Як створити точку відновлення в Windows 7 вручну?

Не кожен користувач комп’ютера знає, що таке контрольна точка відновлення Windows 7, тому, коли стикається з проблемою порушення роботи системи, не розуміє що робити і як можна виправити ситуацію.

Що це таке?

Точка відновлення являє собою зліпок, створений системою в якому відображені найважливіші файли, що впливають на роботу комп’ютера. Наприклад, це може бути реєстр. Нерідко при роботі на комп’ютері будь-яка програма робить помилкові дії, іноді вони виявляються фатальними для системи, тому вона починає працювати погано, іноді взагалі не хоче завантажуватися як годиться.

Причиною цього може стати:

  • завантаження вірусних файлів;
  • видалення системних додатків;
  • установки непотрібних драйверів, які несумісні з ПК.

Необов’язково відразу звертатися до майстра або самостійно виробляти переустановку Windows, досить просто знайти необхідну точку відновлення і виправити поломку, повернувши комп’ютер до попереднього стану. Крапку відновлення можна і навіть необхідно створити на своєму комп’ютері. Досить робити це щомісяця, для тих, хто регулярно користується ПК раз в тиждень. Крім цього, точки створюються системою Windows 7 автоматично, якщо ви робите відкат системи, при установці драйверів, додатків і при оновленні Windows.

Незважаючи на те що процес створення такої точки дуже простий, не кожен користувач використовує можливість, але ж це дозволяє, не вдаючись до сторонньої допомоги, повернути працездатність системи.

Не можна не сказати, що під час створення точки відновлення виникають деякі нюанси, про які обов’язково потрібно знати.

Перший етап

Потрібно пам’ятати, що позначка відновлення зберігає основні системні компоненти і настройки, отже мультимедіа не будуть збережені. Картинки, фотографії, музика і все інше, що комп’ютер не вважає основним для своєї роботи, навіть якщо це програма, він спробує видалити. Відновити виндовс після повернення до позначки буде неможливо, для цього необхідна буде вибрати функцію під назвою «Попередні версії».

Якщо говорити простою мовою, точка не може замінити повноцінне повернення windows, але є хорошим варіантом, який допомагає економити час і кошти.

Щоб система відновлення працювала на ПК, обов’язково повинна бути включена функція «Захист системи». Не у всіх така програма активована, щоб перевірити це, необхідно натиснути на «мій комп’ютер» правою кнопкою миші або скористатися гарячими клавішами windows + Pause. У вікні вибираємо «Властивості».

У вкладці необхідно буде вибрати «Захист системи», саме тут створюються періоди подальшого повернення. Відкриваємо вікно і бачимо поточний стан на диску С. Тут нас цікавить питання, а чи встановлена ​​у нас програма захисту, якщо немає, ставимо галочку.

Можна переграти настройки вручну, для цього потрібно вибрати в розділ «Налаштувати» і міняємо доступні параметри для вказаного диска.

Що є у вкладці налаштувань?

Потрапивши на вкладку windows, ми можемо змінити наступні параметри:

  • Більш ранні версії наявних файлів;
  • Включити або відключити захисну систему windows;
  • Залишити тільки попередні файлові версії.

Якщо ви не володієте необхідними знаннями, то краще нічого тут не міняти. Налаштування були встановлені професіоналами, тому вони стоять за замовчуванням, відключити означає багато чого змінити. Якщо видалити захист, то паралельно деактивується і функція «Попередні версії» для розглянутого диска.

Перебуваючи в цьому ж віконці, ви можете створити обмеження обсягу дискового простору, яке використовується для відновлення. Воно задається в процентному співвідношенні, тому можете встановлювати те значення, яке вам до душі.

Як правило, стандартний розмір становить 15%, якщо перевищити значення, то ліміт періоду буде створюватися за рахунок інших, раніше зроблених.

Ви можете повністю очистити диск від раніше створених відміток, для цього є кнопка «Видалити». Можна скористатися альтернативної функцією і видалити спеціальну папку. При підвищеному ліміті будуть зникати і ранні версії файлів.

процес створення

Якщо вам необхідно вручну на ПК завантажити або встановити новий драйвер, то настройки можна видалити, змінити або відключити, але для цього краще створити спочатку період відновлення. Якщо щось піде не так, то ви в будь-який час зможете повернути свою систему.

Для цього, не виходячи з колишньої вкладки, натискаємо на кнопку «Створити», після чого нашому огляду відкривається майстер. Тут знаходимо кнопку з тією ж назвою і н
атискаємо на неї. Трохи чекаємо, і наша мета досягнута, тепер ми можемо повернути ПК в колишній вигляд в будь-який час після цього моменту.

Якщо пропадають точки?

Дійсно буває так, що після процесу створення позначки пропадають, і відбувається це по безлічі причин:

  1. Створені відліки спеціальна програма може видалити під час очищення ПК або при оптимізації його роботи. Саме тому під час їх установки краще проводити ручні настройки і папку з періодами вносити в список виключень.
  2. Якщо ви користуєтеся ноутбуком від акумулятора, то створити позначку повернення не вийде, він її заблокує в цілях економії енергії, щоб не відключити екран.
  3. Файлові системи FAT або FAT32 не підтримує цю функцію, тому що в її роботі не передбачено тіньове копіювання інформації.

Ссылка на основную публикацию