої (го) хочете обмежити доступ, після чого клацніть на папці (фото) правою кнопкою миші. На екрані відобразиться контекстне меню.
  3. У контекстному меню виберіть команду Властивості (Properties). На екрані з’явиться діалогове вікно властивостей папки (файлу).
  4. У діалоговому вікні перейдіть на вкладку Безпека (Security).
  5. Щоб змінити роздільну здатність в діалоговому вікні властивостей папки (файлу) натисніть кнопку Змінити (Edit). Відкриється діалогове вікно Дозволи (Permissions). Як приклад я закрию доступ до зазначеної папці (файлу) для всіх користувачів, які не мають прав адміністратора.
  6. У списку Групи і користувачі (Group or user names) діалогу Дозволи (Permissions) виділіть групу Користувачі (Users).
  7. У списку дозволів для групи встановіть прапорець Повний доступ (Full access) в групі Заборонити (Deny). Прапорці в групі Заборонити (Deny) мають пріоритет над прапорцями в групі Дозволити (Allow), т. Е., Якщо ви встановили прапорець Читання (Read) в групі Заборонити (Deny), читання файлу буде в будь-якому випадку заборонено, навіть якщо в групі дозволити (Allow) також встановлено прапорець Читання (Read).
  8. Натисніть кнопку ОК, щоб закрити діалогове вікно Дозволи (Permissions) і застосувати зроблені зміни, а потім закрийте діалогове вікно властивостей папки (файлу). Тепер, якщо користувач зі стандартним або гостьовими правами спробує відкрити, видалити, подивитися весільні автомобілі, перейменувати дану папку (або запустити, видалити, змінити, перейменувати файл), на екрані з’явиться повідомлення про неможливість виконання операції через відсутність на це прав у користувача. Права на повний доступ залишаться тільки у адміністратора, пароль якого, як правило, зберігається від звичайних користувачів в секреті.

Велика кількість рівнів дозволі

Ви не могли не помітити, що прапорців в групах Дозволити (Allow) і Заборонити (Deny) діалогового вікна Дозволи (Permissions) досить багато. З назв цих прапорців неважко здогадатися, що за допомогою даних прапорців можна встановити різні рівні доступу до конкретної папці або файлу. Наприклад, встановивши прапорець Зміна (Modify) в групі Заборонити (Deny), ви дозволите користувачеві відкривати, переглядати, копіювати папку (файл), але видалити, перемістити або перейменувати, а також внести якісь зміни користувач вже не зможе.

Ссылка на основную публикацию