Як в Google Analytics налаштувати відстеження негативних транзакцій

Всім організаціям, які займаються електронною торгівлею, час від часу доводиться мати справу з поверненнями товарів через брак, помилок в замовленні або з інших причин. Їх можна враховувати в звітах Google Analytics, обробляючи негативні транзакції. Однак я не рекомендую робити це з двох причин.
Узгодження даних про відвідувачів Інтернету з внутрішніми системами не дає абсолютно точних результатів. Негативні транзакції зазвичай мають місце набагато пізніше першого придбання і, отже, в інший звітний період. У загальному випадку це збиває з пантелику значно більше, ніж просте збереження поверненню транзакцій в звітах.

Повернення не є репрезентативними показниками ефективності маркетингу або веб-сайту. Якщо я шукаю кросівки, а потім роблю покупку на вашому веб-сайті, то дана транзакція є цілком задовільною – такою, що відображає ефективність веб-сайту і маркетингових кампаній. Якщо згодом я приходжу до висновку, що ці кросівки мені не підходять, і повертаю їх, то це пов’язано з самим товаром, можливо, з його якістю. Це ніяк не пов’язано з ефективністю маркетингу. Сам по собі факт, що повертаю кросівки, не означає, що в подальшому не потрібно вкладати кошти в маркетинг даного товару.

Для повноти картини в цьому розділі я описую обробку негативних транзакцій. Спочатку створіть виключно внутрішню версію форми завершеною покупки, яку можна редагувати для включення відомостей негативної транзакції. На цьому етапі форма повинна редагуватися в текстовому редакторі, а не завантажуватися в браузер. В іншому випадку вона запустить код. Щоб видалити замовлення, внесіть наступні зміни.

У рядку _addTrans:

  • використовуйте той же параметр order-id транзакції, який застосовувався для першого придбання;
  • упевніться, що значення total негативно;
  • упевніться, що значення змінних tax nshipping негативні.

У рядку _addltem:

  • використовуйте той же параметр order-id транзакції, який застосовувався для першого придбання;
  • упевніться, що значення price позитивно;
  • упевніться, що значення quantity негативно.

Обробіть відомості форми, завантаживши змінену копію сторінки підтвердження замовлення в свій браузер. Це призведе до виклику функції trackTrans, як якщо б це була звичайна купівля.

Застосовуючи цей метод, можна буде, як і раніше бачити дані реальної транзакції і дубльованої негативної транзакції при виборі днів, в які ці транзакції були записані. Однак при виборі діапазону дат, що містить як початкову, так і негативну транзакцію, транзакція не буде включатися в звіт про загального прибутку.

Ссылка на основную публикацию