Як створити локальну мережу на Windows 10: інструкція, поради

З виходом перших версій операційної системи Windows 10 багато користувачів зіткнулися з проблемою, що не можна було організувати стійке з’єднання між комп’ютерами. Це відбувалося в зв’язку з тим, що не були до кінця оптимізовані драйвера роботи мережевих карт. Вихід оновлень дану проблему усунув. Також на цій ОС був перероблений інтерфейс користувача, і деякі конфігурації змінили своє місце розташування. В принципі настройка локальної мережі Windows 10 мало чим відрізняється, але все ж є ряд підводних каменів, про які бажано знати.

Як створити локальну мережу на Windows 10?

Налаштувати LAN між ПК можна кількома способами:

 • через маршрутизатор;
 • створити пряме з’єднання між комп’ютерами.

Найбільш технічно правильним і зручним рішенням є створення ЛВС, через WiFi роутер. Зазвичай по мовчанню в маршрутизаторі включений сервер DHCP, який присвоює мережеві адреси пристроїв, тому для підключення досить підключити кабель до комп’ютера і роутера, і дочекатися автоматичного визначення параметрів. Або ж знайти в списку точку WiFi, і з’єднатися по радіо каналу.

Створення локальної мережі Windows 10 через дротове з’єднання виконується шляхом ряду простих послідовних дій по конфігурації мережевої карти, з’єднання і брандмауера.

Попереднє налаштування параметрів

Перед створенням мережевого з’єднання переконаємося, що об’єднуються в ЛВС ресурси входять в одну робочу групу, що дозволяється мережеве виявлення по всіх мереж, а у властивостях брандмауера дозволений доступ на підключення до загальних ресурсів. Тепер всі дії по порядку:

 1. Викликати вікно властивостей, натиснувши правою кнопкою на «Мій комп’ютер». Другий спосіб більш зручний. Натиснути комбінацію клавіш «Win (клавіша з логотипом Microsoft) + R», і ввести команду «sysdm.cpl».
 2. У вікні, на вкладці «Ім’я комп’ютера» буде назва робочої групи, і при необхідності змінюємо. Ні в якому разі не використовувати в імені кирилицю.
 3. ПК буде включений в робочу групу після перезавантаження.
 4. Далі переходимо в «Центр управління мережами» через «Панель управління» або правою кнопкою на значку підключення в «Панелі задач» (знизу справа екрану).
 5. Windows працює з декількома профілями, наприклад, домашня або громадська, тому такі дії необхідно виконати для кожного з них або для всіх разом. Натиснути кнопку «Додаткові параметри спільного доступу” і включити мережеве виявлення, загальний доступ до файлів і принтерів і дозволити системі автоматично управляти домашньою групою. Так само слід відключити доступ по паролю.

Ці підготовчі кроки дозволяють зрозуміти, як створити локальну мережу на Windows 10, і виконуються в обов’язковому порядку на кожній машині. Окремо налаштовувати брандмауер немає необхідності всі дії автоматично вносять зміни і його політики. Ще один момент, на який обов’язково слід звернути увагу – це щоб на всіх комп’ютерах стояло однаковий час і дата. Без цього налаштувати LAN буде неможливо.

Завдання IP адреси комп’ютера

При створенні провідного з’єднання без використання роутера, встановимо статичні адреси для кожного комп’ютера. Порядок дій наступний:

 • Відкривається «Центр управління мережами».
 • Вибирається пункт «Додаткові параметри адаптера».
 • Виводиться вікно властивостей необхідного адаптера.
 • Виділити «Протокол інтернету версії 4» і клікнути кнопку «Властивості».
 • Вручну встановити айпішники з діапазону, відведеного для використання в LAN. Інформацію про ці діапазонах можна знайти в інтернеті.
 • DNS і шлюз можна залишити в автоматичному режимі.

IP для кожного комп’ютера повинен бути унікальним, але ставитися до однієї підмережі, тобто відрізнятися повинні тільки останні цифри. Після застосування цих налаштувань має піднятися з’єднання, і можна приступати до настройки загальних ресурсів.

Налаштування загального доступу

Для «розшарювання» папки, викликаються її властивості. Вкладка «Доступ» дозволяє управляти правами користувача. Для того, щоб папка була видна по локалке, натискаємо «Розширена настройка» і далі «Відкрити спільний доступ до цієї папки». Стає активною кнопка «Дозволи», яку і натискаємо для управління політиками безпеки. Нове вікно дозволить вибрати або одного конкретного користувача або дати дозволу абсолютно всім бажаючим. Це залежить від того, які завдання поставлені для загального доступу.

На цьому всі дії, як налаштувати локальну мережу на windows 10 закінчуються. Аналогічним чином можна дати дозволу на доступ до принтера або сканера. Всі загальні ресурси можна знайти, відкривши «Провідник» або будь-який інший файловий менеджер в розділі мережу. При першому підключенні відбудеться пошук пристроїв і дозволених ресурсів, який може зайняти деякий час. Для зручності загальну папку можна підключити в якості диска, присвоївши їй певну букву.

Ссылка на основную публикацию