Як в Windows 7 обмежити доступ дітей до комп’ютера

У Windows 7 міститься засіб для обмеження доступу дітей до комп’ютера. Воно називається Батьківський контроль (Parental Controls). За допомогою батьківського контролю можна заблокувати запуск дитиною ряду програм та ігор, а також задати час, протягом якого дитина зможе користуватися комп’ютером. Перш ніж задавати параметри батьківського контролю, слід створити для дитини обліковий запис зі звичайними правами. Дитина не повинна знати пароля адміністратора, інакше сам зможе змінювати параметри батьківського контролю.

 1. Натисніть кнопку Пуск (Start) і в який з’явився головному меню виберіть команду Панель управління (Control Panel).
 2. У вікні Панель управління (Control Panel) перейдіть в категорію Облікові записи користувачів і безпека сім’ї (User Accounts and Family Safety).
 3. У вікні Облікові записи користувачів і безпека сім’ї (User Accounts and Family Safety) клацніть мишею на засланні Батьківський контроль (Parental Controls). На екрані з’явиться однойменне вікно Батьківський контроль (Parental Controls).
 4. У цьому вікні клацніть на значку облікового запису, який ви створили для дитини. Відкриється вікно Засоби управління користувачем (User Controls).
 5. Встановіть перемикач Батьківський контроль (User Controls) в положення Увімкнути, використовуючи поточні параметри (On, enforce current settings). Розташовані нижче посилання будуть активізовані.
 6. Клацніть мишею на посиланні Обмеження за часом (Time limits). З’явиться вікно Обмеження за часом (Time Restrictions) з таблицею.
 7. Клацаючи мишею на клітинах таблиці, ви закрашуєте клітини синім кольором. Клітка відповідає певну годину для певного дня тижня, коли дитині заборонено користуватися комп’ютером, та й вряди його зацікавить емалювання ванн Київ. Ваше завдання – створити, таким чином, розклад, за яким дитині можна користуватися комп’ютером. Зверніть увагу, що для кожного дня тижня можна створити окремий розклад.
 8. Натисніть кнопку ОК, щоб повернутися у вікно Засоби управління користувачем (User Controls).
 9. У вікні Засоби управління користувачем (User Controls) клацніть мишею на засланні Ігри (Games). В результаті буде відкрито вікно Засоби управління іграми (Game Controls).
 10. У цьому вікні клацніть на посиланні Задати категорії для ігор (Set game ratings).
 11. Встановіть перемикач в положення, що відповідає максимально допустимої категорії гри для дитини. Дитині буде дозволено грати в ігри зазначеної категорії і в ігри всіх категорій, розташованих вище по списку.
 12. Натисніть кнопку ОК, щоб повернутися у вікно Засоби управління іграми (Game Controls), а потім кнопку ОК у вікні Засоби управління іграми (Game Controls). Деякі ігри не мають категорію. В цьому випадку, якщо ви не хочете, щоб дитина запускав гри сумнівного походження, встановіть перемикач, розташований у верхній частині вікна, в положення Блокувати гри, категорія яких не зазначено (Block games with no rating). Крім того, установкою прапорців в нижній частині вікна можна блокувати гри за типом вмісту, наприклад, заборонити гри зі сценами насильства або ненормативною лексикою.
 13. У вікні Засоби управління користувачем (User Controls) клацніть мишею на засланні Дозвіл і блокування конкретних програм (Allow and bloc specific programs). Після цього з’явиться вікно Обмеження на додатки (Application Restrictions).
 14. У вікні Обмеження на додатки (Application Restrictions) виберіть пункт Користувач може працювати тільки з дозволеними програмами (User can only use a programs I allow). У вікні з’явиться список встановлених на комп’ютері програм.
 15. Встановіть прапорець для програм, які дитина зможе запускати. Якщо програма відсутня в списку, то слід натиснути кнопку Огляд (Browse) і в діалоговому вікні вибрати потрібну вам програму.
 16. Натисніть кнопку ОК, щоб перейти в вікно Засоби управління користувачем (User Controls), а потім – кнопку ОК у вікні Засоби управління користувачем (User Controls), після чого закрийте вікно панелі управління.

Всі зміни вступлять в силу при наступному вході дитини в систему під своїм обліковим записом. Можливість запуску комп’ютера в заборонені години буде заблокована. Крім того, комп’ютер буде блокуватися при досягненні забороненого години. Також система буде блокувати запуск заборонених категорій ігр та програм. Обійти цю систему дитина не зможе, якщо не буде мати можливість увійти під обліковим записом адміністратора, або користувача, для якого не включено батьківський контроль.

Ссылка на основную публикацию