Як тонко налаштувати автозавантаження в Windows? Програма Autoruns!

У даній статті я розповім вам про службову програму (утиліті) під назвою Autoruns для повного управління автозавантаженням на вашому комп’ютері. Для чого це потрібно? По-перше, ви зможете за допомогою її відключити непотрібні програми і служби, які вам не потрібні відразу після завантаження комп’ютера (які ви потім зможете запустити вручну при необхідності). Чим більше подібних програм вантажиться разом з комп’ютером, тим довше він може в цілому завантажуватися і приходити в повну «бойову» готовність. По-друге, в разі виникнення якихось проблем в Windows, утиліта Autoruns може допомогти вам відключити джерело проблеми у вигляді автозавантажувані програми, служби або драйвера.

У кожній версії Windows є і вбудована можливість управління автозапускаемой програмами, але в тому то й справа, що там можна налаштувати тільки автозапуск програм, і то найчастіше дана системна утиліта підхоплює не всі програми. І, відповідно, ви не можете детально побачити, весь спектр автозагружаемих програм з різних розділів системи і програм, а також драйверів, служб.

Програма Autoruns раніше випускалася компанією Sysinternals і в 2006 всю компанію купила Microsoft. Тепер всі програми належать Microsoft.

Завантаження та запуск програми Autoruns

Останню версію програми можна з офіційного сайту Microsoft за прямим посиланням:

Якщо раптом посилання не працює, перейдіть на сторінку програми по посиланню нижче і праворуч під заголовком «Завантаження» клікніть по посиланню «Завантажте програми Autoruns і Autorunsc (576 КБ)».

Програма скочується в ZIP архіві. Вона буде працювати без установки на комп’ютер, т. Е. Запускатися прямо з папки.

Перед запуском програми розпакуйте архів.

Стаття про архіваторах і роботі з архівами

Не користуйтеся програмою прямо з архіву! Це стосується будь-яких програм.

Після розпакування архіву, в папці з програмою буде 4 файлу для запуску. Запускайте файл з ім’ям Autoruns і побачите вікно програми.

Файли з ім’ям Autorunsc призначені для використання програми в режимі командного рядка. Приписка x64 в кінці імені файлу, вказує на те, що програма призначена тільки для запуску на 64-розрядних системах Windows і при цьому краще все одно запускати звичайну версію Autoruns (для 32-бітових систем).

Робота з програмою Autoruns

інтерфейс програми

Після запуску вікно програми буде виглядати так:

Програма офіційно підтримує лише англійську мову, але і так розібратися з програмою нескладно.

Все автозапускаемой сервіси в програмі розбиті по розділах (1). Відкривши вкладку з потрібним розділом, в центрі вікна з’явиться список пов’язаних з ним сервісів.

Якщо відкрита вкладка Everything (відображення сервісів відразу з усіх розділів), то в списку буде видно поділ по розділах (2). Деякі сервіси відзначені жовтим кольором (3). Це означає, що файлу для запуску цієї програми / служби / сервісу в Windows не існує і залишилася лише запис у реєстрі. Такі записи можна видалити без наслідків. Рожевим (4) виділені ті сервіси, які програма вважає підозрілими. Однак, не варто орієнтуватися цілком на логіку програми, оскільки вона часто вважає підозрілими навіть реально безпечні програми.

Все, що відзначено галочками (як правило, це більше 90% зі списку) у вас завантажується автоматично або при старті системи, або при виконанні інших подій.

Найзручніше користуватися основним розділом Everything, оскільки через нього виводиться відразу все. Окремо, як правило, може знадобитися заглянути в розділи:

 • Scheduled Tasks. Програми, запуск яких запланований через утиліту Windows «Планувальник завдань».

 • Services. Тут перераховуються автозапускаемой служби Windows.

 • Drivers. Тут будуть відображатися завантажуються з Windows драйвера (програми для керування пристроями комп’ютера).

 • Winlogon. Програми, що запускаються при завантаженні Windows.

 • Logon. Програми, що запускаються при вході користувача в Windows.

