Як створити, перейменувати, видалити папку або файл

Створення, зміна назви, видалення папок або файлів – одна з повсякденних операцій користувача в системі Windows. Створювати і можливо як на, так і на. Папку можна створити в іншій папці, в цьому випадку вона буде вкладеної. Давайте розберемо, як створювати, перейменувати і видаляти папки та файли.

Як створити папку або файл на робочому столі

Щоб створити папку безпосередньо на робочому столі необхідно згорнути вікна, відкриті в даний момент. Після чого клікніть правою кнопкою миші на робочому столі, в будь-якому вільному місці, для виклику контекстного меню, в ньому необхідно вибрати пункт «створити». У підменю натискаємо лівою кнопкою мишки на пункт «папку».

В результаті, з’явиться об’єкт з ім’ям «Нова папка».

Назва буде підсвічено синім кольором, запрошуючи змінити його на будь-який зручний для вас ім’я. Для зміни назви, просто введіть в синє поле своє ім’я папки. Для підтвердження дії натисніть на клавіатурі клавішу «Enter»Або просто клікніть мишкою в вільної області робочого столу. Новостворену папку ви можете розташувати на робочому столі в будь-якому місці, перетягуючи її курсором з затиснутою лівою кнопкою миші.

Для створення нового файлу, в контекстному меню слід вибрати тип файлу із запропонованого набору, який ми хочемо створити. Тип файлу в меню буде обумовлений наявністю встановлених програм в комп’ютері. Наприклад, для створення файлу текстового документа, в пункті меню «створити»Потрібно вибрати«документ Microsoft Word». В результаті буде створений порожній файл, двічі клацнувши по якому відкриється програма Microsoft Word і завантажить його для подальшої роботи.

Розміщувати папки на робочому столі рекомендується в тому випадку, якщо вони вам часто потрібні. Ті директорії, до яких вам не потрібен повсякденний доступ, краще створювати на локальному диску, щоб уникнути захаращення робочого столу.

Як створити папку або файл на локальному диску

Для створення папки на локальному диску зайдіть в «комп’ютер»Через головне меню або за допомогою комбінації клавіш«Win +E». У вікні подвійним кліком лівою кнопкою миші по потрібному диску відкриваємо його, вибираємо місце, де будемо створювати папку (це може бути корінь диска або будь-яка інша папка), викликаємо контекстне меню кліком правої кнопки мишки і повторюємо послідовність дій, наведених вище.

Ще один спосіб створення папки на диску. У відкритому вікні «комп’ютер»Клацаємо лівою кнопкою миші по пункту«Нова папка», Розташованого в панелі меню вікна вгорі.

Для будь-якої папки або файлу, розташованих на локальному диску, можна створити ярлик швидкого доступу і вивести його на робочий стіл.

Як перейменувати папку або файл

Найчастіше, при роботі з папками і файлами в комп’ютері, виникає необхідність перейменувати їх. Для перейменування потрібно навести на них курсор миші, натиснути правою кнопкою для виклику контекстного меню, в якому клацнути мишею по пункту меню «перейменувати». Назва подсветится синім кольором, запрошуючи вас до введення нового імені.

Як видалити папку або файл

Для видалення папки або файлу знову використовуємо контекстне меню, яке викликається кліком правої миші на потрібному об’єкті. У меню курсором миші вибрати пункт «вилучити»І натисканням лівої кнопки миші провести видалення обраного об’єкта.

Ссылка на основную публикацию