Як створити, перенести або перейменувати папку або файли в Windows 10

Для чого потрібно переміщати папки за замовчуванням? Справа в тому, що відразу після установки операційної системи такі папки зберігаються на системному диску.

Це може уповільнювати перебіг і виконання тих чи інших процесів системи, так як під час роботи відбувається звернення і до системних файлів, і до даних користувача. І те й інше потрібно зчитувати з одного і того ж носія. Якщо розмістити призначені для користувача дані на іншому фізичному носії, це дозволить в деякій мірі оптимізувати навантаження на диски і прискорити роботу системи.

Крім того, зберігання призначених для користувача даних на системному диску небезпечно. У разі серйозного збою операційної системи може виникнути необхідність в перевстановлення. При цьому доведеться затратити час на перенесення даних користувача з системного диска в інше, більш безпечне місце. У гіршому випадку дані користувача будуть знищені разом з системними файлами. До того ж призначені для користувача дані часом займають значний обсяг, а місце на системному диску не безмежне. Тому візьміть до уваги такі поради.

Ваше завдання – для початку перемістити всі папки за замовчуванням з системного диска на інший розділ. Бажано, якщо це буде інший фізичний диск. Розглянемо приклад переміщення бібліотеки Документи. Решта папки за замовчуванням переміщуються аналогічним чином. Даний приклад підходить для операційних систем Windows 7 і Windows 8.

 1. запустіть провідник і перейдіть до Бібліотекам.
 2. Клацніть на маленькому трикутнику поряд з назвою однієї з бібліотек, щоб відкрити її. Наприклад, на бібліотеці зображення.
 3.  Клацніть правою кнопкою на папці зображення, потім в контекстному меню виберіть пункт властивості.
 4. У вікні Властивості: Зображення перейдіть на вкладку Розташування.
 5. Натисніть кнопку перемістити.
 6. У вікні Виберіть кінцеву папку вкажіть нове місце розташування для папки Зображення, наприклад d: \ Малюнки.
 7. У вікні властивості: Зображення натисніть кнопку OK, а потім в запиті, що з’явився підтвердження ваших дій перемістити папку натисніть кнопку Так. Дочекайтеся завершення процесу.

Аналогічним чином перемістіть інші папки бібліотек Документи, Відео та Музика, а в операційній системі Windows 8 перемістіть ще й папку Загрузкі.В операційній системі Windows XP для переміщення папки Мої документи виконайте наступні дії.

 1. Відкрийте меню Пуск і клацніть на ньому правою кнопкою миші на пункті Мої документи.
 2. У контекстному меню виберіть пункт властивості.
 3. У вікні властивості: Мої документи натисніть кнопку перемістити.
 4. У вікні Виберіть кінцеву папку вкажіть нове розташування для папки за замовчуванням Мої документи. При необхідності використовуйте кнопку Створити папку.
 5. У вікні властивості: Мої документи натисніть кнопку OK
 6. У вікні Перемістити документи підтвердіть свої дії натисненням кнопки Так. Дочекайтеся, коли завершиться процес переміщення файлів і папок.

Як створити папку в Windows

Після того як ви перемістили свої папки в нове місце, непогано б навести порядок в самих папках. Це означає видалити все зайве, а ті файли і папки, які залишилися, згрупувати за змістом. Так, в папці Документи можна створити ще папки (папки) Робота, Книги, Навчання або що-небудь в цьому дусі. Те ж саме зробіть і для інших папок за замовчуванням.

Важливо, щоб ім’я папки відображало її вміст, було осмисленим. Це дозволить в подальшому менше часу витрачати на пошук потрібної інформації на власному комп’ютері і прискорить роботу. І майте на увазі: по суті, абсолютно неприпустимо привласнювати папці назву, що представляє безглуздий набір символів або цифр (наприклад, 1111).

Щоб створити папку (підпапку), потрібно виконати наступні дії.

 1. Відкрийте в Провіднику папку, в якій ви плануєте створити папку.
 2. Потім правою кнопкою миші на вільному просторі вікна Провідника і в контекстному меню виберіть пункт Створити ► Папку.
 3. Введіть ім’я новоствореної папки і натисніть клавішу Enter

Описаний вище спосіб можна вважати універсальним, він підходить для всіх операційних систем сімейства Windows.

Як перенести папку іншу папку

Тепер, коли в папках створені папки (папки), ваші дані починають набувати більш структурований вигляд. Для завершення процесу залишилося в новостворені папки перемістити ті дані, які ви плануєте там зберігати. Щоб перемістити файл або папку, потрібно виконати наступні дії.

 1. Клацніть на переміщуваний файлі або папці правою кнопкою миші і в меню оберіть пункт вирізати.
 2. Перейдіть в Провіднику в папку призначення (в ту папку, в яку ви плануєте перемістити файл), клацніть правою кнопкою миші на вільному просторі вікна Провідника і в контекстному меню виберіть пункт вставити.

Як перейменувати папку або файли

Завершальним штрихом організовувати файли і папки може стати перейменування тих файлів і папок, які були названі не у відповідності зі своїм вмістом. Як вже було сказано, слід уникати неосмислених імен файлів і папок, імен у вигляді незрозумілого набору букв або цифр.

Не пошкодуйте часу на своєрідну ревізію ваших даних: перейменуйте файли і папки так, щоб по імені ви могли зрозуміти, що знаходиться всередині. Повірте, це час потім окупиться з лишком. І візьміть собі за правило надалі іменувати файли і папки тільки осмислено. Процес перейменування файлу виглядає наступним чином.

 1. клацніть правою кнопкою миші на потрібному файлі в провіднику.
 2. У контекстному меню виберіть пункт перейменувати.
 3. Введіть нове ім’я для файлу і натисніть клавішу Enter на клавіатурі.

В результаті ви повинні отримати чітку структуру всіх даних: документів, музики, зображень і фільмів. Намагайтеся не порушувати її в подальшому. Витративши зовсім небагато часу на те, щоб зберегти файл, що має відношення, наприклад, до навчання, в папку Навчання, а не в кореневій каталог системного диска, ви надалі заощадите масу часу на пошук потрібних даних і на збільшення швидкості роботи комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию