Як створити віртуальний робочий стіл в Windows 10

Деякі користувачі, щоб домогтися істотного збільшення розмірів робочого столу, підключають до комп’ютера відразу кілька моніторів. Дуже зручно, наприклад, відобразити на одному моніторі електронну таблицю з вихідними даними, а на другому – фінансовий звіт, заснований на даних електронної таблиці.

Як альтернативне рішення, покликаного заощадити гроші, відкладені на покупку додаткового монітора, Windows 10 пропонує налаштувати в системі відразу кілька робочих столів. Ті, хто отримав назву віртуальних, такі робочі столи відображаються на екрані окремо один від іншого, дозволяючи на кожному з них запускати тільки свої програми і додатки.

Як створити віртуальний робочий стіл

Віртуальні робочі столи істотно спрощують обробку даних, представлених в декількох розгорнутих на весь екран вікнах, в системі з одним монітором невеликого розміру. Замість того щоб постійно перескакувати від одного вікна до іншого, спробуйте перемикатися між окремими робочими столами. Відчуваєте різницю? Щоб налаштувати в операційній системі кілька віртуальних робочих столів, виконайте наступні дії.

1. Клацніть на робочому столі на значку Подання завдань, а потім скористайтеся опцією Додати робочий стіл. Клацання (або натискання) на значку Подання завдань призводить до згортання всіх вікон і відображення на робочому столі їх мініатюр. У правому нижньому куті робочого столу, як показано на малюнку нижче, ви побачите команду Створити робочий стіл.

Клацніть на значку з написом Створити робочий стіл і великим знаком “+” над нею. Мініатюра нового робочого столу з’явиться на затемненій смузі, розташованої уздовж нижнього краю екрану.

2. Клацніть на мініатюрі нового робочого столу, щоб відобразити його на екрані. Мініатюра розширюється на весь екран, перетворюючись на повноцінний (віртуальний) робочий стіл. Новий робочий стіл є копією вихідного робочого столу, але він абсолютно порожній – на ньому не запущено жодного додатка або програми.

От і все! Ви успішно створили ще один робочий стіл і взялися до роботи на ньому. Windows 10 приховує про вас інші робочі столи до того моменту, коли ви вирішите перейти до їх безпосереднього використання.

Робота з віртуальними столами

Деяким користувачам ідея поділу робочого простору на кілька робочих столів здасться більш ніж дивною. Але знайдуться і такі, які будуть неймовірно раді новому віртуальному інтерфейсу. Якщо вас зацікавила можливість практичного використання декількох робочих столів, то обов’язково розгляньте наступне.

  • Для перемикання між робочими столами використовується кнопка Подання завдань. Після появи на екрані мініатюр всіх присутніх в системі робочих столів клацніть на одній з них.
  • Щоб ознайомитися з відкритими в поточний момент вікнами, відображеними на віртуальному робочому столі, клацніть на значку Подання завдань панелі завдань. На затемненій смузі в нижній частині екрана наведіть курсор миші на мініатюру робочого столу, з вмістом якого потрібно ознайомитися; на екрані з’являться мініатюри вікон, відкритих на обраному робочому столі. Щоб перейти до одного з вікон, досить клацнути на його мініатюрі.
  • Щоб позбутися від непотрібного віртуального столу, клацніть спочатку на кнопці Представлення задач, а потім – на значку X, розташованому на мініатюрі робочого столу. Всі відкриті на віртуальному робочому столі вікна в момент видалення переміщаються на вихідний »не віртуальний” робочий стіл. Це дуже важливо: навіть при випадковому закриття віртуального столу ви не втратите робочі дані.
  • Дозволяється створювати більше одного віртуального робочого столу. Спочатку клацніть на кнопці Представлення задач, а потім – на значку зі знаком розташованому в правому нижньому кутку затіненій смуги зі слайдами робочих столів.
  • Якщо вам подобається працювати з клавіатурою, то для створення нового робочого столу досить утримувати клавішу <Win>, А потім скористатися комбінацією клавіш <Ctrl + D>. Поточний робочий стіл буде приховано, а замість нього на екрані з’явиться порожній віртуальний робочий стіл. (Натиснувши <Win + Tab>, Ви перейдете в режим уявлення завдань, в якому можна переглядати не тільки мініатюри існуючих робочих столів, а й відкритих в них вікон.)
  • Щоб перемістити відкрите в одному робочому столі вікно на інший робочий стіл, клацніть на значку Подання завдань панелі завдань, відобразивши на екрані мініатюри всіх віртуальних робочих столів. Клацніть правою кнопкою миші на мініатюрі вікна, куди потрібно перемістити, а потім виберіть у контекстному меню номер робочого столу, на який вікно буде переміщатися.
Ссылка на основную публикацию