Як в Різних Країнах (Миру) Святкують Великдень 2020

Як святкують Пасху в різних країнах

На Русі, ось уже тисячу років святкують свято святого Воскресіння Господнього. З тих самих пір, як рівноапостольний князь Володимир хрестив Русь. Що сказати, свято Воскресіння Господнього на даний день є найголовнішим православним святом. Його ставлять вище навіть такого відомого свята, як Різдво.

Я так розумію, що на Русі Великдень має також зв’язок з язичництвом, як, наприклад – Масляна. Паска – щось на зразок символу сонця (хоча багато хто може з цим посперечатися). У нас на паску йдуть в храм, стоять службу, потім світять паски і яйця. Також, я чув, що можна світити будь-яку їжу (зрозуміло, не рідку).

З ранку, православні люди спочатку вітають один одного, кажучи: – «Христос Воскрес!» І відповідають – «Воістину воскрес». Потім, накривають багатий стіл, з найкрасивішим паскою в центрі. Запрошують родичів і починають святкувати. Також, люди часто на Великдень їдуть на шашлики. Але як відзначають це свято в інших країнах, православні люди мало знають. Про відзначення Пасхи за кордоном і піде наша розповідь.

Свято Пасхи в католицьких країнах

В Іспанії, всю страсний тиждень, люди виходять на вулиці в ковпаках з отворами для очей.

Подібним чином, учасники свята асоціюють каються людей.

На Мальті, в п’ятницю перед Великоднем теж барвисте видовище. Багато людей виходить на вулицю, в супровід архієпископа. Люди зображують сцени з біблії. Наприклад, частина людей несуть хрести, як робив Христос.

Показують муки Христа. Добровольці йдуть вулицями в ланцюгах і, как не странно, в білих балахонах. За ними ж йде оркестр, грає гучна музика.

Цікаво святкують Воскресіння Господнє у Німців. У частині регіонах йде кінне хід, в інших, величезне багаття, схожий на піонерський радянських часів. Поляки, на інший день за паскою люблять обливати один одного водою. Обливання водою особливо популярно в селах.

У Лівані ж, все інакше. Там так само, як у нас, Великдень – найбільше дуже велике свято. Вони за день до свята печуть паски з фісташками або волоським горіхом (це нам знайоме), або з фініками. Далі, ліванці ходять один до одного привітати з Воскресінням Господнім. Дарують паски і шоколадні крашанки.

У нас символ паски – паску. В Італії, великодній пиріг із зварених яєць і шпинату.

У Греції, перед паскою готують супчик з баранячих потрошки. У Британії ж печуть спеціальні великодні печива.

Як святкую Великдень на Філіппінах

На Філіппінах намагаються відтворити останні дні перед стратою Христа ще з більшому ентузіазмом, ніж на Мальті. Спочатку люди йдуть шляхом Христа, несучи хрести. Інша частина віруючих, б’є себе бичами.

Потім, з бажаючих знаходять трьох чоловік і розпинають на хрестах. Забивають цвяхи по справжньому, але чоловік умре не дають. За повір’ями Філіппінців, ці люди повинні випробувати муки Христа. Я так розумію, цим вони приваблюють великий потік туристів. Але, краще подивіться відео, що відбувається на Великдень на Філіппінах (особливо вразливим дивитися не варто)!

Ви тепер маєте уявлення, як святкують Великдень в інших країнах світу! Зі святом вас!

Ссылка на основную публикацию