Як увійти в БІОС (BIOS) на комп’ютері або ноутбуці

Сьогодні світ комп’ютерних технологій насичений різними виробниками комплектуючих, і тому у кожного виробника свої комбінації клавіш для входу в БІОС. І саме з цього багато користувачів задають пошуковим системам безліч питань o те, як же увійти в БІОС. Чому не можна було зробити однакове поєднання клавіш для входу в настройки БІОС ми не знаємо. B даній статті вашій увазі буде надано кілька способів, як зайти в BIOS на різних комп’ютерах.

Система BIOS – що це таке?

По-перше, необхідно розібратися, що собою являє БІОС. Якщо говорити мовою комп’ютерних термінологій, то – це: в буквальному перекладі c англійської «базова система введення-виведення» (basic input / output system). Фрагмент системного програмного забезпечення, представлений у вигляді мікропрограм, основною функцією якого є забезпечення доступу для операційної системи API до комп’ютерної апаратури, а також до пристроїв, підключеним до нему.Простимі словами, БІОС – це комбінація різних мікропрограм, збережених на системній платі. BIOS починає своє функціонування і виконує безліч корисних дій ще до початку запуску операційної системи. Наприклад, існує дуже ефективна, незамінна функція, як POST – діагностика всіх комплектуючих компьютера.Процедура POST запускається миттєво, після натискання на кнопку включення комп’ютера. Її головним завданням є ретельна перевірка наявності всіх комплектуючих (оперативної пам’яті, жорсткого диска, відео карти, інших складових комп’ютера), а також пошук можливих дефектів і несправностей. У разі, якщо вийшла з ладу та чи інша комплектуюча частина, видається помилка, що дозволяє визначити джерело поломки. На старіших моделях комп’ютерів, помилка додатково супроводжується відповідним звуковим сігналом.Кроме того, БІОС контролює процес завантаження ОС. За допомогою BIOS відбувається вибір джерела завантаження даних, наприклад, жорсткий диск пристрою, DVD / CD привід, флеш накопичувачі, які підключені до комп’ютера. Це відіграє важливу роль в процесі установки операційної системи. Крім того, БІОС зберігає всілякі налаштування, які, при бажанні, можна змінювати. Наприклад, за допомогою даної системи можна істотно збільшити частоту системної шини, в результаті чого, трохи «розігнати» процесор.

Як зайти в БІОС?

Для входу в BIOS слід відразу ж після включення комп’ютера натиснути певну комбінацію декількох клавіш, a ось яких саме, ми більш детально розглянемо трохи нижче. Слід врахувати, що різні виробники комп’ютерних систем і, зокрема, материнських плат, пропонують свій варіант поєднання клавіш, необхідних для входу в БІОС. B переважній більшості випадків, це клавіші F2, Del, або Esc. Однак представлені й інші комбінації. Тому, ми представляємо вам таблицю, в якій зібрані дані від різних виробників o поєднанні клавіш для входу в БІОС.Комбінації клавіш, яку пропонують виробники BIOSКомбінації клавіш, яку рекомендують виробники ноутбуків і ПКЗа допомогою цих таблиць, які, до речі, бажано зберегти як зображення і завантажити на будь-який пристрій, у вас буде можливість зайти в БІОС абсолютно на кожному комп’ютері.

Які дії виконувати в BIOS?

Ha це питання існує багато варіантів відповіді. Перш за все, важливо зайти в БІОС ще до початку завантаження Windows або іншої операційної системи. Це пов’язано c тим, що джерело завантаження комп’ютера за замовчуванням – жорсткий диск, для установки ОС необхідно зробити завантаження інформації з флеш накопичувача або DVD / CD приводу, дані настройки можна встановити безпосередньо в BIOS. А в разі неправильної настройки БІОС, вам слід ознайомитися з інформацією o те, як скинути параметри BIOS.

Ссылка на основную публикацию