Як управляти слайдами презентації в Документах Google

Як уже згадувалося, не потрібно боятися створювати багато слайдів – в кінці кінців, ви завжди встигнете відредагувати презентацію пізніше і прибрати непотрібне. Можливо, в процесі редагування ви також побажаєте поміняти деякі слайди місцями або навіть додати інформацію, скажімо, в другу третину свого виступу. Саме для цього і призначений сортувальник слайдів – ліва бічна панель. Слайди всередині сортувальника можна переміщати за допомогою миші (поодинці; для виділення групи довільних слайдів необхідно в момент їх вибору утримувати кнопку Ctrl на клавіатурі), а кнопки в її верхній частині призначені для додавання, копіювання і видалення нових фрагментів презентації.

При створенні нового слайда сервіс запропонує на вибір кілька макетів, що відрізняються розташуванням на ньому текстових блоків. Вибирайте найбільш підходящий за змістом, але особливо над цим не роздумуйте – в кінці кінців, число заголовків і підписів завжди можна відредагувати вже в ході роботи над слайдом.

Під час роботи над презентацією буває корисно забезпечити слайди додатковою інформацією, яку доповідач може переглянути перед виступом. За замовчуванням її не видно в стандартному слайд-шоу, але завжди доступна в режимі редагування. У нотатках корисно розміщувати і додаткову інформацію, яка буде корисна людям, які вирішили самостійно перегорнути вашу презентацію. (Відразу про декілька способів публікації презентацій буде розказано трохи пізніше.)

Для додавання до слайду примітки клацніть на невеликій кнопці із зображенням профілю людини в правому нижньому кутку екрану. У відповідь на це на екрані з’явиться бічна панель «Нотатки до слайда», призначена для введення тексту. Зручно, що в цьому випадку працюють всі стандартні опції форматування тексту – курсив і всі кольори веселки шрифтів у вашому повному розпорядженні.

Крім усього іншого, Презентації Google дозволяють додавати на слайди відеозображення. Це може бути корисно, коли вам необхідно продемонструвати запис заходи, складну анімацію або, може, забавний ролик, який ілюструє ваш приклад. Якщо перемикатися на інші програми не хочеться, то опція вставки відео – те, що потрібно. На даний момент презентації підтримують вставку роликів тільки «рідного» відеохостингу Google – YouTube, http://www.youtube.com.

Зареєструвавшись в ньому, ви зможете самі завантажувати туди невеликі відеозапису, а також переглядати мільйони інших відео, створених людьми по всьому світу. Для додавання ролика на YouTube (а цей сервіс особисто мені замінив недавно згорілий телевізор), необхідно вибрати пункт «Вставити – Відео» основного меню Презентацій. У вікні діалогу вводиться назва ролика або набір ключових слів, які допомагають звузити область пошуку. Клацання на будь-якому з що з’явилися відео викличе його відтворення, а для додавання запису на слайд слід скористатися кнопкою «Вибрати відео», після чого розташування і розмір ролика можна буде налаштовувати звичним чином.

Ссылка на основную публикацию