Як в Excel 2010 створити звіт за допомогою надбудови PowerPivot

А зараз приступимо до виконання практикуму, завдяки якому ви отримаєте перший досвід обробки даних в PowerPivot. У розглянутому прикладі буде створено звіт, заснований на 1,8 млн рядків CSV-файлу, що містить дані про склади. Насправді кількість записів може бути необмеженим (на відміну від Excel, де допускається до 1 048 000 записів).
Вихідна таблиця включає 1,8 млн записів, що знаходяться в файлі CSV під назвою demo.csv. Частина вмісту цього файлу, відображеного у вікні програми Блокнот, показано на рис. 10.2. Зверніть увагу на те, що заголовки стовпців знаходяться в першому рядку CSV-файлу. Врахуйте, що може знадобитися видалення нестандартних рядків, що знаходяться у верхній частині демофайла, щоб уникнути проблем при їх обробці за допомогою надбудови PowerPivot.

Мал. 10.2. Цей файл, який містить 1.8 млн рядків, завеликий для Excel

Імпорт текстового файлу

Щоб імпортувати файл, що містить 1,8 млн рядків, в PowerPivot виконайте наступні дії.

 1. У вікні Excel 2010 виберіть вкладку PowerPivot.
 2. Клацніть на значку Вікно PowerPivot (PowerPivot Window). На екрані з’явиться вікно програми PowerPivot. що включає дві вкладки: Головна (Ноmе) і Проект (Design). Вкладка Головна показана на рис. 10.3.
 3. Мал. 10.3. Вікно додатка PowerPivot

 4. Спочатку потрібно імпортувати основну таблицю. Ця таблиця створюється на основі великого CSV-файлу, показаного на рис. 10.2. У групі команд Отримання зовнішніх даних (Get External Data) клацніть на кнопці З тексту (From Text). На екрані з’явиться діалогове вікно Майстер імпорту таблиць (Table Import Wizard).
 5. Мал. 10.4. Спочатку заголовки стовпців не дуже зрозумілі

 6. Перевірте, щоб як роздільник була обрана саме крапка з комою. У списку Роздільник стовпців відображається ряд стандартних роздільників, таких як кома, крапка з комою, вертикальна риса і т.д.
 7. Якщо хочете відмовитися від імпорту будь-якого стовпця, скасуйте установку відповідних прапорців. Текстовий файл готовий до завантаження в оперативну пам’ять. Зверніть увагу на те, що можна істотно зменшити обсяг використовуваної оперативної пам’яті, якщо виключити зайві стовпці, особливо якщо вони включають довгі текстові значення. На рис. 10.5 показано, як виглядають дані в результаті скасування установки прапорця.
 8. Мал. 10.5. Виберіть імпортовані стовпці даних

  Зверніть увагу: кожному полю відповідають розкриваються списки фільтрів. За допомогою цих списків можна фактично сортувати і фільтрувати набори даних, що включають десятки і сотні тисяч записів (наприклад, виключати певні дані зі звіту). Врахуйте, що при великій кількості записів ці операції виконуються дуже повільно.

 9. Після клацання на кнопці Готово (Finish) PowerPivot починає завантажувати файл в пам’ять. При цьому відображається кількість рядків, завантажене в даний момент часу (рис. 10.6).
 10. Мал. 10.6. Всього лише за кілька секунд PowerPivot завантажила 30 000 рядків

 11. Після завершення імпорту файлу відображається кількість завантажених рядків – 1,8 млн записів (рис. 10.7). Клацніть на кнопці Закрити (Close) для повернення у вікно PowerPivot.
 12. Мал. 10.7. Робота надбудови PowerPivot успішно завершена

  Рис 10.8.

Ссылка на основную публикацию