Всі інші розділи простіше дивитися через загальну вкладку Everything.

Список виведення автозавантаження зроблений у вигляді таблиці. Призначення колонок таблиці:

 • Autorun Entry. Тут вказано сам автозапускаемой файл, драйвер, сервіс.

 • Description. У цій колонці виводиться опис до кожного пункту автозавантаження, з якого часто можна побачити, для чого служить той чи інший пункт.

 • Publisher. Видавець файлу, т. Е. Розробник. Якщо вказано в дужках Verified, значить, видавець перевірений, т. Е. Це оригінальний файл, а не якийсь підмінений (наприклад, вірусом).

 • Image Path. Шлях до файлу в провіднику Windows.

 • Timestamp. Час модифікації файлу. Іноді тут може відображатися некоректне час, наприклад, в майбутньому.

 • VirusTotal. Результат перевірки файлів автозапуску на можливість зараження через сайт virustotal.com.

Налаштування автозавантаження

Щоб відключити необхідні послуги з автозавантаження просто зніміть поруч з ними галочки. Зміни застосовуються відразу і при наступному завантаженні Windows ті сервіси, з яких ви раніше зняли галочки вже не будуть завантажуватися.

Працювати з автозавантаженням потрібно дуже уважно! При відключенні багатьох сервісів ваша система може в результаті не завантажитися!

Настійно рекомендую, перед тим як ви почнете за допомогою відключення якихось пунктів з автозавантаження шукати джерело проблеми, вимкнути в налаштуваннях відображення всіх системних сервісів Windows, а саме від компанії Microsoft. Для цього відкрийте меню Options і виберіть Hide Microsoft Entries. Пункт Hide Windows Entries вимкнеться автоматично.

Пункт Hide Empty Location залишайте завжди включеним, оскільки він дозволяє приховати порожні записи.

При відключенні сервісів з автозавантаження, відповідні їм записи в реєстрі Windows все одно залишаться. Щоб повністю видалити сервіс з автозавантаження, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть Delete.

Видаляти слід тільки ті пункти автозавантаження, які залишилися після видалення самих програм! Видаливши щось з автозавантаження, відновити це потім вже не вийде! Тому перш ніж щось грунтовно видаляти, для початку перевірте роботу комп’ютера просто відключивши потрібний сервіс, не видаляючи його.

Щоб подивитися, до якого файлу і (або) записи в реєстрі Windows відноситься той чи інший пункт автозавантаження, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть один з варіантів: Jump to Entry або Jump to Image.

Вибравши перший варіант, відкриється реєстр Windows відразу на тій записи, яка відповідає вибраному пункту автозапуску.

Вибравши другий варіант, відкриється папка провідника Windows з тим файлом, який відповідає вибраному пункту автозапуску.

Це корисно тоді, коли вам потрібно знати, що конкретно за файл знаходиться в автозапуску і де він розташований наочно в провіднику Windows.

Таким чином, ви можете відключати або непотрібні програми, сервіси, драйвери з автозапуску системи, або методом послідовного відключення (наприклад, по 5-10 шт.) І перевірки, знаходити джерело проблеми в роботі Windows.

висновок

Програма Autoruns може бути вельми корисна в тих випадках, коли вам потрібно усунути якусь проблему в системі, наприклад, остаточно позбутися від якогось рекламного банера або вірусу, в тому випадку коли антивірус видаляє не всі і вірус є активним.

Мені програма Autoruns допомогла одного разу виправити проблему в роботі Windows 10, пов’язану з драйвером. Тоді у мене комп’ютер не перезавантажувався, що не вимикався і не міг піти ні в один з режимів сну. Шляхом послідовного відключення пунктів автозавантаження через програму Autoruns, вдалося виявити зіпсований драйвер в системі!

Також, звичайно, через цю програму можна просто відключати непотрібні вам програми з автозапуску, щоб розвантажити Windows на етапі її завантаження.

Але завжди користуйтеся програмою з обережністю!

Ссылка на основную публикацию