Як створити і розпакувати архів winrar

Winrar – це популярна програма для роботи з архівами. Вона дозволяє створювати архіви з розширенням RAR і ZIP.
Навіщо потрібно створювати архіви? 
Створення архіву дозволяє зменшити розмір файлів, для запису їх на флешку або диск, а також передачі файлів по інтернету.
Наведу приклад. Ви хочете записати дані на диск розмір якого становить 700 мб. Зібравши всю важливу інформацію для запису її розмір виявився дорівнює 800 мб. Природно вся інформація перевищує ємність вашого диска. І що робити? Йти купувати новий компакт диск? Ні, в цій справі вам і допоможе створення архіву файлу. Додавши ваші дані в архів і стиснувши їх одним з методів, розмір архіву буде менше його вмісту, що дозволить вам записати дані на носій заощадивши місце на ньому.
Отже, приступи до справи. Зараз ми навчимося створювати і розпаковувати архів winrar.
Крок 1. Для прикладу я візьму картинку. Природно у вас будуть файли іншого формату і кількості.
крок 2. Для того щоб додати файл в архів, клацніть по ньому правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть Додати в архів


. У вікні Ім’я і параметри архіву будуть проводитися всі необхідні настройки пов’язані з архівацією файлів.
у вкладці загальні клікніть на кнопку Огляд і виберіть місце куди потрібно зберегти створюваний архів. (За замовчуванням архів створюється в тому ж місці де знаходиться об’єкт архівації, в нашому випадку картинка). В полі ім’я архіву дайте архіву назву. далі виберіть формат архіву встановивши перемикач в поле RAR або ZIP
Вкажіть методу стиснення:
– Без стиснення.
– Швидкісний.
– Швидкий.
– Звичайний.
– Хороший.
– Максимальний.
вибираємо хороший метод. Також ви можете розділити файл на томи вказавши розмір в байтах, налаштувати методи оновлення і параметри архівації.
Всі необхідні настройки у вкладці Загальні ми зробили. 

Далі ми дізнаємося як створити архів з паролем. Установка пароля на архів забезпечує безпеку ваших даних.
Для того щоб поставити пароль на архів winrar перейдіть у вкладку додатково і натисніть на кнопку Встановити пароль.

У віконці, що з’явилося Введіть надійний пароль у відповідне поле і підтвердіть його. Поради щодо створення пароля ви можете прочитати в статті Налаштування облікового запису користувача windows 7 в розділі Створення пароля облікового запису. Після того як ви придумали і ввели пароль натисніть Ок.

Налаштування архівації завершена. Щоб приступити до створення архіву натисніть Ок.

Почнеться процес архівації файлів. Залежно від розміру файлу і методу стиснення цей процес може тривати від кількох секунд, до декількох годин. У цьому вікні ви можете перейти в фоновий режим, призупинити або скасувати процес натиснувши на відповідну кнопку.

Після завершення архівації у вас повинен з’явитися архів (вказано стрілкою). Різниця в розмірах між двома файлами добре видно. До архівації наш файл важив більше 2 мегабайт, а після архівації його розмір становить 527 кілобайт. Для цього і потрібна архівація.

Все архів ми створили. Тепер нам потрібно навчитися його розпаковувати. 
Для того щоб розпакувати архів winrar клацніть правою кнопкою миші по архіву і з контекстного меню виберіть витягти файли

У вікні Шлях і параметри вилучення вкажіть місце куди потрібно розпакувати архів. За замовчуванням архів буде розпакований в тому місці де він і перебувати. Після завершення натискаємо Ок.

Почнеться процес вилучення. Тривалість розпакування файлів, як і в разі створення архіву, буде залежати від розміру вмісту та методу стиснення. Може тривати від кількох секунд до кількох годин. Так що наберіться терпіння і почекайте.
Після завершення вилучення у вас з’явитися папка з файлами (вказано стрілкою). Для економія місця архів можна просто видалити.

Ссылка на основную публикацию