Як створити таблицю в Excel

Всім доброго часу доби!

Питання створення таблиці в Excel досить популярний у початківців користувачів (). Взагалі, сам лист в Excel (то, що ви бачите після запуску програми) – це і є одна велика таблиця, поділена на осередки. І зазвичай під цим питанням розуміють “візуальне” оформлення певних осередків у вигляді таблиці (до речі, це спрощує деякі дії: знаходження суми, середнього, мінімумів / максимумів і ін.).

Нижче розгляну рішення такого завдання (і супутні питання, які при цьому виникають). І так …

створення таблиці

Матеріал статті актуальний для Excel 2019, 2016, 2013

Спочатку розгляну класичний варіант: коли у вас просто чистий аркуш в Excel і ви ще не вносили ніяких даних (див. Скріншот нижче).

Перше, що потрібно зробити, це виділити певну кількість осередків (орієнтуйте на те, скільки вам потрібно буде стовпчиків / рядків для таблиці).

Виділення потрібної області

Після чого в розділі “Головна” виберіть вкладку “Форматувати як таблицю” (приклад нижче).

Форматувати як таблицю / Клікабельно

Далі перед вами постане півсотні різних варіантів оформлення таблиць – просто виберіть одне з них.

Варіанти оформлення таблиці

Потім можна уточнити межі таблиці (якщо потрібно), і натиснути OK.

форматування

Таблиця готова!

Зверніть увагу, що після виділення таблиці, у вас автоматично відкриється розділ “Конструктор”: ви зможете вказати, чи потрібні вам підзаголовки, фільтри для сортування, підсумки, що чергуються рядки тощо.

Що вийшло в результаті

Розглянемо, як порахувати суму чисел у таблиці, середнє, максимальне і ін.

Припустимо, що якісь дані у нас вже є на аркуші (в своєму прикладі я взяв найпростішу таблицю за все з 3-х рядків). Робота будується аналогічно: спочатку виділяємо її, у вкладці “Форматувати як таблицю” вибираємо потрібний варіант і натискаємо OK.

Виділення області, і вибір потрібного форматування

Далі в “Конструкторі” включите рядок підзаголовків і підсумків (автоматично буде прорахована сума для підлідного стовпчика, см. Приклад нижче).

Включаємо рядок підсумків

Якщо вам потрібна сума (або середнє, максимальне, мінімальне, і ін.) Для інших стовпців: просто в рядку підсумків натисніть на потрібну комірку і у властивостях виберіть, що потрібно вважати (наприклад, я порахував середню ціну продуктів).

Знаходимо середню ціну, суму, максимум, мінімум і ін.

Зверніть увагу, що для великих таблиць дуже може стати в нагоді кнопка фільтра (щоб залишити для відображення тільки певні рядки). Також дуже зручно за допомогою цього сортувати таблицю (наприклад, по найменуванню від А до Я, або навпаки).

Сортування таблиці / Клікабельно

Як збільшити таблицю

Якщо кількість рядків (або стовпчиків) в таблиці вам перестало вистачати – то досить легко можна збільшити їх на потрібну кількість. Для цього достатньо вибрати останню комірку в таблиці (якщо є рядок “Підсумків” – то осередок перед нею, як у прикладі нижче), і розтягнути комірку на необхідне число рядків.

Збільшуємо число рядків

Причому, всі розрахунки в рядку підсумків залишаться незмінні (тому що додані рядки будуть порожніми, і вам ще тільки належить їх заповнити …).

Таблиця стала більше …

Як вставити отриману таблицю в Word

Коли таблиця буде готова (оформлена в потрібному ключі, підраховані підсумки та ін.) Її нерідко потрібно перенести в документ Word. Зробити це дуже просто!

Перше: необхідно виділити отриману таблицю і натиснути клавіші Ctrl + С (Копіювати).

Виділення області таблиці / Клікабельно

Друге: поставити курсор в потрібне місце документа Word і натиснути клавіші Ctrl + V (Вставити). Звертаю увагу, що таблиця буде вставлена ​​в точь-точь такий же, який вона була в Excel (тобто оформлення, рядки, стовпці, різні підсумки та позначки – все буде перенесено).

Ссылка на основную публикацию