Як в Excel друкувати лінії сітки

Головний недолік сітки в Excel – вона не друкується за замовчуванням. У цій статті я розповім про те, як включити друк ліній сітки в Excel і як зробити тьмяні лінії, надруковані на папері, яскравіше, шляхом зміни стандартного кольору ліній сітки.

Гарна звичка – запускати попередній перегляд робочого листа Excel, перш ніж відправити його на друк, і перевіряти таким чином, як документ буде виглядати на папері. На щастя, в Excel 2010 і 2013 меню друку і вікно попереднього перегляду знаходяться в одному місці – на вкладці файл (File) в розділі печатка (Print). Заглянувши в нього, ми бачимо, що сітка надрукована не буде. В результаті вийде стопка паперів з надрукованими даними, які зливаються і перемішуються, коли намагаєшся їх прочитати.

Щоб вирішити цю проблему, потрібно або намалювати кордону осередків, або включити в Excel друк ліній сітки. Перший спосіб може зайняти досить багато часу. Якщо Ви, як і більшість користувачів, хочете заощадити час, читайте уважно цю статтю і дізнайтеся, як в Excel надрукувати лінії сітки, які не малюючи кордону осередків.

Включаємо режим друку сітки в Excel за допомогою Стрічки меню

Налаштування друку сітки в Excel займає всього кілька секунд. Потрібно всього лише відкрити вкладку Розмітка сторінки (Page Layout) і в розділі параметри листа (Sheet Options) під заголовком Сітка (Gridlines) поставити галочку поруч з опцією печатка (Print).

Простіше простого! І спокійно продовжуйте працювати над своїм робочим листом.

Якщо хочете переконатися, що документ буде надрукований з сіткою, то відкрийте файл > печатка (File > Print) або натисніть клавіші Ctrl + P. В області попереднього перегляду Ви побачите, як редагований лист буде виглядати після друку.

Налаштовуємо друк сітки в діалоговому вікні «Параметри сторінки»

Якщо Ви забули включити друк сітки на Стрічці меню, то це можна зробити безпосередньо перед відправкою документа на друк. Зробіть такі прості кроки, щоб включити друк ліній сітки в Excel при відкритому попередньому перегляді документа перед друком.

зауваження: Якщо меню друку у Вас ще не відкрито, то спочатку натисніть файл > печатка (File > Print) або Ctrl + P.

 1. натисніть посилання Параметри сторінки (Page Setup) в нижній частині вікна під групою параметрів налаштування (Settings).
 2. У діалоговому вікні відкрийте вкладку лист (Sheet).
 3. У групі параметрів печатка (Print) поставте галочку в рядку Сітка (Gridlines).
 4. натисніть ОК.

Відразу після цього в області попереднього перегляду Ви побачите свій робочий лист з лініями сітки.

зауваження: Excel Не друкує сітку навколо порожніх клітинок. Якщо потрібно включити до друку порожні рядки і стовпці, використовуйте інструмент область друку (Print Area) на вкладці Розмітка сторінки (Page Layout), щоб задати діапазон друку.

Налаштовуємо колір ліній сітки

За замовчуванням колір сітки в Excel світло-сірий. Якщо робочий лист готується до друку на кольоровому принтері, то колір ліній сітки можна змінити на більш помітний.

 1. Відкрийте вкладку файл (File).
 2. У лівій частині екрана натисніть параметри (Options), щоб викликати діалогове вікно параметри Excel (Excel Options).
 3. Відкрийте розділ додатково (Advanced).
 4. Перейдіть до групи Параметри відображення листа (Display options for this worksheet).
 5. У випадаючому списку виберіть лист, для якого потрібно змінити колір ліній сітки.
 6. параметр показувати сітку (Show gridlines) повинен бути відзначений галочкою.
 7. Натисніть маленьку стрілку праворуч від рядка Колір ліній сітки (Gridline color).
 8. Виберіть потрібний колір і натисніть ОК.

Ви побачите, що тепер лист акуратно розкреслений кольоровими лініями. Читати надруковану на папері таблицю, яка яскраво і акуратно оформлена, буде набагато легше.

Паперову версію листа Excel можна зробити ще більш легкої для сприйняття, якщо, як доповнення до надрукованої сітці, налаштувати друк заголовків рядків і стовпців на кожній сторінці.

Тепер Ви знаєте, як друкувати сітку в Excel 2010 – 2013 і як змінити стандартний колір ліній сітки. Сподіваюся, ці прості прийоми виявляться для Вас корисні, і колеги по достоїнству оцінять Ваші старання зробити роздрукований на папері документ більш зрозумілим.

Ссылка на основную публикацию