Як в Windows 7 поліпшити звучання музики за допомогою еквалайзера і інших ефектів

В операційній системі Windows 7 можна поліпшити якість звучання для всіх програм в цілому, включаючи музичні програвачі, звукові редактори і всі програми, які відтворюють звук. Якщо раніше функції еквалайзера і інших засобів настройки використовувалися в кожній програмі окремо, наприклад, в додатку Програвач Windows Media (Windows Media Player), то тепер вплив на звучання виявляється засобами самої операційної системи.
Варто відзначити, що описувані прийоми можуть бути недоступні для деяких звукових карт, а також при використанні деяких варіантів драйверів, і в моєму випадку використовується аудіопристрій виробництва компанії Realtek. Також слід враховувати той факт, що налаштування звуку відбувається в реальному часі, тому запустіть відтворення будь-якого музичного твору перш, ніж візьметеся за виконання кроків.

  1. Клацніть мишею на кнопці із зображенням гучномовця, розташованої в області повідомлень, в правій частині панелі завдань. Відкриється спливаюче вікно з повзунковим регулятором гучності.
  2. Клацніть мишею на кнопці із зображенням гучномовця, розташованої у верхній частині спливаючого вікна. В результаті відкриється діалогове вікно Властивості: Динаміки (Speakers Properties), призначене для управління звуком.
  3. Перейдіть на вкладку покращення (Effects). Вміст діалогового вікна Властивості: Динаміки (Speakers Properties) зміниться. Елементи управління на цій вкладці служать для настройки якості звучання. Варто відзначити, що після активації деяких ефектів слід зупинити і знову запустити відтворення щоб зміни вступили в силу.
  4. встановіть прапорець еквалайзер (Equlizer), а в списку Налаштування (Genre) виберіть жанр музики, яку слухаєте, для внесення змін до настройки еквалайзера.
  5. Натисніть кнопку Застосувати (Apply). Звучання зміниться. Спробуйте різні настройки еквалайзера, щоб вибрати значення, при якому звучання буде найбільш приємним для вашого слуху.
  6. Перейдіть на вкладку Dolby, якщо така присутня в діалоговому вікні Властивості: Динаміки (Speakers Properties) на вашому комп’ютері. Установка прапорця Dolby Sound Room дозволить вам змінити звучання таким чином, щоб при відтворенні музики через два гучномовці створювався ефект реалістичного об’ємного звучання.
  7. Натисніть кнопку OK, щоб закрити діалогове вікно Властивості: Динаміки (Speakers Properties), і застосувати зміни.

звукові ефекти

Для різних звукових карт доступні додаткові ефекти, які використовує і інтернет-магазин дитячих меблів, наприклад, Тонкомпенсация (Tone compensation), що служить для зміни звучання відповідно до особливостей сприйняття людського слуху; Оточення (Ambient) – для додання обсягу стереозвучания; Придушення голоси (Voice supression) – для застосування в караоке-системах і Зміна висоти тону (Pitch of tone) для зміни висоти тону відповідно до своїх уподобань слухача.

Ссылка на основную публикацию