Як в Ексель додати рядок в готову електронну таблицю

Книга Excel складається з 255 аркушів, кожний з яких вигладить як таблиця. У цій таблиці кожна клітинка має свою адресу. Часто виникає ситуація, коли при створенні такої таблиці була випадково пропущена якась інформація, яку необхідно розташувати в строго визначеному місці. Цю ситуацію легко можна виправити, додавши пропущені рядки.

Багато користувачів, починаючи працювати в програмі Excel, поняття не мають навіть про таких, здавалося б, прості речі, як додавання нових записів в поточний документ. Але ж цей пункт є, мабуть, одним з найбільш затребуваних і зрозумілих в Excel. Природно, деякі навички для того, щоб вставити такого роду елемент в Excel, будуть потрібні, але в цілому процес протікає швидко і з найменшими зусиллями. Для того щоб додати рядок в електронну таблицю, необхідно, щоб програма була встановлена ​​на комп’ютері.

Як додати рядок в Excel?

Як в Ексель додати або видалити деяку інформацію в таблиці? Це питання часто хвилює початківців користувачів програми. Зокрема, щоб в Ексель додати рядок, слід визначитися, над якою записом вона буде вставлятися, і клацнути мишею в будь-якому місці цього запису, над якою буде проводитися така вставка. Таким способом можна створити не тільки один запис, але і кілька, натискаючи для повтору операції вставки клавішу F4.

На питання про те, як вставити в Ексель запис в готову електронну таблицю, відповідь дуже проста. Якщо вона додається внизу таблиці, то достатньо, заповнивши всі осередки цієї області, встановити в ній кордону, щоб вона не відрізнялася від попередніх елементів таблиці. Для цієї мети можна викликати на стрічці «Головна» – «Формат» – «Формат ячеек» і встановити параметри форматування такі ж, як встановлено в усій таблиці.

Якщо запис вставляється між вже існуючими, то може використовуватися одним з двох варіантів:

  • з виділенням записи, над якою буде відбуватися така вставка.
  • без виділення записи, над якою буде відбуватися така вставка.

Ці варіанти працюють і при вставці стовпчика. Як в Ексель виконати аналогічну операцію, якщо запис буде вставлятися між вже існуючими? В цьому випадку необхідно виділити ті осередки, над якими будуть додаватися нові. Потім треба увійти в меню «Головна» – «Вставити» – «Вставити рядки на лист». При цьому над виділеною областю з’явиться порожній рядок, готова до заповнення. Якщо над нею треба вставити ще кілька рядків, можна цю операцію виконувати багаторазовим натисканням на клавішу F4. Та сама дія можна виконати, викликавши контекстне (динамічне) меню, для чого треба натиснути правою кнопкою миші на виділених осередках або на ярлику рядки, над якою буде проводитися вставка. Цей ярлик містить її порядковий номер і розташований зліва від неї. У меню треба натиснути на пункт «Вставити» і вибрати із запропонованих варіантів потрібний.

У разі якщо необхідно вставити групу рядків, спочатку виділяють кілька рядків, над якими буде проводитися така вставка, після чого виконують ті ж операції, які були описані для вставки одного запису. При цьому буде вставлено стільки рядків, скільки їх містить виділений фрагмент таблиці.

Якщо викликати контекстне меню, перебуваючи в будь-якому осередку таблиці, то для вставки запису над поточною слід клацнути на пункті «Вставити». З’явиться вікно «Додавання осередків», в ньому слід вибрати пункт «Рядок». Над поточним записом з’явиться порожня, а ця опуститься вниз.

Операцію вставки можна здійснити і за допомогою гарячих клавіш Ctrl-Shift і клавіші «+», які викличуть меню «Додавання осередків». Іноді для операції вставки осередків створюється макрос і за допомогою нього легко вирішується ця проблема. Така необхідність може виникнути, наприклад, при вставці інформації з програми 1: С.

Деякі особливості Excel

Не можна не згадати і про такий цікавий факт, як конкатенація. Ця дія має на увазі під собою фактично склеювання декількох рядків для формування однієї. Здавалося б, навіщо воно потрібне, якщо завжди є можливість видалити один елемент і додати інший? Але на практиці все набагато складніше. Справа в тому, що при введенні будь-яких даних в документ вони заповнюють усі осередки. А що робити, якщо все вже заповнено, але, як виявилося, деякі дані необхідно вмістити в один рядок? Природно, вписувати всі дані заново в неї немає сенсу, набагато простіше скористатися продуманим розробниками інструментом, який моментально перетворить кілька осередків в одну, тим самим заощадивши користувачеві дорогоцінний час. Звичайно, щоб правильно сформувати цей процес, необхідно чітко знати, де знаходиться даний параметр і як з ним правильно звертатися.

Але навик приходить з досвідом, тому очікувати відразу хороших результатів не варто. Щоб його виробити, необхідно щодня практикуватися. Якщо створювати звіти за допомогою цієї програми з пакета MS Office потрібно постійно, то навик сформується сам собою. Потрібно тільки бажання і терпіння, щоб розібратися в тонкощах такого зручного для користувача інструменту, як електронні таблиці.

Ссылка на основную публикацию