Як в Excel заповнити порожні клітинки нулями або значеннями з осередків вище (нижче)

З цієї статті Ви дізнаєтесь спосіб, як виділити разом все порожні клітинки на аркуші Excel і заповнити їх значеннями з осередків вище (нижче), нулями або будь-якими іншими значеннями.

Заповнювати або не заповнювати? – це питання часто виникає щодо порожніх клітинок в таблицях Excel. З одного боку, таблиця виглядає акуратніше і більш читабельною, коли Ви не захаращувати її повторюваними значеннями. З іншого боку, порожні клітинки в Excel можуть призвести до проблем під час сортування, фільтрації даних або при створенні зведеної таблиці. В такому випадку Вам доведеться заповнити всі порожні клітинки. Існують різні способи для вирішення цієї проблеми. Я покажу Вам кілька швидких способів заповнити порожні клітинки різними значеннями в Excel 2010 і 2013.

Отже, моєю відповіддю буде – заповнювати! Давайте подивимося, як ми зможемо це зробити.

Як виділити порожні клітинки на аркуші Excel

Перш ніж заповнювати порожні клітинки в Excel, їх потрібно виділити. Якщо у Вас велика таблиця з дюжинами порожніх клітинок, розкиданих по всій таблиці, то Ви витратите вічність, якщо будете робити це вручну. Ось швидкий спосіб, як виділити порожні клітинки:

 1. Виділіть стовпці або рядки, в яких потрібно заповнити пустоти.
 2. натисніть Ctrl + G або F5, щоб відобразити діалогове вікно Go To (Перехід).
 3. Натисніть кнопку Special (Виділити).

зауваження: Якщо Ви раптом забули поєднання клавіш, відкрийте вкладку Home (Головна) і в розділі Editing (Редагування) з меню, що випадає Find & Select (Знайти і виділити) виберіть команду Go To Special (Виділити групу осередків). На екрані з’явиться той же діалогове вікно.

 1. команда Go To Special (Виділити групу осередків) дозволяє вибрати комірки певного типу, наприклад, осередки, що містять формули, примітки, константи, порожні клітинки і так далі.
 2. Виберіть параметр Blanks (Порожні клітинки) і натисніть ОК.Тепер в обраному діапазоні виділені тільки порожні клітинки і все готово до наступного кроку.

Формула для заповнення порожніх клітинок значеннями з осередків вище (нижче)

Після того як Ви виділили порожні клітинки в таблиці, їх можна заповнити значеннями з осередків зверху, знизу або вставити певне значення.

Якщо Ви збираєтеся заповнити пропуски значеннями з найближчої не порожній осередку зверху чи знизу, то буде потрібно ввести в одну з порожніх клітинок дуже просту формулу. Потім просто скопіюйте її в усі порожні клітинки. Як це зробити – читайте далі.

 1. Виділіть всі порожні клітинки.
 2. натисніть F2 або просто помістіть курсор в рядок формул, щоб приступити до введення формули в активний осередок. Як видно на знімку екрана вище, активна осередок C4.
 3. Введіть знак рівності (=).
 4. Вкажіть осередок, що знаходиться вище або нижче, натиснувши стрілку вгору або вниз, або просто клікнувши по ній.Формула (= C3) Показує, що в осередку C4 з’явиться значення з комірки C3.
 5. натисніть Ctrl + Enter, щоб скопіювати формулу в усі виділені осередки.

Відмінно! Тепер в кожної виділеної комірці міститься посилання на осередок, розташовану над нею.

зауваження: Не забувайте, що всі осередки, які були порожніми, тепер містять формули. Якщо Ви хочете зберегти порядок в таблиці, то краще замінити ці формули значеннями. В іншому випадку, можна отримати плутанину при виконанні сортування або при введенні нових даних.

Заповнюємо порожні клітинки нулями або іншим заданим значенням

Що якщо Вам потрібно заповнити всі порожні клітинки у Вашій таблиці нулями або іншими числовими або текстовими значеннями? Далі показані два способи вирішення цього завдання.

спосіб 1

 1. Виділіть всі порожні клітинки
 2. натисніть F2, щоб ввести значення в активний осередок.
 3. Введіть потрібне число або текст.
 4. натисніть Ctrl + Enter.

За кілька секунд Ви заповнили всі порожні клітинки потрібним значенням.

спосіб 2

 1. Виділіть діапазон, що містить порожні клітинки.
 2. натисніть Ctrl + H, щоб з’явилося діалогове вікно Find & Replace (Знайти і замінити).
 3. Перейдіть на вкладку Replace (Замінити).
 4. Залиште поле Find what (Знайти) порожнім і введіть потрібне значення в поле Replace with (Замінити на).
 5. Натисніть кнопку Replace All (Замінити всі).

Який би спосіб Ви не вибрали, обробка всієї таблиці Excel забере не більше хвилини!

Тепер Ви знаєте прийоми, як заповнити порожні клітинки різними значеннями в Excel 2013. Упевнений, для Вас не складе труднощів зробити це як за допомогою простої формули, так і за допомогою інструменту Find & Replace (Знайти і замінити).

Ссылка на основную публикацию