Як в Excel вставляти примітки, додавати в примітки картинки, показувати і приховувати примітки

З цієї статті Ви дізнаєтесь, як в Excel зробити примітку до осередків, показувати, приховувати і видаляти їх. Ви також навчитеся вставляти картинку в примітка і створювати прикріплену до осередку чіпляють погляд замітку, використовуючи налаштування шрифту, форми і розміру.

Припустимо, Ви отримали документ Excel від іншої людини і хочете залишити свої коментарі, зробити поправки або задати питання з приводу даних. Ви можете легко зробити це, додавши до потрібної осередку примітка. Примітка часто стає найкращим способом додати додаткову інформацію до осередку, оскільки воно не змінює містяться в ній дані.

Крім цього, даний інструмент може бути зручний, коли потрібно прокоментувати формули для інших користувачів або описати конкретне значення. Замість текстового опису, Ви можете вставити в примітка картинку.

Якщо хочете дізнатися більше про цей інструмент Excel, то повний вперед, і читайте цю статтю уважно!

Додаємо примітки в Excel

Насамперед хочу зауважити, що методи додавання текстових і графічних заміток відрізняються. Тому давайте почнемо з простішого і додамо до осередку текстовий фрагмент.

 1. Виділіть клітинку, яку хочете прокоментувати.
 2. Відкрийте вкладку Review (Рецензування) і в розділі Comments (Примітки) клікніть іконку New Comment (Створити примітку).

зауваження: Те ж саме Ви можете зробити, натиснувши Shift + F2 на клавіатурі або клікнувши по комірці правою кнопкою миші і вибравши в контекстному меню команду Insert Comment (Вставити примітка).

 1. За замовчуванням, кожне нове примітка підписаний ім’ям користувача Microsoft Office, але це можете бути не Ви. В такому випадку можна видалити ім’я, вписане за замовчуванням в полі примітки, і ввести власне ім’я. Або Ви можете вписати замість імені будь-якої іншої текст.

зауваження: Якщо потрібно, щоб Вашим ім’ям завжди були підписані всі Ваші примітки, зверніться до статті – Як в Excel змінити ім’я автора, задане за замовчуванням.

 1. Напишіть нотатку в коментар.
 2. Клацніть по будь-якій іншій клітинці ліста.Текст буде приховано, але в верхньому правому куті комірки залишиться маленький червоний трикутник. Він сигналізує про те, що осередок містить примітка. Щоб прочитати його, просто наведіть курсор миші на осередок.

Як показати / приховати примітки до осередків в Excel

Я тільки що розповів про те, як подивитися одне примітка на аркуші, але іноді хочеться відобразити їх все одночасно. Для цього достатньо на вкладці Review (Рецензування) в розділі Comments (Примітки) натиснути Show All Comments (Показати всі примітки).

Одним кліком Ви відобразите все примітки на поточному аркуші. Після перегляду всіх коментарів Ви можете заховати їх, натиснувши Show All Comments (Показати всі примітки) знову.

Якщо у Вас на аркуші міститься багато приміток, то відображення їх усіх може ускладнити сприйняття даних. В такому випадку Ви можете переходити від одного примітки до іншого за допомогою кнопок Next (Наступне) і Previous (Попереднє) на вкладці Review (Рецензування).

Якщо потрібно, щоб одне з приміток залишилося на деякий час видимим, клікніть правою кнопкою миші по комірці, в якій воно міститься, і виберіть в контекстному меню Show / Hide Comments (Показати або приховати примітки). Цю ж команду Ви знайдете в розділі Comments (Примітки) на вкладці Review (Рецензування).

Щоб приховати примітка, клікніть правою кнопкою миші по комірці і виберіть в контекстному меню команду Hide Comment (Приховати примітка) або клікніть Show / Hide Comments (Показати або приховати примітки) на вкладці Review (Рецензування).

Як прикрасити примітка

Прямокутна форма, блідо-жовтий фон, шрифт Tahoma 8 … Стандартне примітка в Excel виглядає досить нудно і не привабливо, правда? На щастя, володіючи крапелькою уяви і спритності, Ви можете зробити його більш чіпляють погляд.

змінюємо шрифт

Шрифт одного примітки змінити дуже легко:

 1. Виділіть клітинку, яка містить примітка, форматування якого Ви хочете змінити.
 2. Клацніть по ній правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть Edit Comment (Змінити примітку).З’явиться поле примітки з миготливим в ньому курсором.

Є ще два способи змінити примітка. Ви можете натиснути Edit Comment (Змінити примітку) в розділі Comments (Примітки) на вкладці Review (Рецензування), або натиснути Shift + F2.

 1. Виділіть текст, у якого Ви хочете змінити шрифт.
 2. Клацніть по виділеній області правою кнопкою миші і виберіть команду Format Comment (Формат примітки).На екрані з’явиться діалогове вікно. Тут Ви можете вибрати шрифт, накреслення і розмір шрифту по своєму смаку, додати різні ефекти до тексту коментаря або змінити його колір.

 3. Зробіть бажані зміни та натисніть ОК.

Якщо Ви вже знесилені від зміни розміру шрифту окремо в кожному конкретному примітці, можете застосувати зміни до всіх приміток відразу, змінивши вигляд в панелі управління.

зауваження: Така зміна налаштувань відіб’ється на примітках Excel, а також на нотатках у всіх інших додатках.

Змінюємо форму примітки

Якщо Ви хочете використовувати для приміток будь-яку іншу форму, замість стандартного прямокутника, то спочатку потрібно додати спеціальну команду на Панель швидкого доступу.

