Як створити пелюсткову діаграму в Excel

Іноді дуже корисно побачити залежність кількох змінних величин від набору інших незалежних змінних на одному графіку. Найпростіше це зробити за допомогою пелюсткової діаграми в Excel, яку по-іншому називають павутиною (паутинообразной) або зіркою (зіркоподібною).

Пелюсткова діаграма в Excel схожа на колесо, в якому кожної змінної відповідає спиця. Концентричні лінії з’єднують спиці і задають систему координат.

Кожна точка для кожної змінної побудована на відповідних спицях, і ці точки з’єднуються лініями. Процес створення такої діаграми в Excel може бути дуже простий, якщо ви виконаєте такі дії.

Крок 1: Підготуйте дані

Дані повинні бути підготовлені в правильному табличному форматі Excel, в іншому випадку доведеться вносити великі зміни, щоб отримати грамотно налаштовану діаграму. Всі незалежні змінні (причини) повинні бути розміщені в рядках, а залежні змінні (впливу) – в стовпчиках. Обов’язково промаркируйте змінні.

На зображенні вище, OutputSupport є характеристиками продукту (незалежними змінними), а Product A, B і C – тестованими даними (залежними змінними).

Крок 2: Створіть діаграму

Наступний крок – виділіть підготовлені дані цілком. Після цього відкрийте вкладку вставка (Insert), викличте діалогове вікно вставка діаграми (Insert chart) і виберіть пелюсткова діаграма (Radar chart). Іконка пелюсткової діаграми виглядає як п’ятикутник з темними спицями та лініями, що з’єднують всі спиці між собою по колу.

Крок 3: Зробіть її унікальною

Останнє, що необхідно при створенні такої діаграми – це зробити її унікальною. Діаграми Excel рідко бувають досить гарні відразу після створення. Можна змінити кілька атрибутів, клікнувши правою кнопкою миші по діаграмі. Або клікнути по діаграмі і перейти на вкладку Робота з діаграмами | формат (Chart Tools | Format), де можна змінити кольори, шрифт, ефекти тіні, підписи осей і розміри. Обов’язково маркіруйте осі і завжди давайте назву діаграмі.

Пелюсткові діаграми в Excel іноді важко зрозуміти, але вони корисні, коли потрібно показати мінливість змінних відразу по декількох напрямках. Це означає, що показник однієї з змінних буде посилено в поданні пелюсткової діаграми, оскільки це буде пікове значення, значно вище за інших змінних. Все це робить пелюсткову діаграму однією з найбільш наочних, хоча і рідко використовуваних.

Спробуйте самі і отримаєте ще один відмінний інструмент для демонстрації складних даних Вашої компанії!

Ссылка на основную публикацию