Як в Adobe Photohop обрізати зображення в заданих пропорціях і змінити розмір!

Всі дії в статті будуть показані мною на прикладі програми Adobe Photoshop CC 2017. Але все це можна зробити і в інших редакторах, в тому числі в деяких онлайн-сервісах.

Відповідно, щоб що-небудь почати робити із зображенням, вам потрібно його спочатку завантажити в фотошоп. Варіантів кілька … Або просто перетягніть його в фотошоп, або через меню “Файл” – “Відкрити”. Або можна натиснути правою кнопкою миші по зображенню в провіднику Windows, вибрати з меню “Відкрити за допомогою” – “Adobe Photoshop”.

Що таке обрізання (кадрування) зображення в заданих пропорціях і як це зробити

Обрізка зображення являє собою ту дію, коли вам потрібно вирізати з вихідного зображення будь-яку частину. Наприклад, є велика фотографія з людиною на якомусь тлі і ви хотіли б обрізати зображення так, щоб залишився чоловік і трохи потрібного фону навколо.

Таку операцію ще називають кадруванням.

Причому фото може знадобитися обрізати саме в потрібному співвідношенні сторін, наприклад, щоб кінцеве зображення вийшло точно формату 16: 9 або заданих пропорцій в пікселях, наприклад, 1024 на 900.

А для чого це може стати в нагоді? В принципі для будь-яких цілей, але як показує практика, частіше це потрібно при завантаженні зображень на сайт, коли вони виступають в якості вступного зображення до статті, матеріалу або новини.

Зображення, яке виконує цю роль називають ще “Тизер”, “Зображення записи / статті” і іншими схожими назвами. Нижче я буду називати це тизером.

Ось приклад тізерів прямо з цього блогу:

Як бачимо, це вступні зображення для статей, що дають чащего всього наводку, про що приблизно ця стаття.

Вище тизери відображаються поруч з анонсами статей. А якщо відкрити статтю для повного прочитання, то вони будуть більшими, наприклад:

На різних сайтах може бути по своєму, вище лише приклад. Десь може стояти так званий “слайдер” новин, який представляє собою прокрутку картинок (тізерів) статей, а при кліці по ним буде відкриватися сама стаття / новина для вивчення. Це не важливо.

Вся справа в тому, що на сайтах часто тизери повинні бути певних пропорцій, щоб вони правильно відображалися. Наприклад 16: 9. Якщо цього не дотримуватися, коли потрібно і зробити зображення в іншому співвідношенні сторін, то воно може в підсумку на сайті відображатися неправильно, наприклад, не у всю ширину заготовленого для нього блоку.

Ось приклади (червоним обвів області, які повинні займати зображення на даному блозі):

Тому в таких випадках, перш ніж ставити тизер, потрібно спочатку виконати обрізку потрібного зображення в потрібному співвідношенні сторін.

Процес обрізки зображення

Робиться все насправді дуже просто!

На панелі інструментів зліва потрібно вибрати інструмент обрізки (його називають “Рамка” або “Обробка”):

Вибравши цей інструмент, на зображенні з’явиться спеціальна рамка, яка показує межі обрізування:

Потягнувши за кордону рамки, ми вибираємо область зображення, яку обрізаємо.

Обрізано буде все що знаходиться за рамкою і в підсумковому зображенні залишиться, відповідно то, що відображалося в рамці.

Якщо не поставити ніяке співвідношення сторін для даного інструменту, то ви зможете налаштувати кордону взагалі як завгодно, наприклад:

А щоб ви могли обрізати зображення чітко в потрібному співвідношенні сторін, необхідно вгорі задати відповідні параметри.

Вгорі, де розташовані настройки інструменту, відкрийте список. У ньому будуть як і готові варіанти співвідношення сторін для обрізки (наприклад, квадратне, 16: 9, 1024 × 768 пікс. І ін.), Так і можливість задати власне співвідношення сторін в пікселях (пункт “в співвідношенні”).

Отже, припустимо, вам потрібно виконати обрізку в якомусь певному співвідношенні сторін, якого немає в готових варіантах. Наприклад, ви знаєте що в пікселях картинка повинна бути в пропорціях як 1300 × 500 або ж повинен в підсумку вийти потім саме такий же розмір (після зміни розмірів).

Тоді вибираємо “в співвідношенні” і поруч вказуємо потрібні розміри [1]. Потім вже нижче налаштовуємо область обрізки [2], тобто розтягуємо її та рухаємо в потрібне місце зображення так, щоб в результаті вирізали потрібну частину, яку буде видно.

Зверніть увагу, що при вказівці співвідношення сторін, область обрізки ви зможете розтягнути тільки саме в зазначеному співвідношенні, тобто не зможете її звузити по ширині і висоті так, як могли б це зробити без вказівки цих параметрів.

Після того як ви вказали потрібну область для обрізки відповідно до заданим співвідношенням сторін, залишилося застосувати зміни. Для цього натисніть кнопку у вигляді галочки вгорі:

Готово! Зображення буде обрізано.

Зміна розміру зображення. Для чого потрібно і як це зробити

Міняти розмір зображення частенько доводиться тоді, коли воно спочатку дуже величезна. Наприклад, фотографія зроблена в здатністю 4000 × 3000 пікс, а вам цю картинку потрібно вставити в статтю на сайті або просто завантажити кудись, де встановлені обмеження за розміром. В цьому випадку можна легко зменшити розмір, зробити зображення, наприклад, 2000. × 1000 пікс. або будь-якого іншого розміру, зберігаючи правильні пропорції ширини і висоти.

Якщо потрібно змінити зображення, наприклад, зменшити його, то відкриваємо меню “Зображення” – “Розмір зображення”.

В налаштуваннях виберіть одиницю вимірювання “Пікселі” [1]. Потім залишилося вказати нові розміри і для цього досить задати лише потрібну ширину зображення [2]. Висота буде автоматично змінена пропорційно ширині. Для збереження змін натисніть “ОК”.

Ніколи не змінюйте окремо ширину і висоту зображення, не дотримуючись пропорції, тому що зображення буде спотворено! За пропорційне зміна ширини і висоти відповідає спеціальна кнопка, розташована лівіше від рядків для зміни ширини / висоти:

Якщо вона включена, висота буде змінюватися пропорційно ширині і навпаки, і це правильно. Не рекомендую її відключати. І тому, якщо ви бачите, що, змінюючи ширину, висота сама не змінюється (і навпаки), значить ця опція просто виключена і потрібно її включити.

Після виконання потрібних операцій із зображенням, не забудьте зберегти результат своєї роботи :), вибравши “Файл” – “Зберегти як” і вказавши потрібний формат, наприклад, JPG, а також якість (зазвичай ставиться максимальне і, як правило, немає сенсу зменшувати його ).

висновок

Упевнений, що обрізка зображення відповідно до потрібним співвідношенням сторін може знадобитися будь-якому користувачеві. Нехай навіть і з будь-яким співвідношенням сторін, коли потрібно просто вирізати потрібну частину зображення і, ймовірно, змінити його розмір (наприклад, зменшити, якщо зображення величезна), що є дуже затребуваним дією.

Як бачимо, все це в фотошопі робиться дуже легко. Аналогічне можна зробити і в інших графічних редакторах, в тому числі в деяких, які працюють в онлайн.

Ссылка на основную публикацию