 1. Відкрийте меню, що випадає Панелі швидкого доступу і натисніть пункт More Commands (Інші команди).На екрані з’явиться діалогове вікно Excel Options (Параметри Excel).
 2. У випадаючому меню Choose commands from (Вибрати команди з) виберіть Drawing Tools | Format Tab (Вкладка “Робота з малюнками | Формат”).
 3. У списку команд виберіть Change Shape (Обрізати по фігурі).
 4. натисніть Add (Додати) і потім ОК.

На Панелі швидкого доступу в верхньому лівому кутку вікна Excel буде додана іконка Change Shape (Обрізати по фігурі), але поки що вона сірого кольору. Щоб зробити її активною, клікніть по межі поля примітки, коли покажчик миші перетвориться в чотиристоронній стрілку.

Коли цей інструмент стане доступний, клікніть по іконці і в випадаючому меню виберіть потрібну форму.

Змінюємо розмір примітки

Після того, як Ви змінили форму примітки, може вийти так, що текст не вміститься в поле примітки. Виконайте наступні дії, щоб вирішити цю проблему:

 1. Виділіть примітка.
 2. Наведіть покажчик миші на маркери масштабування.
 3. Утримуючи ліву кнопку миші, потягніть маркери масштабування, щоб змінити розмір примітки.

Тепер, коли коментар придбав свій неповторний стиль, він навряд чи залишиться непоміченим.

Як в Excel копіювати примітки в інші осередки

Якщо Ви хочете додати однакову примітка до багатьох осередків на аркуші, то Ви можете скопіювати і вставити його в інші осередки, не змінюючи їх вміст.

 1. Виділіть клітинку з приміткою.
 2. натисніть Ctrl + C або правою кнопкою миші і натисніть команду Copy (Копіювати).
 3. Виберіть клітинку або діапазон комірок, в які потрібно вставити таке ж примітка.
 4. на вкладці Home (Головна) в розділі Clipboard (Буфер обміну) відкрийте меню, що випадає команди Paste (Вставити).
 5. Внизу меню, натисніть Paste Special (Спеціальна вставка).Відкриється однойменне діалогове вікно.

зауваження: Ви можете пропустити кроки 4 – 5 і замість цього відкрити це діалогове вікно натисканням клавіш Ctrl + Alt + V.

 1. В розділі Paste (Вставити) діалогового вікна відзначте опцію Comments (Примітки).
 2. натисніть ОК.

В результаті в обрані осередки буде вставлено тільки примітка. Якщо будь-які осередки в обраній області вже містять примітка, то воно буде замінено тим, яке Ви вставите.

видаляємо примітки

Якщо примітка Вам більше не потрібно, позбудьтеся від нього буквально за мить, виконавши наступні кроки:

 1. Виберіть клітинку або клітинки, що містять примітки.
 2. Клацніть по ним правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду Delete Comment (Видалити примітку).

Ви також можете відкрити вкладку Review (Рецензування) і в розділі Comments (Примітки) клікнути іконку Delete (Видалити), щоб видалити всі примітки в вибраній комірці або діапазоні.

Як тільки Ви це зробите, червоний індикатор зникне і примітка буде видалено з осередку.

Вставляємо картинку в примітка

Прийшов час з’ясувати, як вставити картинку в примітка в Excel. Картинка в примітці може бути корисна, коли Ви хочете дати користувачам наочне уявлення про Ваших даних. В якості примітки Ви можете додати картинки товарів, логотипи фірм, діаграми, схеми, фрагменти карт і т.д.

Це завдання забирає деякий час, але, я впевнений, вона не викличе у Вас труднощів.

 1. Клацніть по комірці правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду Insert Comment (Вставити примітка).

зауваження: Якщо осередок вже містить примітка, зробіть його видимим. Натисніть правою кнопкою миші по комірці і в контекстному меню виберіть команду Show / Hide Comments (Показати або приховати примітки).

 1. Якщо Ви не хочете, щоб разом з картинкою в примітці був якийсь текст, то просто видаліть його.
 2. Наведіть покажчик на кордон примітки і клікніть по ній правою кнопкою миші.

зауваження: Важливо клікнути саме по межі поля примітки, а не всередині цього поля, оскільки в цих випадках діалогове вікно Format Comment (Формат примітки) матиме різний набір параметрів.

 1. У контекстному меню натисніть команду Format Comment (Формат примітки).
 2. Відкриється однойменне діалогове вікно. Перейдіть на вкладку Colors and Lines (Кольори і лінії).
 3. В розділі Fill (Заливка) відкрийте список, що випадає Color (Колір).
 4. Натисніть на Fill Effects (Способи заливки).
 5. У діалоговому вікні відкрийте вкладку Picture (Малюнок).
 6. натисніть Select Picture (Малюнок), щоб знайти файл малюнка на комп’ютері або в інтернеті.
 7. Коли знайдете потрібний малюнок, виберіть його і натисніть Insert (Вставити) .Вибранний малюнок з’явиться в полі Picture (Малюнок) діалогового вікна Fill Effects (Способи заливки). Щоб зберегти пропорції малюнка, поставте галочку для параметра Lock Picture Aspect Ratio (Зберігати пропорції малюнка).
 8. натисніть ОК, щоб закрити діалогові вікна Fill Effects (Способи заливки) і Format Comment (Формат примітки).

Сподіваюся, що після прочитання цієї статті у Вас ніколи не виникне проблем з додаванням, зміною, відображенням, приховуванням, копіюванням і видаленням текстових і графічних приміток в книгах Excel. Якщо все ж виникнуть труднощі – просто напишіть для мене коментар нижче, і я зроблю все можливе, щоб допомогти Вам!

Ссылка на основную публикацию